Autor Tema: NIKON optike  (Posjeta: 119889 vremena)

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: NIKON optike
« Odgovori #75 u: 08. 05. 2009. 23:15:50 »
mislim da nemate kaj drugo pisat nego samo budalestine...da ste imali zeissa recimo8x63 i gledali po noci i toga Nikona onda Vam bude sve jasno:Veli se nemoj kuditi konja kojega nisi jasio ali mislim  da je ovo previse.....kak sada da se usporedi recimo zastavina puska sa Steyerom...je svaka puca...svaka pogada...dajte malo gledajte istini u oci..svaki bi od nas imao nekaj najboljega..no svaki od nas ne zaradi toliko love da kada plati sve rezije da mu ostane toliko za skupe stvari zato si kupi ono kaj more..ali ako si kupi nek to tak ne hvali na veliko jer nije mozda ono kaj je bolje i probal..pozdrav i ne zamjerite na mom misljenju ali mislim da je tak....
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

valdop

  • Gost
Odg: NIKON optike
« Odgovori #76 u: 09. 05. 2009. 10:57:02 »
u pravu si tak je, jedino nema steyr kaj tražiti pored zastave  sor

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: NIKON optike
« Odgovori #77 u: 09. 05. 2009. 21:34:12 »
Dobro vece svima,prvo ispravka kolegi nema Zeissa 8X63 vec je mislio sigurno na 8X56.
Ja mislim da je Zeiss Zeiss i da nema price.
Uvjek je bilo koliko para toliko muzike.
A sto se tice Zasave vrhunska je puska (imam je jednu kompletno graviranu) ali nemoze ona pored Steyera mislim na starijeg.
Nisam zelio nikoga povrjediti,vec je to moje osobno misljenje
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: NIKON optike
« Odgovori #78 u: 11. 05. 2009. 17:46:57 »
Pardon..zaje...sam se upravo sam otvoril ormar i vidim da je tak kak si Ti napisal...no Ipak mu je cijena..8x56B dialyt...malo vise 1000 Eurica....pozdrav
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: NIKON optike
« Odgovori #79 u: 11. 05. 2009. 18:58:54 »
Da gospodin ivo malo vise oko 1400€ ali mislim da nevredi to.
Ja sam kupio novog i usporedio sa nekim japanskim tocnije neka Jawa
i razlika je ali toliko velika i ne.Znam da je Zeiss Zeiss imam ih jedno 5 kom optika
ali i druge su dobre.Lovio sam i ja sa Zrakom i drugima.
A mi lovci svi smo isti uvje bi nesto bolje a i vise.

Dobra Kob z10
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: NIKON optike
« Odgovori #80 u: 11. 05. 2009. 19:54:39 »
....opet je istina da dojde vise od 1000 eura i to 1495 ali ima slovo "T"  a ja imam slovo "B" znaci da je moj slabiji a ovaj ima veci prolaz svijetla.Evo upravo sam dosel iz Frankonije jer mi je falilo 243 municije te sam donesel katalog...Imaju popust od 30% tako Nikon Monarch 2   3,3-10x44 dode 299 Eura,6,5x20x44AO 499Eura...pozdrav 7x64...Ivek
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: NIKON optike
« Odgovori #81 u: 11. 05. 2009. 21:05:34 »
E Ivek a si u njemackoj ili Austriji?
A svaki popust je dobro iskoristiti gdje lovis i ciji karabin imas .243 win
pozdrav
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: NIKON optike
« Odgovori #82 u: 12. 05. 2009. 09:35:22 »
Opet ste mi počeli uopčavat, Mercedes je i A klasa i S klasa ali ne voze baš isto.

Ima Nikona za 99 € i za 1400€ (High Grade Light model) na žalost ovog HGL nisam do sada imao prilike ukrstiti s starim Zeiss-om i Leupoldom  pa da stvorim mišljenje, o ovim sport modelima za 700-tinjak kuna mislim ako nema bolje mogu proć.   
d4

Samo kratko od mene.
na usporednim testovima najboljih Leica ,Swar i Zeiss 8x40 i sl. performansi upravo je Nikon HG odnio 1.mj. i pobijedio za nijansu Swara. To je bilo tad,sad je mozda drugacije jer se uvijek nesto poboljsa.
Generalno medju svim dvogledima razlika je bila jedva vidljiva i mjereno je sa spravama.
 Dean ima Action model 10-22x50 i to je najlosije sto Nikon trenutno ima,a tako "los" i jeftin bio je puno bolji od Swar EL 8x42 u sumrak.
 Najvecu ulogu igra subjektivnost oka,a istina je da najnoviji dvgledi kod Zeissa trenutno daju najbolju sliku.
Naravno, ne ni priblizno toliko bolju da opravda takvu skupocu.
 Kod optika za puske je drugacije ali opet razlike su ponekad premale u performansama ,a u cijeni prevelike.

Cinjenica je da vlasnici skupih optika nikad nisu probali jeftinije pa ne vjeruju u njihove mogucnosti,a cesto puta zele opravdati svoju preskupu opremu. Treba probati sve da bi se stekao uvid u nesto.
 Nikon Monarch 3. gen. ima bolju sliku nego recimo Zeiss Classic medjutim novi Zeiss Victory imaju trenutno mozda nabolju sliku sto neka optika nudi. Ovo je moja subjektivna procjena.

