Autor Tema: MEOPTA optike  (Posjeta: 301490 vremena)

Offline sasa

  • K 100
  • **
  • Postova: 343
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #120 u: 10. 10. 2009. 21:08:12 »
hvala vam svima na pomoći.
Pozz Saša

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #121 u: 11. 10. 2009. 08:54:14 »
ja mislim da taj radnik ne laže a samo je jedna itina da naši trgovci naručuju robu iz inozemstva gdje je moguče da se uzima roba sa greškama ili koja nije prošla kontrolu za zapadno tržišta i može se kupiti jeftinije a ktome i veča zarada ..  teaa

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #122 u: 11. 10. 2009. 10:06:40 »
Moje mišljenje je da ako se več kupuje optika onda platiti duplo više i možeš imati svarovski koji vam može koristiti dok ste živi a o razlici u kvaliteti da se ne govori ...
Mislim ako se več daje 6000 ,00 Kn onda mogu dati još toliko i optika za čeku ima dok sam živ..

Koja zabluda ;)

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #123 u: 11. 10. 2009. 16:38:34 »
medo koju bi ti optiku uzeo (koja marka,model,povecanje i koncanica) za lov prvenstveno cekanje svinja i srnjaka? za gadjanje u sumrak i svanuce?

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #124 u: 11. 10. 2009. 18:57:30 »
medo koju bi ti optiku uzeo (koja marka,model,povecanje i koncanica) za lov prvenstveno cekanje svinja i srnjaka? za gadjanje u sumrak i svanuce?
Iskreno, uzeo bih optiku 3-10x56 sa iluminiranim krizicem ili tockicom. Koncanica 4A meni najvise odgovara.
Proizvodjaci Kahles ili S&B su mi najdrazi ali Meopta i jos neki super bi mi posluzili.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #125 u: 11. 10. 2009. 19:27:50 »
medo koju bi ti optiku uzeo (koja marka,model,povecanje i koncanica) za lov prvenstveno cekanje svinja i srnjaka? za gadjanje u sumrak i svanuce?
Iskreno, 3-10x56 sa iluminiranim krizicem                                                                                                                                                                                    Kahles ili S&B su mi najdrazi

Opaaa Medo kakav obrat,mijenjas kamp ali zato si morao preskociti visoko postavljenu letvicu ,i napokon priznati sam sebi sto odavno zelis
Za tobom su vjerojatno uprte mnoge vlazne oci ljubitelja nikko stirling,buschnell ,tasco ..ili u najboljem slucaju nikon optika
Neka,neka jos malo pa ces o Swaru pisati kao o najboljem -istini za volju!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #126 u: 12. 10. 2009. 08:37:11 »
medo koju bi ti optiku uzeo (koja marka,model,povecanje i koncanica) za lov prvenstveno cekanje svinja i srnjaka? za gadjanje u sumrak i svanuce?
Iskreno, 3-10x56 sa iluminiranim krizicem                                                                                                                                                                                    Kahles ili S&B su mi najdrazi

Opaaa Medo kakav obrat,mijenjas kamp ali zato si morao preskociti visoko postavljenu letvicu ,i napokon priznati sam sebi sto odavno zelis
Za tobom su vjerojatno uprte mnoge vlazne oci ljubitelja nikko stirling,buschnell ,tasco ..ili u najboljem slucaju nikon optika
Neka,neka jos malo pa ces o Swaru pisati kao o najboljem -istini za volju!

E moj kolega da je tebi ko i meni vjerojatno bi bio sretniji ili se varam???
Ono sto zelim to si i kupim ako mi treba.
Kahlesa imam na jednoj puski a na ostalih nekoliko naci ces svasta jer da bi o necem pricao moras sam probati sve.
Nikko Stirling iz Japana mi je uvijek drag, Tasco nikad, Bushnell samo elite itd.
Nema trenutno optike za lovca koju si ne mogu priustiti niti koja meni garantira srecu u lovu.
ja sam ti od onih koji kupe, probaju, prodaju pa opet kupe.
S&B,Leupold, Swar itd. svi su krasili ili krase moje puske ali na kraju za mene su sve samo komad metala sa lecama.
Oni koji me znaju znaju da ne slinim nad opremom niti da opremu mazim i pisem ode o istoj. Meni je lov hobi i posao,a sva oprema alat.
 O Swaru necu pisati kao najboljem osim ako se takvim pokaze.Zasad Najbolji su mi Kahles i S&B,a best buy,Leupold-Meopta i Nikon.IOR, Nightforce i Trijicon su tek na redu da se druzimo na par godina jer dosad je to sve bilo kratko.
 Kad probas sve onda mozda i shvatis "snagu" Swara u svemu ovome. d4

