Autor Tema: Najpromašaj  (Posjeta: 70918 vremena)

Offline tuco

  • K 100
  • **
  • Postova: 235
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #180 u: 10. 02. 2009. 22:11:51 »
bio sam u gostima (u svojem selu, inače sam član 15km dalje) kazna je vino i voda, love
se štetočine, ide lija lagano, 10m, bum, ode lija. 32g olova iz kratke cjevi (vidi slike oružja) i
niš. ko u JELENKU- ko ima sreće, i pod kapom govno nađe! štand nemiran, okrenula se ona i
nazad na mene. no, imam kapu i tak to...  ;D
nije im bilo jasno kak sam pucal dvaput a imam jednu cev

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #181 u: 17. 03. 2010. 10:05:29 »
bio sam u gostima (u svojem selu, inače sam član 15km dalje) kazna je vino i voda, love
se štetočine, ide lija lagano, 10m, bum, ode lija. 32g olova iz kratke cjevi (vidi slike oružja) i
niš. ko u JELENKU- ko ima sreće, i pod kapom govno nađe! štand nemiran, okrenula se ona i
nazad na mene. no, imam kapu i tak to...  ;D
nije im bilo jasno kak sam pucal dvaput a imam jednu cev

Mislim da nisi dosta  odrezao cijev, još je  uzak snop sačme, de ju jos lpedanj skrati hao
9A7PSD

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Jaooooo, fulao sam!!!
« Odgovori #182 u: 17. 12. 2010. 10:08:22 »
Poštovani kolege lovce ja znam da se ovo iz naslova forumašima ne dešava, jer mi ipak svi super dobro gađamo i pogađamo, ali nekad se desi ono: Em ti pušku i nišan i metke i što ti ja znam.  d7 Ajde priznate  teaa teaa teaa hao hao hao.
Pa da krenemo: Prošle nedjelje u Primišlju došle su mi divlje svinje (3 kom) na cca 60 m, i ja buuuuum, malo odahnem i na mjesto nastrela - pazi, nema krvi, nema svinje, nema dlaka, nema ničega, a pogodio sto posto, kombinacija 8x57 i ZEISS odradili su svoje, kroz grm je metak prošao samo tako. Al vjerujte, nisam fulao, a kaj je bilo to se bez coprnice ne bu znalo  hao hao hao

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Jaooooo, fulao sam!!!
« Odgovori #183 u: 17. 12. 2010. 12:01:19 »
Što bi se reklo:" Sve sam vidio ali ne i da mrtva svinja trči"  hao  hao  hao
Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline Duma

  • K 100
  • **
  • Postova: 300
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #184 u: 18. 12. 2010. 19:45:20 »
pobjednik



Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #185 u: 21. 12. 2010. 09:17:16 »
To ti je to, em ti pušku i ..... hao hao hao zagi

