Autor Tema: novi hilux  (Posjeta: 30321 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: novi hilux
« Odgovori #75 u: 16. 12. 2009. 18:14:00 »
Istina-gledali su i ako su utvrdili da je greška u reduktoru i priznali garanciju-prva liga d4, ali ako kupac podrobi nešto nepravilnom upotrebom to nebi sigurno priznali, a nepravilna upotreba part time pogona je npr. suhi asfalt i u brošuri sigurno piše da se po suhom asfaltu nesmije voziti 4x4  i amen.
Piše da se ne preporuča vozit 4x4 zbog veče potrošnje i buke te je namjenjeno po skliskoj ,mokroj,zaleđenoj površini znači u rizičnim uvjetima a i nema potrebe vozit drugačije  sor

Pa ovo nabrojano su sve uvjeti gdje kotači mogu proklizati, a to je osnovni uvjet u vožnji 4H ili 4LO da nešto ne slomiš.

Offline boro

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: novi hilux
« Odgovori #76 u: 16. 12. 2009. 18:36:59 »
Istina-gledali su i ako su utvrdili da je greška u reduktoru i priznali garanciju-prva liga d4, ali ako kupac podrobi nešto nepravilnom upotrebom to nebi sigurno priznali, a nepravilna upotreba part time pogona je npr. suhi asfalt i u brošuri sigurno piše da se po suhom asfaltu nesmije voziti 4x4  i amen.
Piše da se ne preporuča vozit 4x4 zbog veče potrošnje i buke te je namjenjeno po skliskoj ,mokroj,zaleđenoj površini znači u rizičnim uvjetima a i nema potrebe vozit drugačije  sor

Pa ovo nabrojano su sve uvjeti gdje kotači mogu proklizati, a to je osnovni uvjet u vožnji 4H ili 4LO da nešto ne slomiš.
ja mislim da je to sve jasno  teaa

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: novi hilux
« Odgovori #77 u: 16. 12. 2009. 20:16:55 »
ajde dobro dogovorili ste se da 4x4 nije za brzu vožnju to i je u neku ruku jasno
ali me zanima na terenu pa nije baš uvjek sklisko recimo kamena podloga šta onda

i još jedno pitanje,kad smo na terenu i moramo imat uključen 4x4(ili H ili L također sada nije bitno jel podloga skliska ili je veći uspon ili je već nešto) šta je sa skretanjem
jer nema baš svagdje samo pravac treba i skrenut i to dosta često puni ljevi ili desni

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: novi hilux
« Odgovori #78 u: 16. 12. 2009. 20:27:16 »
ajde dobro dogovorili ste se da 4x4 nije za brzu vožnju to i je u neku ruku jasno
ali me zanima na terenu pa nije baš uvjek sklisko recimo kamena podloga šta onda

i još jedno pitanje,kad smo na terenu i moramo imat uključen 4x4(ili H ili L također sada nije bitno jel podloga skliska ili je veći uspon ili je već nešto) šta je sa skretanjem
jer nema baš svagdje samo pravac treba i skrenut i to dosta često puni ljevi ili desni


vožnja sa 4x4 po terenu je ok,uvijek kada je to potrebno treba uključiti 4x4 jer samim tim rasterećuješ zadnji most,brže prolaziš prepreke i vozilo je stabilnije na putu,nema klizanja zadnjice lijevo desno. skretanje ili motanje volana kada je 4x4 uključen je sasvim ok i tu se ništa nemože desiti.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: novi hilux
« Odgovori #79 u: 16. 12. 2009. 20:37:13 »
ajde dobro dogovorili ste se da 4x4 nije za brzu vožnju to i je u neku ruku jasno
ali me zanima na terenu pa nije baš uvjek sklisko recimo kamena podloga šta onda

i još jedno pitanje,kad smo na terenu i moramo imat uključen 4x4(ili H ili L također sada nije bitno jel podloga skliska ili je veći uspon ili je već nešto) šta je sa skretanjem
jer nema baš svagdje samo pravac treba i skrenut i to dosta često puni ljevi ili desni

Ako ti je kamena podloga i ako je suha ne treba ti 4x4, a ako je sklisko imaš uključen 4x4 i možeš skretati. Isto tako, zašto bi morao imati uključen 4x4 na terenu. Uključiš ga netom prije nego što ti zatreba. Znači da očekuješ neko proklizavanje(jer zbog toga auti i ostaju zaglavljeni, proklizuju) i opet možeš skretati.
Ali ja se ne opterećujem s tim, vozim auto koji ima glavni stražnji pogon, pa onda mogu uključiti 4x4 bez obzira na podlogu(kao Niva, samo ona nema mogućnost isključivanja jednog od pogona), i imam još kao i drugi 4Part Time i 4LO.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: novi hilux
« Odgovori #80 u: 16. 12. 2009. 21:51:21 »
ma ja imam 2H(zadnji) pa 4H onda N pa onda 4L
a i vozi se više manje na 2H ali čim se vidi da bi trebalo zatrebat odma na 4x4

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: novi hilux
« Odgovori #81 u: 16. 12. 2009. 23:03:17 »
ma ja imam 2H(zadnji) pa 4H onda N pa onda 4L
a i vozi se više manje na 2H ali čim se vidi da bi trebalo zatrebat odma na 4x4

Znam da imaš 2H, 4H i 4L, ali ti govorim da ja uz ovo što ti imaš, imam još i 4AT.