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #127 u: 12. 10. 2009. 09:37:42 »
 IOR, Nightforce i Trijicon  d4
Nadam se da ce ih neko od vas probati pa da mozemo pricati o njima. Za sada sam usamljen.
Nightforce je optika koja se ne zaboravlja jednom kad se proba a Trijiicon prica tek dolazi. Za IOR kazu odlican ali  tezak je a zato je cvrst!!!Meopta je stvarno solidna optika lijepo i posteno napravljena i cijena joj je fer. Nema potrebe je porediti sa Swarom jer nisu ista liga u kvaliteti,  cijeni niti u snazi marketinga. Meopta je za mene malo vise muzike nego para pa mi se svidja a i dovoljno dugo ih koristim da imam pravo napisati komentar. Na mnogim mjestima u svijetu je zabranjeno loviti pola sata prije izlaska i zalaska sunca i naravno po noci ( visoka divljac) sto znaci da ce sve navedene optike sasvim uredno obaviti svoj posao u jednakim uvjetima lova. Lovna iskustva mijenjaju nase poglede na optike a duza upotreba u svim mogucim uvjetima zaokruzuje nase konacno misljenje o nekoj opremi. Statistika kaze da je ocjena neke lovacke opreme uvijek bolja ako nas veze za neki uspjesan lov! Nacin lova odredjuje koja i kakva optika ce najbolje stimati za lov pa se time i nasa iskustva razvijaju u nekom smjeru!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #128 u: 12. 10. 2009. 10:28:57 »
medo koju bi ti optiku uzeo (koja marka,model,povecanje i koncanica) za lov prvenstveno cekanje svinja i srnjaka? za gadjanje u sumrak i svanuce?
Iskreno, 3-10x56 sa iluminiranim krizicem                                                                                                                                                                                    Kahles ili S&B su mi najdrazi

Opaaa Medo kakav obrat,mijenjas kamp ali zato si morao preskociti visoko postavljenu letvicu ,i napokon priznati sam sebi sto odavno zelis
Za tobom su vjerojatno uprte mnoge vlazne oci ljubitelja nikko stirling,buschnell ,tasco ..ili u najboljem slucaju nikon optika
Neka,neka jos malo pa ces o Swaru pisati kao o najboljem -istini za volju!

E moj kolega da je tebi ko i meni vjerojatno bi bio sretniji ili se varam???
Ono sto zelim to si i kupim ako mi treba.
Kahlesa imam na jednoj puski a na ostalih nekoliko naci ces svasta jer da bi o necem pricao moras sam probati sve.
Nikko Stirling iz Japana mi je uvijek drag, Tasco nikad, Bushnell samo elite itd.
Nema trenutno optike za lovca koju si ne mogu priustiti niti koja meni garantira srecu u lovu.
ja sam ti od onih koji kupe, probaju, prodaju pa opet kupe.
S&B,Leupold, Swar itd. svi su krasili ili krase moje puske ali na kraju za mene su sve samo komad metala sa lecama.
Oni koji me znaju znaju da ne slinim nad opremom niti da opremu mazim i pisem ode o istoj. Meni je lov hobi i posao,a sva oprema alat.
 O Swaru necu pisati kao najboljem osim ako se takvim pokaze.Zasad Najbolji su mi Kahles i S&B,a best buy,Leupold-Meopta i Nikon.IOR, Nightforce i Trijicon su tek na redu da se druzimo na par godina jer dosad je to sve bilo kratko.
 Kad probas sve onda mozda i shvatis "snagu" Swara u svemu ovome. d4
Tko bi znao sta koga cini sretnim ali -varas se!