Offline radavac

  • K
  • *
  • Postova: 86
  • Bice bolje
Odg: NIKON optike
« Odgovori #83 u: 12. 05. 2009. 22:34:12 »
Moram nesto da dodam na ovu temu.Pre dva dana pozvao me kolega ovdje u Njemackoj da lovimo Srnjaka.Pomislih prava prilika da malo uporedim Dalekozore koje sam kupio malo u lovistu a moram da vam kazem rijetkost mi je do sada bila imati istovremeno tri Solidna Dalekozora na jednom mjestu i malo testirati .1.Zeiss Diality 8x56 2.Swarovski Habischt 7x42 3.Steiner Ranger 8x30.Zeiss je bio od Svabe ,Swaro je kupljen za kolegu sa Foruma (Speer)a Steiner je moj.Sa svojim Steinerom sam bio do sada zadovoljan ali prvi pogled kroz Swarovski je bio vise nego upecatljiv.Ponovo pogled kroz Steiner.Sta mi bi sa moga Dalekozora ??????  MOJ SAVJET KOLEGAMA NE GLDAJ KROZ DOBRE DALEKOZOR MORACES DA GA KUPIS uf Razlika je Nebo i Zemlja sve mi je jasno cijena jednog cijena drugog ali da je tolika razlika nikad nebi dao reci da ovo nisam sam probao.Daljnje uporedbe Zeissa i Swarovskog su meni pokazale Zeiss je bio MOZDA MOZDA bolji u zadnjih 5 min ali u svakom slucaju moja preporuka bi bila SWARO.Moze za Pirsch ,moze na ceku puno je laksi i zgodniji.Sad ce moj Steiner na prodaju(jest da je poklon ali nece se zena naljutiti nosl)
Bice bolje

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: NIKON optike
« Odgovori #84 u: 13. 05. 2009. 07:46:00 »
Moram nesto da dodam na ovu temu.Pre dva dana pozvao me kolega ovdje u Njemackoj da lovimo Srnjaka.Pomislih prava prilika da malo uporedim Dalekozore koje sam kupio malo u lovistu a moram da vam kazem rijetkost mi je do sada bila imati istovremeno tri Solidna Dalekozora na jednom mjestu i malo testirati .1.Zeiss Diality 8x56 2.Swarovski Habischt 7x42 3.Steiner Ranger 8x30.Zeiss je bio od Svabe ,Swaro je kupljen za kolegu sa Foruma (Speer)a Steiner je moj.Sa svojim Steinerom sam bio do sada zadovoljan ali prvi pogled kroz Swarovski je bio vise nego upecatljiv.Ponovo pogled kroz Steiner.Sta mi bi sa moga Dalekozora ??????  MOJ SAVJET KOLEGAMA NE GLDAJ KROZ DOBRE DALEKOZOR MORACES DA GA KUPIS uf Razlika je Nebo i Zemlja sve mi je jasno cijena jednog cijena drugog ali da je tolika razlika nikad nebi dao reci da ovo nisam sam probao.Daljnje uporedbe Zeissa i Swarovskog su meni pokazale Zeiss je bio MOZDA MOZDA bolji u zadnjih 5 min ali u svakom slucaju moja preporuka bi bila SWARO.Moze za Pirsch ,moze na ceku puno je laksi i zgodniji.Sad ce moj Steiner na prodaju(jest da je poklon ali nece se zena naljutiti nosl)

Radavac mislim da ti tih par sto eura koje češ dobi za Steinera nisu vrijedni duševne (ako samo duševne) boli koju če izazvat.

 dois
Imam upalu volje.

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: NIKON optike
« Odgovori #85 u: 17. 05. 2009. 13:19:34 »
"Ranger" verzija steinerovog dvogleda je bitno slabija i jeftinija od "Nighthunter" serije. Sa "Nihghthunter" serijom je vjerovatno drugačije jer sama cijena spomenutog je veća od "Ranger" serije za zamalo duplo. zagi
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: NIKON optike
« Odgovori #86 u: 17. 05. 2009. 13:21:34 »
A garancije na proizvod su različite,koliko se sjećam na "Ranger" seriju daju deset godina garancije,a na "Nighthunter" seriju trideset godina.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline radavac

  • K
  • *
  • Postova: 86
  • Bice bolje
Odg: NIKON optike
« Odgovori #87 u: 17. 05. 2009. 16:41:49 »
Pa tu i jeste problem 239 i 500€  d4 z10 bice bolje trazimo Swaru
Bice bolje

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: NIKON optike
« Odgovori #88 u: 17. 05. 2009. 23:24:40 »
Imam starog Swara 8x30 i još nisam našao pandana(klasa, godine) koji bi mu mogao parirati sa istim objektivima, okice nikad ne bole i fokusiranje je dječja igra.
Ima i dobrih,odličnih "rusa" koje sam probao, starije proizvodnje koji su sigurno bolji od Eschenbacha,Tasca novije proizvodnje, teaa a i Zeiss je napravio "mačka u vreći" sa povećanjem 7x42 proizvodnje od prije desetak godina. Probao ga i bilo je vidljivo  da nešto ne štima. Koja je serija bila u pitanju nisam siguran,ali znam da potiče iz kuće Zeiss!
Iz kakvih renomiranih, uzdignutih do nebesa(sa pravom) firmi dolaze produkti nesmije se dogoditi da za podebelu cijenu koju plaćamo dobijemo "možda" odličnu robu.
 A ako iz "manje vrijednih" pogona iziđe pokoja kvalitetna serija prihvaćam objeručke. sauf
 Sreća da ipak puno lijepih stvari sa njemačkog govornog područja ipak funkcionira superiorno i pouzdano. zagi
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline mac421

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: NIKON optike
« Odgovori #89 u: 20. 05. 2009. 19:03:01 »
svi koje zanimaju Nikon optike i dalekozori, Fototeh Prisavlje3 10000 ZG tel 6196609
« Zadnja izmjena: 13. 08. 2009. 10:32:53 od mac421 »
bolje neka i selo izgori ali neka obicaji ne propadnu