Autor Tema: Najpromašaj  (Posjeta: 70928 vremena)

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #165 u: 20. 11. 2008. 21:26:37 »
riječima mladena delića: ljudi jeli to moguće?
pa šta je ovo, ili nitko više ne promašuje ili vam je neugodno pričat o tome! biće da je ovo drugo! ajde olakšajte si dušu bit će vam lakše.

evo ja neki dam mašim veprića oca mu je...! u šumi sjedim na tronošcu, lijepo vrijeme, lišće šušti ko ludo. sumrak, najgore vrijeme, vidiš, ne vidiš, misliš da vidiš, ono... ludnica. i čujem ga gdje m dolazi iza leđa. i tak ja ustanem, okrenem se, jedva ga primjetim na nekih 50-ak metara, vidim na optiku crni se, uši u zraku, ružna njuška. ma reko šta je to, on sad mora samo zaronit. nišanim glavu i povučem. ode majstor ko pofuren. e reko tak ti to kad se ideš zajebavat i pucat u glavu iz ruke. da se razumije pogađao sam ja to, ali ne ovaj put!
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #166 u: 20. 11. 2008. 22:39:34 »
nije pisalo tvoje ime na njemu,na drugom će  ;D ;D, z10

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #167 u: 20. 11. 2008. 23:17:12 »
riječima mladena delića: ljudi jeli to moguće?
pa šta je ovo, ili nitko više ne promašuje ili vam je neugodno pričat o tome! biće da je ovo drugo! ajde olakšajte si dušu bit će vam lakše

 d4 just
« Zadnja izmjena: 11. 03. 2010. 00:27:31 od KOBI »

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #168 u: 20. 11. 2008. 23:22:30 »
 Iskreno!!! z1
 Ja nikad nisam imao priliku da promašim,(nit da pogodim) mada je često puta snijeg bio dubok!!! ;) ;D ;D ;D ;D ;D ;D z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #169 u: 20. 11. 2008. 23:29:31 »
ja sam raskrstio sa sačmaricom i svinjama,svaka čast,al sačma je za što je,a karabin za svinje,jer se i meni dogodilo.stojim na štandu pogon daleko(ima 3 god od toga,tek položio),sjedim,odjednom čujem iza leđa nešto lomi,dižem se kad na 40 koraka svinje,usporedno uz štand idu,ciljam šinom(prvi put pucao kugle),duum,duum,niš,opet zastale,duum-duum još 2 kugle,niš,prepunjavam duum-duum,odoše u pm,kolega do mene s karabinom 1 šus kriči dobila po kičmi i ostala,poslje pitaju ko je pucao poluautomato,ja vičem da sam ja zastavinom položarom 12-icom,6 šusa u jebeno kratkom roku al ko u svatovima  ;D ;D ;D,poslje nabavio iž 27,al ju nosim samo na sitno,a za svinje isključivo karabin  d7

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #170 u: 20. 11. 2008. 23:54:37 »
Ja imam u planu uzeti kombinaciju jer ona mi se cini nekako najbolji izbor za d.svinju.
« Zadnja izmjena: 11. 03. 2010. 00:25:20 od KOBI »

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #171 u: 21. 11. 2008. 00:49:19 »
Daljina 40 metara tvrdi put širok 10 metara krmača velika kao fićo 2 rotwela kalibra 12 u ništa divljač čuo u dolasku pripremio se i promašio prije 2 godine još uvjek nisam došao sebi tražio krv 3sata a našao šipak d7

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #172 u: 21. 11. 2008. 10:17:44 »
Evo moje druge priče na forumu u kratko vrijeme, ovaj put promašaj za oscara, a tema za dobar film:
Zovem ja kolegu s faksa (nelovca) da dođe do mene jer idem na srnjaka pa da ga malo provedem kroz lovište i približim mu lov.
Ma čim skrenili s asfalta  pic evo krasnog srnjaka na max 50-ak m! Gledamo ga iz nive, a ja ne vjerujem da frajer ni glavu prema nivi ne okrene  :shok:! Neka, neka mislim si ja...  d1 Ne gasim auto, izlazim, dižem sjedalo i vadim pušku sa zadnjeg sjedala, srnjak ni da bi! Namještam se- pa probam naslon na krovu- visoko mi, pa na haubi-nisko mi pa na šajbu-ajd već nekako, ali pazim da sa zatvaračem ne razbijem šajbu, ma dok sam se ja pripremio kinezi bi već druge olimpijske pripremili  ;D! Povećanje na 9x - srnjak jedva stane u vidno polje i svo to vrijeme ni da mrdne! I tad pravim ravim najveću grešku- već razmišljam o postupcima nakon odstrijela jer uvijeti su i bolji od idealnih! BUM! A frajer okrene glavu i laganim korakom u kukuruz...  uf Ja ne znam il se on najeo maka il šta,al takvu flegmu od životinje još ne vidjeh!
Zovem lovnika i ispričam mu ovo sve-kaže on meni ništa novo! U čuđenju ga pitam zašto ččč? Kaže on da je na njega već peti put pucano na gotovo istom mjestu :shok:! Srnjak ili neki duh već palog srnjaka... Bojim se i pomisliti!  m4
 