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: novi hilux
« Odgovori #82 u: 16. 12. 2009. 23:04:27 »
nemoguće

Offline boro

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: novi hilux
« Odgovori #83 u: 18. 12. 2009. 19:02:09 »
ma ja imam 2H(zadnji) pa 4H onda N pa onda 4L
a i vozi se više manje na 2H ali čim se vidi da bi trebalo zatrebat odma na 4x4

Znam da imaš 2H, 4H i 4L, ali ti govorim da ja uz ovo što ti imaš, imam još i 4AT.
O kojoj raketi je riječ  pic

Offline boro

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: novi hilux
« Odgovori #84 u: 18. 12. 2009. 19:06:03 »
ajde dobro dogovorili ste se da 4x4 nije za brzu vožnju to i je u neku ruku jasno
ali me zanima na terenu pa nije baš uvjek sklisko recimo kamena podloga šta onda

i još jedno pitanje,kad smo na terenu i moramo imat uključen 4x4(ili H ili L također sada nije bitno jel podloga skliska ili je veći uspon ili je već nešto) šta je sa skretanjem
jer nema baš svagdje samo pravac treba i skrenut i to dosta često puni ljevi ili desni

Ako ti je kamena podloga i ako je suha ne treba ti 4x4, a ako je sklisko imaš uključen 4x4 i možeš skretati. Isto tako, zašto bi morao imati uključen 4x4 na terenu. Uključiš ga netom prije nego što ti zatreba. Znači da očekuješ neko proklizavanje(jer zbog toga auti i ostaju zaglavljeni, proklizuju) i opet možeš skretati.
Ali ja se ne opterećujem s tim, vozim auto koji ima glavni stražnji pogon, pa onda mogu uključiti 4x4 bez obzira na podlogu(kao Niva, samo ona nema mogućnost isključivanja jednog od pogona), i imam još kao i drugi 4Part Time i 4LO.
Nije mi jasno koliko tih 4x4 imaš(4x4 ,4part time,4lo, 4AT) zbilja koje je to vozilo  dr.i

Offline Cuvitar

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
Odg: novi hilux
« Odgovori #85 u: 18. 12. 2009. 19:08:55 »
T-84  hao
"Nothing wrong with shooting...as long as the right people get shot."

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: novi hilux
« Odgovori #86 u: 18. 12. 2009. 23:04:12 »
ajde dobro dogovorili ste se da 4x4 nije za brzu vožnju to i je u neku ruku jasno
ali me zanima na terenu pa nije baš uvjek sklisko recimo kamena podloga šta onda

i još jedno pitanje,kad smo na terenu i moramo imat uključen 4x4(ili H ili L također sada nije bitno jel podloga skliska ili je veći uspon ili je već nešto) šta je sa skretanjem
jer nema baš svagdje samo pravac treba i skrenut i to dosta često puni ljevi ili desni

Ako ti je kamena podloga i ako je suha ne treba ti 4x4, a ako je sklisko imaš uključen 4x4 i možeš skretati. Isto tako, zašto bi morao imati uključen 4x4 na terenu. Uključiš ga netom prije nego što ti zatreba. Znači da očekuješ neko proklizavanje(jer zbog toga auti i ostaju zaglavljeni, proklizuju) i opet možeš skretati.
Ali ja se ne opterećujem s tim, vozim auto koji ima glavni stražnji pogon, pa onda mogu uključiti 4x4 bez obzira na podlogu(kao Niva, samo ona nema mogućnost isključivanja jednog od pogona), i imam još kao i drugi 4Part Time i 4LO.
Nije mi jasno koliko tih 4x4 imaš(4x4 ,4part time,4lo, 4AT) zbilja koje je to vozilo  dr.i

To ti je Jeep Cherokee 4.0 Limited sa reduktorom NP242. Nema svaki.
Recimo, Niva ima permanentni 4x4 i može se voziti po bilo kojoj podlozi bez bojazni da se nešto polomi, bez obzira na brzinu i skretanje.
E to isto imam i ja samo što ja to po želji uključim i isključim. Ne vozim stalno u 4x4 jer se auto više čuje i više troši. To je kod mene položaj 4All Time.

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: novi hilux
« Odgovori #87 u: 18. 12. 2009. 23:38:15 »
čudo...prvi put čujem...moje isprike ako je tako

Offline boro

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: novi hilux
« Odgovori #88 u: 19. 12. 2009. 11:56:29 »
Nikad vidio ni čuo a mora da je dobro taj nigdje ne ostane zagi

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: novi hilux
« Odgovori #89 u: 19. 12. 2009. 20:01:39 »
 ...m4 m4 m4 ...