Mozda je sreca kad covjek rascisti sam sa sobom i kaze;eto bas to volim to mi je najdraze , visok je to kriterij(visoko postavljena letvica)Forumasi zacijelo vole citati tvoja vidjenja (i ja medju njima)samo ponekad mijesas loncice,no sa ovim tvojim postom koji sam citirao gotovo smo dosli na iste valne duzine po pitanju optike-u principu najskuplje je i najbolje-samo treba isprobati!
 
 Medo: Stvar je da su Ameri odavno sustigli Europske proizvodjace i polako ih nadmasuju ipak Swara je tesko nadmasiti -Pepi2:znaci da je najbolji!?
Ili ipak:
                                                                                                                            ------------------------
 Medo:Nema trenutno optike za lovca koju si nemogu priustiti...

 Medo: Kahles mi se cini boljim od Swara i Zeissa ali to su preskupe optike za lovca poput mene. S&B je odlican ali nije me impresionirao. Zapravo isti mi je kao Swar,Zeiss itd.
                                                         ----------------------------------------------------------------------------------
 Medo:Tasco nikad..Medo:Tasco se pokazao dobrim ali Titan serija mu je odlicna koliko cujem i koliko sam vidio .    Pa ipak:  Medo  -  Kao i sve od swarovskog proizvod je vrhunski, Pepi2:slazemo se!






Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #129 u: 12. 10. 2009. 10:38:02 »
Pepi jel ti to pises disertaciju o nasem Medi ref ref z10?
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #130 u: 12. 10. 2009. 10:58:59 »
Jok

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #131 u: 12. 10. 2009. 11:10:48 »
Pepi jel ti to pises disertaciju o nasem Medi ref ref z10?
z1
Ja sma mislio da ima boljeg posla ;)

Nisam rekao i necu da je najskuplje i najbolje jer cijena izrade optike u jednoj tvornici skoro da je ista u Leupoldu ili Swaru.
Placaju se imena najcesce.
Swara je tesko nadmasiti po slici ali sustigli su ga, medjutim, ovdje je Swar naveden kao primjer ,a mogao sam staviti Kahles,S&B,Zeiss, Meopta itd. samo ne da mi se pisati.

I tocno je da sam napisao da me S&B nije impresionirao medjutim nakon testova koje sam radio ugodno sam iznenadjen.
Po slici su sve vrhunske optike iste i razlike su meni neprimjetne.

Od Swarovskog proizvodi su vrhunski i tu dvojbe nema ali serija Z6 nije opravdala ocekivanja pouzdanoscu.

Na kraju krajeva mene reklame ne fasciniraju niti im vjerujem. Probam i na kraju stvorim neko misljenje. To znaci da svoje misljenje i promjenim jer nekad sam impresioniran na prvi,a nekad na drugi pogled.

Npr. Leupold VX-L me odusevio na prvi moment ali nakon nekoliko mjeseci bio mi je samo jedan od mnogih dobrih optika.
O tome se radi.

Cinjenica je da ne treba uzeti jedno ime i to ime dizati iznad svih jer vec drugi dan mozda netko ima bolji proizvod.

Ja sam sa sobom rascistio mnoge nedoumice i jos su mnoge ostale da ih rascistim. Blago onome tko ih nema zagi


Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #132 u: 12. 10. 2009. 12:03:17 »


Ja sam sa sobom rascistio mnoge nedoumice i jos su mnoge ostale da ih rascistim. Blago onome tko ih nema zagi


[/quote]


Ko je taj?
Imam upalu volje.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #133 u: 12. 10. 2009. 16:04:50 »
Ljudi moji kud je ovo otišlo-koji je bolji-Swar,Zeiss,Kahles ili S&B-optike u istoj klasi tih proizvođača su sve podjednako dobre, a ostalo je subjektivno. Govorimo o vrhunskim proizvodima vrhunskih firmi i vrlo slične cijene, nisam još, ruku na srce, nikog čuo da mu neka od tih optika ne valja - možda se nekom ne sviđa npr. dizajn Swaro Z6- meni je ružan ovaj sa svjetlom,ali je bogami i vrhunska optika.
Meopta je klasu niže,ali je i takva cijena-nemojmo uspoređivati kruške i jabuke ili se zavaravati da je po noći ista ili bolja od jednog od ove četvorke jer jednostavno nije, ista stvar je sa Leupoldovim,Nikonovim,... modelima.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #134 u: 12. 10. 2009. 21:37:52 »
A tema je Meopta  dois.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<