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #173 u: 21. 11. 2008. 12:24:57 »
bilo je jedno lijepo jutro,nedjelja,lov DS prigonom.
stojim na štantu(stojim jer mi je tronožac u drugom autu),
rano jutro,oko 7 sati,rosa pada sa lišća(bilo je kiše te noći),
slušam psi laju,pogon je krenuo,slušam.
ime nešto posebno lijepo u tom zvuku kad šuma odjekuje lavežom pasa i znaš da bi svakog trena mogao da budeš u situaciji da odstrijeliš nešto po čemu češ taj dan pamtiti cijeli život.
puška na leđima(8x57,ovaj put bez optike).
sad već cupkam malo po malo,hladno za prste na nogama,hladno je bilo tog jutra.
svako malo po vjetru do mene stiže lavež pasa,ma već po zvuku lajanja se čuje da još nisu naišli na svinje.
nekakvo šuškanje lišća iza mene odvrati mi pažnju,,,,,LISICA.
dolazi sa suprotne strane iz debele šume i ide prema branjevini.
lijepi primjerak,stara lija.
puška u rama i pratim,ide ona lagano,zastajkuje,njuška ,pa krene,,,ne vidi me i nije me osjetila.
razmišljam,tu je tast puco na lisicu i odma istog trena mu dojurio veprina a puška prazna i jedva da stigne prepunit(imo je sačmaricu tad).
ma neću pucat ,kaj ako mi idu svinje i ja ih poplašim i potjeram,,,,ma trebo bih pucat,,,,,neću,,,,
i tako razmišljam,,,kad ona zamakne u jarak i više je ne vidim.
a žeži ga,,,
pušku na rame i čekam dalje...
psi laju,ne kužim kak ih ne čuje nego ide prema branjevini.
ma bolje kaj nisam pucal....taman pomislim kad evo nje sad na 50 metar proviri iz jarka i ide po liniji prema gustom,opet stoji,njuška....
KAJ AKO NEBU DANAS SVINJA.....
pomislim,,
pušku s ramena,naslonim se na hrast(za bolji oslonac),,nišanim na mehaniški nišan(malo od hladnoće nemirna ruka),,ona stoji na nekih 40 metara meni bočno okrenuta.....
zaustavim disanje,tri,četiri,sad....
PUCANJ...
ko da da je od dima,,samo je nestala..
HA,reko,,,legla je(malo gustiša oko nje pa se ne vidi),mislim si.
nikud sad,čekaj dalje,kad pogon završi tad ću je pokupit....sav sretan,PRVA LIJA...

prođe nekih sat vremena,pogon gotov,,
od DS ni dlake,,,
jedini ja pucao u cijelom lovu...

idu kolege sa linije štanta premna meni i van iz šume,,
I,GDJE JE LOVINA...?
ja sav ponosan:;pogledaj tu malo lijevo oko sebe(malo doviknem)
i krenem prema mjestu nastrijela.....
ma nema je.....nemoguće....
ni traga ni od lije ,a ni traga ni kapi krvi,sad već pretražim 30 metara ukrug.


ajme bruke....

a veli kolega;vidio sam na dalekozor kad ti je krenula iza leđa i sve sam promatrao,
nisi je ti promašio tad kad si pucao,,,,nego kad si prvi put podigo pušku i premišljao se...
tad si presudio da će živjet.....

MA BIO JE U PRAVU...
« Zadnja izmjena: 21. 11. 2008. 14:17:06 od zvedris »

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #174 u: 21. 11. 2008. 19:11:36 »
Idemo dalje s Iskrenim i pravim dozivljenim Pricama.
Nekad se vredi pohvaliti i sa Promasajem, jer ima ih dosta u lovu.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline koko

  • K
  • *
  • Postova: 89
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #175 u: 24. 11. 2008. 14:25:59 »
lov na DS, štand na stazi uz branjevinu, je se spustim 5-6 metara u branjevinu da vidim bar nešto niz jarak....nakon nekog vremena psi gone, a ja čujem 'vlakić' ide po jarku sve bliže....imam možda metar gdje je čisto za pucati, puštam prvu, drugu, a kad je bila negdje šesta one stanu, a ova provirila pola glave na 'čistinu'....ni 20 metara, križ po sredini, bum, sve se razbježalo, a ja mislim jedna je legla, nema šanse to mašiti....čekam dalje, a ono za 20 minuta opet čujem ide nešto....vepar ko fićo, dođe blizu staze i stane na 20m, bočno, ko da sam ga sam postavil, ali ipak je bilo relativno gusto....složil križ, bum, vepar krene, a ja blejim.....sve si mislim 'oćeš se ti srušiti već, kaj čekaš'........vepar ode, ja dođem do mjesta di je stajal, a ono propucan grabrić tik pred njim, razbilo mi šus, bilo par kapljica krvi valjda jer se zrno raspalo.....nesretan, idem vidjet di ona prva leži, a kad tamo ni dlake ni krvi.....prošlo od toga 3 godine, a ja poslije toga nisam imao prilike na DS pucati.....a bio valjda u 20-ak lovova i bilo je svinja....ove ko da su me urekle

