Autor Tema: Deon MARCH optike (Japan)  (Posjeta: 84234 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #75 u: 31. 07. 2013. 00:03:21 »
Nema potrebe da se nadmecemo Lazare sve je ocigledno. Ja sam se samo nadao da cu dobiti posten i znalacki odgovor. Sto se tice divljaci i ulova postavi ko ti brani  i do sada ti niko nije branio. Od kad sam postao clan ovde tebi se perje nakostrjesilo. Ne znam o cemu se zapravo radi ali da se smiris mozes popit koju ili ne gledati moje postove. Mozda bolje ne komentirati na teme o kojima nisi bas siguran i tako bi imao puno manje postova. Moj doprinos ovom forumu je transparentan a ako ti smeta buni se vlasnicima nek mi zabrane pristup ako sam bezobrazan, nepristojan, supalj, prepotentan, nepotrebno uvrijedljiv ili bilo sta drugo. Nije nista lose niti sramota reci da ne znas odgovor na pitanje i idemo dalje. Predlazem ti da otvoris svoju temu o lovu i postavis sve ulove da se imamo cemu diviti. Ja cu gledati, cestitati i diviti se jer s tim nemam problema.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #76 u: 31. 07. 2013. 00:10:41 »
 1liga gorane na svim tvojim postovima.
Kako bi Slavonci rekli"ma vidi se za kojim se konjem praši"...
Pozdrav
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #77 u: 31. 07. 2013. 00:14:50 »
neznam ni ja o cemu se radi pisi ko ti brani , ja sam o optici drugog misljenja i jel l to tebi problem , neznam u kom si filmu i sta mislis od kad si doso na forum al da se meni perje nakostrijesilo natebe tu grijesis , nikad me nisi i teresovo niti sam obraco paznju sta pises , jednostavno citam postove i komentarise ko ih pise mi svejedno , al sad ixemo dalje tema march optika pisi o njoj 
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #78 u: 31. 07. 2013. 00:18:38 »
Ja sam čuo da Lazar lovi samo u gateru...nesmijem reći tko mi je rekao. fre
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #79 u: 31. 07. 2013. 00:24:19 »
idemo sad svi na spavanje pa sutra pocnemo opusteno
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #80 u: 31. 07. 2013. 01:14:07 »
Sistem me izbacio pa nisam mogao ranije odgovoriti.
Lazare ti i ja imamo PP pa se javi ako imas nesto da rjesimo a ne trebamo ovde kvariti temu.
Kolega Pero je osoba koju zanima optika i sva nova dostignuca i nije mu lijeno to istraziti. Ima dosta znanja i uvijek gleda izvan uobicajenih parametara.
Moje misljenje o March optici je otpilike ovako.
Optiku nemam u vlasnistvu ali sam je gledao i razmisljao o tome 9 kupovini) prije 2 godine kad sam imao potrebu za streljackom optikom za F class. Nekoliko clanova kluba je kupilo od tipa kojeg svi poznajemo i koji clan i ujedno distributer za ove optike u Australiji. On nam je nekoliko puta donio sve modele da pogledamo i procjenimo. On ( Stewart Elliot- BRT supplies)) je inace priznat strelac i jedan od najboljih majstora za reloading ( za streljastvo) i pobjednik mnogih takmicenja. Nekoliko puta sam pucao njegovu pusku i puske drugih clanova da bi probao ove optike tako da imam nesto malo iskustva oko koristenja. Staklo je puno bolje nego Vortex ili NF medjutim veliko povecanje donosi probleme. Konstantan problem je bio podesavanje parallaxa cim promjenis povecanje. Veliko povecanje te uvede u metu toliko blizu da nemas pojma sta se desava okolo  izmedju cijevi i mete tako da mozes napraviti glupe greske jer nemas pojma o vjetru, mirage i generalnim kondicijama na strelistu prije pucnja. Stariji i iskusniji su mi rekli korisiti minimum potrebnog povecanja i  obrati paznju na streliste i dogadjanja prije nego namjestis centar koncanice na metu. Ova optika je predominantno napravljena za benchrest i heavy gun takmicenja gdje je svrha sto manja grupa na 1000 yardi a puca se iz uglavnom hibridnih pusaka koje nemaju mjesto u lovu. Za F class/ streljastvo volim SFP a ne FFP koji se podeblja kako se poveca povecanje i pokrije centar mete i to mi se nije svidjelo kao i ni preveliko povecanje koje po meni i nije potrebno mada je impresivno. Eye releif je bio jako kratak na velikim povecanjima sto je normalno ali meni ne pase. Garancija je prekratka, popravak nemoguc a cijene jako visoke pa sam zakljucio da neke druge provjerene firme nude bolje opcije i garanciju ako zatreba. Model koji je Pero spomenio bi mi bio jedini upotrebljiv ali ima i drugih po meni prikladnijih i jeftinijih opcija kao NF. March ima odlicno i kristalno cisto staklo i vjerovatno najbolje sto Japan moze ponuditi medjutim to nije jedino sto kod mene radi. Proizvod te odusevi kad prvi put pogledas jer je impresivan ali je i S&B 10-42x56 ili NF BEAST isto tako impresivan. Koncanica s kojom mozes navigati pogodak u centar mete na 1000Y mora biti super tanka, vidljiva i cista da ti pomogne a ne odnemogne tako da mnogi odmah otpadnu u startu. Proizvod uske namjene sigurno. U to vrijeme sam dobio Vortex Razor HD 5-20x50 koji  je impresivan na svoj nacin iako ima FFP ali ima i dozivotnu garanciju i puno je jeftiniji a isto tako japanac. Kad stavim na 20X jos uvijek vidim 4 komada pizze sa svake strane linija koncanice sto je dovoljno za pazljivo biranje mjesta nisanjenja na 1000Y. Prijatelj Mark koji je clan Australijskog nacionalnog F class tima je nakon nekoliko frustracija sa NF odlucio kupiti March i sad ga nakon 4 mjeseca prodaje jer mu nije pomogao postici bolji rezultat. Sad je uzeo najnoviji NF i nada se boljim grupama prije takmicenja u USA u Augustu. Generalno misljenje je mix vreca razlicitih misljenja i to ce uvijek ostati tako za svaki brand. Kvaliteta stakla je teska za odrediti ljudskim ocima i misljenjima i ja vjerujem jedino masini koja sve hladno izmjeri i odstampa cinjenice i nije pristrasna. March je novitet i napredak u nekoliko pogleda ali posao jos nije zavrsen po meni i mora se bolje razraditi. Servis i garancija su definitivno slaba strana jer NF je domaci i brzi da rjesi problem. S&B je cim je vojska ovde imala problema hitno doletjela Njemca da rjesi stvari i brzo isporucio sve da rjesi gresku i problem dok je to sa March skoro nemoguce. U svakom slucaju brand vrijedan pracenja za one koji preferiraju takve optike i napredak 10x zooma koji je pocetak neke nove generacije optika za buducnost. za lov je jedino najmanji model prikladan kao i za rad policije dok ostali modeli su iskljucivo neka vrsta streljastva a i u tom segmentu ima puno ozbiljnih i priznatih igraca.
Ono sto March napravi sljedece ce biti jako vazno za njihov dalji razvoj na trzistu i odredice gdje oni vide svoju buducnost. Generalno govoreci to je Lexus sa svom opremom u poredjenu sa Benzom  i sad je pitanje da li ce nova i kreativna tehnologija prevagnuti u odnosu na tradicionalne vrijednosti i brand value.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #81 u: 31. 07. 2013. 03:33:30 »
Hvala Gorane !!!
Nije da me zanima kupovina ali covjek voli cut sta se dogadja u svijetu i saznat iskreno misljenje korisnika, strelca/lovca, koji je doticnu stvar vidio ili koristio.
Samo ti nas nastavi uveseljavat svojim postovima o opremi i slikama iz lova  d4