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #186 u: 21. 12. 2010. 13:38:02 »
Desava se  ;D, ja jos uvek nikako da spakujem seriju od 10 bez promasaja  ::)  d7.
Nemoze svaka kugla da pogodi, ako bi pogodila sta bi bilo?
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #187 u: 22. 12. 2010. 19:03:21 »
Desava se  ;D, ja jos uvek nikako da spakujem seriju od 10 bez promasaja  ::)  d7.
Nemoze svaka kugla da pogodi, ako bi pogodila sta bi bilo?
Možda zvuči čudno , no koji puta draže mi je u " bojevo brdo " , no u meso , ako nisam siguran gdje i kako bi to moglo završiti !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #188 u: 12. 11. 2011. 12:42:50 »
 Otislo  je  vise  veprova  posle  pucanja  ubio  sam  se  trazeci    bar  kap  krvi  ali  nista.  Jedan  mi  je  jos    pred  ocima  i  pamticu  tih  pola  minuta  dok  sam  ziv.  Naime  jos  par  nedelja  do  zatvaranja  lova  a  meni  nestalo  sbt  game  king  od  14,26  grama.  6o  metaka  koliko  mi  sleduje  godisnje  je  otislo  sto  u  metu    jer  je  posle  padanja  penjuci  se  po  stenama trebalo  proveriti  dali  je  sve  u  redu  sa optikom , sto  pucajuci  u  lovu ,a te godine je bilo za  to  puno  prilika.  Jedan  moj  dobar  prijatelj  inace  poznati  hirurg  kome  sam  se  pozalio    mi dade 12  sb  od 12,7 grama.   doduse  imao  sam  nesto  i  ppu  a  i  igmana  ali  sam  nekako  vise  poverenja  imao  u  sb.Odem  na  streliste  i  iz  svog  poluautomata  ispalim   po  dva  na  100  m  .  sa  belotom  sam  imao   najuzu  grupu  koja  je  bila  samo  prosirena  rupa   od  prvog  metka u  samom  centru  .   Odusevljen  pogodkom  i  pun  sebe  sutradan  po  jakom  mrazu  i  snegu  sa  ledenom  korom  probijao    sam  se  do  prelaza  gde  sam  izdaleka  video  trag   vepra koji  je  isao  u  dolinu  i  crno  trnje.Na  jednom  mestu  sam  razgrnuo  nogom  sneg  do  trave    [  da  mi  nebi   krckao  pod  noge     i  odao  moje  prisustvo  ].  Odatle  sam  kontrolisao  dva  prelaza  i  prtinama  koje  sam  napravio  mogao  ako  treba  da  pretrcim do njih.Lovocuvar  povede  kerove  u  dolinu  i  nedugo  zatim  zacuh  lavez  u  mestu  a  zatim  se  kerovi  razdvojise  i  jedan  piskav  glas  koji  me  podsecao  na  glas  njegove  keruse    podje  uzbrdo  od  mene  daleko  nekih  250 m   ali  preko  prevoja  dole.   Potrcah     ali  zakasnih  nekih  50 m    u  trenutku     kada  sam  se  zaustavio  zacuh  kera  koji  u  mestu  dole  u  dolini  laje  vepra.  Kroz  glavu  mi  prodje  misao gledaj  sada  ce  da  me  zezne  i  prodje  tamo  gde  sam  bio.  I  stvarno    ugledah  vepra  koji  iz  doline  izadje  na  moju  prtinu  i  iduci  njome  stade  tacno  na  mestu  gde  sam  razgrnuo  sneg.Podigoh  karabin  nanisanih  u  vrat  polako  povukoh  obarac  prolomi  se  pucanj  vepar  se  okrate  i  pravo  prema  meni     nanize  drugi    ispred  njuske    treci    obori  u  moju  levu  stranu  na  nekih  100m     zbun   ispravi  se  na  slog   cetvrti  u  uvo    udje  u  crno  trnje   peti  u  plecku    a  zatim  se  zaustavi  i  ispravi    na  nekih  40  metara      i  ja  mu  u  plecku    opalih  dva brza.Vepar  ode  u    zbunje  a  ja  da  vidim  koliko  je  krvario  i  da  ga  potrazim  nadajuci  se  da  je  ubrzo  pao.  Kad  tamo  nigde  ni  kapi  krvi   ,  ni  jedne  jedine , rukom  sam  tamo  gde  je  prosao  sam  rukom  okretao  sneg  nebili  nasao  bar  jednu  kap   .Nista.       sve  promasaji.U  ponedeljak  sam  na   strelistu  ispalio  poslednja  tri metka  svi  su   podbacili  dobrih 30  cm.   nasao  sam   tragove    u snegu .   Od  12  ja  sam pogodio  dva   koja  su  zavrsila  u  nuli  na  strelistu  a  ostali  su  isli  dole.  Ode  vepar  kapitalac   i  ostavi  me  sa  uverenjem  da  vise  ne  uzimam  staru  tudju  municiju  vec  da  pucam  samo  proverenu   svezu.                                       

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #189 u: 12. 11. 2011. 18:45:25 »
Zanimljiva priča, ovakvih slučajeva zna biti često kada lovac jednom (obično jeftinijom) municijom upucava ili ide probati pušku, dobije dobre pogotke a sa skupljom i kvalitetnijom će u lov, kad tamo ista priča kao i tvoja. Zaključak, koristi jednu vrstu metka koji ti se pokazao najbolji.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #190 u: 12. 11. 2011. 20:15:18 »
Znam  to  ali  na  odobrenje  mi  sleduje  60  komada  godisnje  teren  je  tezak  i  te  godine  sam  morao  vise  puta  da  proverim  optiku  na  strelistu  zbog  padova.  Nijednom  nije  pokazala  da  je  usled  pada  mrdnula  koncanica  na  nisanu  ali  metak  po  metak  ode  polovina  na  kontrolu  a  polovina  u  veprove.Usvakog  pucam  dok  ne  padne  a  te  godine  sam  odstrelio  nekoliko  lepih    veprova  ispred   mojih kerova.  Ranije  sam  pucao  po  jedan  metak  ali  ako  predje  brdo  i  ranjen  padne  naidju  drugi  lovci  opale  u  vazduh  i  kazu  da  su  ga  oni  odstrelili.  Zato  sada  pucam  onoliko  puta  koliko  treba      da  bi  sto  manje  odmako  .Veprovi  su  jaki  u  dobroj  kondiciji  i  ako  nisu  pogodjeni  u  mozak  ili  vratni  deo  kicme  odnesu  pogodak u  srce  i    stotinak  metara.A  sa  pogodkom  u  pluca  odu  daleko  sve  zavisi  koji  krvni  sud  je  probijen  a  to  zna  da  bude  i  vise  stotina  metara  ,  granica  sa  Bugarskom  je  blizu .......

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #191 u: 14. 11. 2011. 11:31:54 »
HeHe.

Šta bi rekli:  "Šta leži, ne bježi."
Imam upalu volje.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #192 u: 17. 11. 2011. 21:37:20 »
sve je to sastavni dio lova
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Zoran

  • K 100
  • **
  • Postova: 455
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #193 u: 18. 12. 2011. 10:44:31 »
alaj sam se nafulao jucer vbagon od 20 svinja ni 3 metka mi nisu pomogla  uf

TUROPOLJE me zajebo  fre

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #194 u: 18. 12. 2011. 11:36:03 »
alaj sam se nafulao jucer vbagon od 20 svinja ni 3 metka mi nisu pomogla  uf

TUROPOLJE me zajebo  fre
Dosta si i ti stedio metke ali mogao si bar jedno "potrefit".. z10
Sta bi?
I aint asked any pardon for anything I've done.