Autor Tema: Grupa pogodaka bez naslona  (Posjeta: 36630 vremena)

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #30 u: 13. 03. 2009. 11:18:47 »
Dobro sad neć divljač stajat dok mi drmamo po 3 puta
Ja mislim da je bolje vježbat brzo pucanje ono čim se digne puška sekunda dvije i bum.
samo treba malo vježbat  z10

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #31 u: 13. 03. 2009. 11:27:28 »
i ja se prijavljujem samo da pre toga proverim da li moja puska moze da dobaci 100m
u onu igru od deset metaka trebe ukljuciti i sedenje na dlanovima dok ne utrnu  hao
nego
ko hoce da puca 10 metaka, mali savet
postavite 10 praznih limenki od piva gde je najdalja 150m a najbliza 50
jer...u kutiji od cipela ce biti bar 5-6 rupa a mozda i 7 jer se strelac psihicki pripremi na cilj nakon 2. ili 3. metka i mozak reaguje drugacije (bolje) jer memorise objekt..da ne duljim

A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #32 u: 13. 03. 2009. 11:35:13 »
Ja vježbam tako da kaj god pucam budem obučan i odjeven kao kad sam u lovu. I pokušavam pucati bilo kada iz bilo čega, jer nam priroda bude priredila 100 puta zanimljivije situacije nego si mi ih mi samo možemo...

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #33 u: 13. 03. 2009. 11:42:46 »

u onu igru od deset metaka trebe ukljuciti i sedenje na dlanovima dok ne utrnu  hao

d4 d4  hao hao hao hao hao hao
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #34 u: 13. 03. 2009. 11:44:33 »
Obzirom da je Nosler prvi spomenuo ti "igru", čekam njega da napiše trailer instrukcije o toj igri.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #35 u: 13. 03. 2009. 11:45:19 »
Meni su pričali neki ljudi iz vojske više njih da su oni znali trenirat na suvo tj bez metaka.kao ono ti nišaniš smiruješ i sve normalno i onda samo ko fol pukneš,to su radili iz svih mogućih pozicija i rekli su da je to jako korisno jer se puno više koncentriraš na druge elemente nego kad stvarno pucaš.
Moram priznat da kad sam prvi put to čuo učinilo mi se to nekako debilno ali kad sam malo o tome razmislio shvatio sam da to može bit itekako korisno

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #36 u: 13. 03. 2009. 11:50:42 »
Citat:
jer nam priroda bude priredila 100 puta zanimljivije situacije nego si mi ih mi samo možemo...
potpuno si u pravu dean ali u koliko nastavimo ulazimo u skakljivu temu

prvo, lovac u ulozi matadora na odredjeni nacin kreira situaciju, tj. postupcima odlucuje o eventualnom razvoju dogadjaja. Divljac je manje ili vise svesna opasnosti i instiktom ili iskustvom nastoji razvoj iste okrenuti u svojukorist...u slucaju divljaci ulog ne moze biti veci
Lovac kreira situaciju na isti nacin, instiktom i iskustvom.Olucuje da li ce pucati, da li nece, da li ce promeniti polozaj...
Ako odluci da puca odlucuje o i u  momentu trazeci balans izmedju....mislio sam da kazem nesta o spiritualnoj vezi izmedju lovca i plena ali ..bolje da odem po drink
lov je kreativna rabota(i nije za rekreativce)
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #37 u: 13. 03. 2009. 11:52:58 »
Taj trening na suvo...to je kao da trenisras  sex sa tarabom
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #38 u: 13. 03. 2009. 12:33:41 »
Polako decki...radim,radim...ne stizem sve!! zagi
Naravno da cu objasniti! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #39 u: 13. 03. 2009. 12:41:09 »
 Ja uvijek prije pucanja upražnjavam sex. I iskren da budem puno sam hladnokrvniji prilikom pucanja, prije bi "pucao " za sitnicu, a poslije mi treba dobr razlog!!!!!!!!! ;)