Offline 3006sprg

  • K 100
  • **
  • Postova: 136
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #176 u: 24. 11. 2008. 20:38:02 »
ajde da se i ja malo pohvalim.
prošle godine ja kupim poluautomat. Sa karabinom me sreća služila (hvala bogu) i išlo je mene. Malo malo pa mi naiđe vlakić, a ja ako stignem 3 kvalitetna šusa, super. Ali da ne širim previše. Tu nedjelju dolazim iz noćne i neću u pogon. Ponesem ja "rasipač" i maštam o onim vlakićima što su mi dolazili na karabin. Upute lovnika da kolega i ja štantamo svaki sa jedne strane "širokog jarka" jer tuda svinje često prolaze (vlakić) i da se zna, ako koji zapuca drugi pritrčava u pomoć. I tako i bi. Mir, tišina, samo lavež pasa u daljini. Kad odjednom graknu top (45 - ica), skiknu prase, pa još dva puta zaredom. Rekoh to je to, krećem u pomoć. Dođem na rub jarka, gledam u smjeru kolege, nevidim ni njega ni svinje, ali problem je što čujem da blizu mene lomi grane i šušti list, ali svinja nigdje. Vidim preko jarka bježi jedna, ali pre daleko za pucat, to je još iza kolege. Sad sam ja više lud, oko mene šušti a ja ništ ne vidim. Slučajno se okrenem, prema štandu odakle sam dotrčao, kad ono vidim da je krdo 7 - 8 komada već otišlo preko brijega, vidim samo "perjanice kako sijevaju". Pucam ja za njima, (razmišljam nije pre daleko, padale su i na dalje, moraju bar dvije dobiti po kičmi), sve zvoni, promjenim okvir, sad je to već malo dalje ali još je dobro, udri dalje. Konačno, ja se ispuškaro, idem ja sad prebrojat odstrjeljene. Ja tamo, tražim, gledam i nevjerujem. Nula. A najzanimljivije je što su mi pregazile štand. Skoro mi srušile ruksak. Kasnije mi kolega kaže da je pucao ispred sebe i razbio krdo. Pola krda obišlo brijeg i došlo na moj štand, a kako na tom mjestu vjetar dosta kovitla poj...lo mi orjentaciju po zvuku. Počele dolazit poruke: "koliko je palo, jel dosta za danas, de ostavi malo za drugi put"i sl (naučili ljudi da baš ne pucam bez veze).
Na kraju konstatacija: možeš ti biti najveći maher za gađanje, ali ako "onaj odozgo" kaže "danas ništa" nema ti pomoći nego hvataj se za džep i plaćaj rundu za promašaj.

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #177 u: 24. 11. 2008. 20:48:05 »
Kad se već svi "hvalite", evo i moje priće.  d1

Nekad davno, kad sam bio mlađan lovac ja .........  d1
Stojim ja na štandu, snijeg smrznut, gornji sloj led, u ruci karabin sa 4-12x50 (ili tak nekak, davno je to bilo). ččč
Osluškujem i čujem ja ide VLAK (ne vlakić), VLAK ! d4
Otkočim ja pušku, stisnem se uz drvo i čekam, osluškujem i čekam od kuda će da navale.
Kad ono dođu iz gustiša najbližeg meni (cca. 5 metara !!), ja pušku na rame, gledam kroz optiku, a unutra sve crno, ništa se ne vidi. Naravno kad je optika bila 4-12, a DS na 5 metara, a kad su prolazile kraj mene i 1 metar od mene !!
Pucam jednom, drugi put, treči put, četvrti put....., a svinje samo prolaze ! fre
Tek sa zadnjim metkom (a kad su DS već bile cca. 30 metara od mene), uspio sam odstrijeliti jednu od 20-kak komada koliko ih je bilo u vlaku !!  d6
Da sam skinuo optiku i pucao preko mehaničkog nišana, odstrijelio bi sigurno "barem" 2-3 komada, ovako jednog jedinog.
Za nevjerovati je da sam sa cca. 5 metara, četiri puta puknuo "u ništa" !!
Nije da se "hvalim", ali eto, tako je bilo.  pljus
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline josip bj

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #178 u: 10. 02. 2009. 21:31:06 »
kod mene u društvu je promašaj gajba pive

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #179 u: 10. 02. 2009. 21:42:13 »
kod mene u društvu je promašaj gajba pive
Onda neki možda i namjerno promašuju z10 sauf d7 ;D
Hey Joe