Offline Kizzo06

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #82 u: 31. 07. 2013. 05:29:33 »
Lazare koliko imaš godina?

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #83 u: 31. 07. 2013. 07:25:42 »
Lazare koliko imaš godina?

Aha Kizzo bi svabsku udavacu  rol

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #84 u: 31. 07. 2013. 07:37:38 »
Gorane HVALA !!! Ovdje se vidi da su ovakve opservacije bazirane na iskustvu iz prve ruke. Vidim da ekstremno povećanje može prouzrokovati dosta probleme kod dalekog streljačkog pucanja kao što si i potvrdio svojim navodom: "Veliko povecanje te uvede u metu toliko blizu da nemas pojma sta se desava okolo  izmedju cijevi i mete tako da mozes napraviti glupe greske jer nemas pojma o vjetru, mirage i generalnim kondicijama na strelistu prije pucnja".
Ipak smatram da bi modeli Deon March Scopes 1-10x24, 2.5-25x42 SFP ili FFP March F 1-8x24 i 3-24x42 bili po meni osobno dobar lovački izbor. Njihova visoka cijena je svakako problem ali kvalitetu njihovog lovačkog programa smatram neupitnom.
Ovaj March F 3-24x42 FFP smatram gotovo univerzalnom optikom. Vidim da se zoom x10 pomalo probija u svijet optike ima ga IOR Valadada a nudi ga i američki Ade Advanced Opticshttp://www.adeadvancedoptics.com/category/rifle-scopes/

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #85 u: 31. 07. 2013. 07:59:59 »
Imam dojam da dosta "znalaca" s kojima se srečem u zadnje vrijeme padaju na što veči zum, počelo je s swarom i X6 sad vidim da je doguralo do X10 i tako dalje  uf

Pitam se samo čemu?

Na karabinu sljedeča optika mi možda bude i fiksno povečanje jer sam prije par godina jedva razradio zum jer je stalno stajao na 6X, za normalne i zakonite lovačke udaljenosti više nego dovoljno.
Imam upalu volje.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #86 u: 31. 07. 2013. 08:12:20 »
Neno tko ima dobar vid optički nišan mu u lovu i ne treba, mnogo puta on može biti samo smetnja. Ovdje pišemo o optičkim parametrima zoom-a X10 njegovim mogućnostima, prednostima i manama tih optika koja su se nedavno pojavile u optičkom svijetu. Možemo i postaviti pitanje zašto se proizvode automobili koji voze 300 km/h kada se i s onim koji voze 100km/h može doći do cilja. Zašto ??? Jer su bolji brži i snažniji !
« Zadnja izmjena: 31. 07. 2013. 08:21:50 od perop »

Offline Zoran

  • K 100
  • **
  • Postova: 455
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #87 u: 31. 07. 2013. 08:50:02 »
svi su postivi kvalitetni osim lazarovih to treba banirati take koji imaju komplekse i samo dizu si broj postova  d13

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #88 u: 31. 07. 2013. 08:52:24 »
Ne pise se o x10 povecanjima i o onom dobrom starom ko je "lud" a ko nije nego o Deon MARCH optikama. Vratite se na temu... slL
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #89 u: 31. 07. 2013. 14:03:23 »
OK kad vidim koju napišem Vam.  sor
Imam upalu volje.