 P.S. ne brišite "ovo je moj psihološki profil -a uklapa se u temu!!!!!! zagi zagi zagi ref ref ref
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Zoran

  • Gost
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #40 u: 13. 03. 2009. 12:55:00 »
Taj trening na suvo...to je kao da trenisras  sex sa tarabom

jedino šta mozeš postici jeste da budeš malo brži na zatvaracu,,,
u tom trenigu,,,,,
 pic

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #41 u: 15. 03. 2009. 18:16:40 »
Želi li netko pohvaliti sa svojim rezultatima?


Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #42 u: 16. 03. 2009. 06:42:06 »
Tek sam vidio temu. Odlicna ideja magwin iducu nedjelju idem na streliste pa cu probati i uslikati i poslati bez obzira kakav je rezultat. Dobro je znati jer ce sigurno zatrebati. Ne lovim na nacin kako se lovi kod kuce nego slobodno loviste: vozim nekad satima od dobre loge do druge, trazim vodu ili mogucu lokaciju, vidimo divljac trka pridji blize, klekni ili lezi, nekad stojeci  ili u raskoraku pa gadjaj. nekad hodamo satima po vrucini ili kisi preko brda trazeci od vjetra Volim pucati iz klececeg stava jer je siguran i jednostavan ali stojeci moze dati bolji pregled terena ali i vece grupe nego klececi. pripremam se za lov  u planinama i treniram pa ce mi ovo dobro doci da probam jer ovo je dio lova. nekad lovim iz zasjede s kakvog povisenja ili brda i okolo cistim sto dodje u prihvatljiv domet pogotci su puno sigurniji. Jodan moj prijatelj vjezba 10 sklekova pa opali metak i tako sve dok ne ispali 5 komada. Gledali smo i kako vise radi sklekove meci su sve losiji. teska vjezba za preciznost ali opasno dobra. Ponekad mi se cini da sam prestar za to. Trcanje uz brdo me ubija jer mi je kondicija oslabila pa kad izletim na proplanak srce u grlu pa nikako smiriti cijev a divljac odleti iza brda dok ja to sredim. Kad cekam u zasjedi puls nizak sve klizi i cistim skoro sve sto vidim. Dobra tema i ispit - jedno mjerenje koje ce me usreciti ili ubiti u pojam- vidjecemo....

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #43 u: 16. 03. 2009. 07:48:03 »
Sorry narode s _ _ _ lo me ovaj vikend provat ču slijedeći puknut pet komada bez naslona.
Imam upalu volje.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Grupa pogodaka bez naslona
« Odgovori #44 u: 16. 03. 2009. 12:25:07 »
stojeći položaj je dobar i iz sigurnosnih razloga, pogotovo u ravničarskim lovištima i u lovu prigonom!
logično je da je putanja zrna (pogotovo sačme) opasnija za okolinu iz klečećeg ili ležećeg položaja. iz stojećeg postoji i mala mogućnost rikošeta, zavisi opet od terena ali ipak je sigurniji jer nikad neznaš tko je u šumi ili u blizini bilo kojeg terena.
to me je učio jedan stari lovac dok smo išli u pirš i jednostavno mi "usadio" tu osobinu da uvijek pucam iz stojećeg položaja.
jedino sa čeke sam sa naslonom u klečećem položaju.
zato treba misliti na "siguran hitac" ne samo zbog divljači nego i drugih opasnosti.
najviše volim pirš i nakon nekoliko km. je i puška teška, dalekozor a kamo li i ranac a još i štap-malo je previše...
nikad nisam upucavao pušku iz stalka nego samo sa naslonom i onda slijedi obavezno par serija bez naslona i stvarno sam loš strijelac jer nemogu staviti 5 kom. u grupu manju od 20 cm. na 100m.
zbog svega ovog mislim da je bitno biti precizan bez naslona i stojećeg stava.