Autor Tema: Suzuki Vitara  (Posjeta: 79174 vremena)

Offline haram

  • K 100
  • **
  • Postova: 131
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #60 u: 15. 11. 2015. 11:58:44 »
Jednom sam bio u lovu u srednjoj Bosni i covjek nas je razvozio na stand sa vitarom u kojoj je bio dizel od golfa jedinice. Pitao sam ga koliko je zahtijevno ugradjivanje i rece mi da nije nista opasno samo se treba uraditi prisjedna ploca izmedju motora i zvona originalnog vitarinog mjenjaca. Intresovalo me jer i ja imam onu staru sa 1,6 benzinskim motorom. Nisam jos nista uradio al nije iskljuceno.
Ne pada snijeg da pokrije goru, nego da divljac ostavi tragove...

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #61 u: 16. 11. 2015. 08:08:11 »
Koega u pravu si za 2015, ja sam mislio na liniju prije koja je imala motor od Renaulta (iz Lagune) i taj motor se nije bas iskazao.
Ako misliš na grand vitaru u pravu si. Grand vitara je imala mazdin, peugeotov i renaultov dizel. I renaultov je bio najslabiji.
U Vitaru nije stavljan renault, samo Mazda RF i Peugeot XUD9. Ovi od peugeota su odlični. Stavljani su u samurai, vitaru i grand vitaru. Renault samo u samurai (1.9TD) jimny (1.5 DDiS) i grand vitaru (2.0 F9Q)

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #62 u: 16. 11. 2015. 12:28:03 »
To su isti motori iste grupacije i istu su, jos je i volvo koristio motore te grupacije, imam jednog renaulta i nema greske, ali dizela ja ne
iiihhhaaaaa

Offline MMedved

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #63 u: 22. 02. 2016. 12:28:58 »
Pozdrav kolege...
Mislim kupovat grand vitaru 1.9 2008 godina...
Pa me zanimaju iskustva. Hvala unaprijed.
Born to hunt...

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #64 u: 22. 02. 2016. 15:10:45 »
Dobar, čvrst i pouzdan automobil, ima šasiju što mu daje dodatnu sigurnost za putnike no međutim jedina zamjerka je što nema spore brzine.....
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline MMedved

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #65 u: 22. 02. 2016. 15:23:19 »
Znaci nema problema sa motorom kao sta cujem?
Born to hunt...

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #66 u: 07. 03. 2016. 23:52:37 »
Dobar, čvrst i pouzdan automobil, ima šasiju što mu daje dodatnu sigurnost za putnike no međutim jedina zamjerka je što nema spore brzine.....
Ima i spore brzine i blokadu centralnog diferencijala. Kakav bi to bio SUV za 30.000€ (nov bio nekad) a da toga nema. Ne bi prodali ni jedan jedini komad brez toga. Pojela bi jih konkurencija.
Šasija ne daje dodatne sigurnosti, dapače, smanjuje je. Šasija se upotrebljava za teretna vozila zbog nosivosti i za terenska vozila za teže terene zbog eliminacije savijanja karoserije.. Među najsigurnijim vozilima nema nijednog sa šasijom. Što se tiče toga vozila sa samonosečom karoserijom su sigurnija jer se prilikom udara zgužvaju što pokupi energiju udara.
GV 1.9 je dobitnik više nagrada u svojoj konkurenciji i ostavila je večinu iz konkurencije  (Toyota RAV4, subaru forester, nissan X-trail, mitsubishi outlander, jeep patriot , hyundai ix35, dacia duster i slično) iza sebe. Pobjednik više kupova u klasi rally cross country. U osnovi je crossover (nezavisno vješanje naprijed i pozadi) i zato dobar i stabilan po cesti, makadamu i lakšim terenima. Za teže terene nije, ali se dobro nosi s njima dok je to fizički za terenac te klase moguće. GV 1.9 DDiS ima renaultov motor koji se sa 129 KM i 300 Nm dobro nosi sa 1.700kg težine. Duge brzine pa zato primjeran i za duža putovanja (maks brzina cca 170 kmh) Motor nije problematičan. Manje probleme stvara elektronika (ESP). Od slabosti je možda prednji pogon, ukoliko je teramo tamo gdje ne spada, na teže terene. 


Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #67 u: 08. 03. 2016. 12:42:05 »
Da ne otvaram novu temu, šta mislite o Renaultu RX4?? Dobio sam ga povoljno od svastike pa nisam puno mislio. Znam da mu je kardan mana ali je promijenjen, kao i set kvačila. Motor 1.9 dci. Od kada vozim uvijek sam oko vw-a pa da malo promijenimo. Po voznim osobinama za lov i lakše terene pokazao mi se super, ako znate koju caku ili manu pišite.

Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #68 u: 08. 03. 2016. 14:50:51 »
to je klasičan crosover, motor je najbolja strana tog auta, dizel 1.9 je renoov najbolji motor. Ulje redovno mjenjati (svakih 10 tkm) jer su osjetljivi na to. Također klima zna zezat, isparivač strune zbog loše pozicije.

toči, vozi i uživaj.
x=o

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #69 u: 08. 03. 2016. 15:08:37 »
Da ne otvaram novu temu, šta mislite o Renaultu RX4?? Dobio sam ga povoljno od svastike pa nisam puno mislio. Znam da mu je kardan mana ali je promijenjen, kao i set kvačila. Motor 1.9 dci. Od kada vozim uvijek sam oko vw-a pa da malo promijenimo. Po voznim osobinama za lov i lakše terene pokazao mi se super, ako znate koju caku ili manu pišite.

Rođak ga je imao i rasturi skroz u roku od dvije godine.
Naj prije odu nosaći Jadrana, ali ih ne isporučuju već kpl kardan za oko 8000 kN pa je postao Rx2 tj. skinuo sam mu kardan  ;D

Onda su ošle čaure prednjih ramena također nema nego kpl rame jer nije isto kao od obićnog.

Finalno se poćela ćut Getriba i to mu je presudilo.
Imam upalu volje.

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #70 u: 08. 03. 2016. 18:32:18 »
Za taj auto nisam čuo baš ništa dobroga.
iiihhhaaaaa

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #71 u: 08. 03. 2016. 20:21:30 »
E jbg sad je kasno, onda ce na njuskalo.

Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #72 u: 08. 03. 2016. 20:26:01 »
Mozda je najveci problem kaj ljudi misle da voze terenca, a ne crosovera
x=o

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #73 u: 08. 03. 2016. 20:28:35 »
Ma ne znam, auto je udoban i fino se vozi. Makadam mu je igra, kardan se ne čuje i motor dobar. Sasvim ok djeluje, sad mi frka da ne požalim.

Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: Suzuki Vitara
« Odgovori #74 u: 08. 03. 2016. 20:33:53 »
Znas, meni su govorili da je skoda super, kupio ja, na kraju i pozalio.

Puno toga ti ovisi o sreci, ak je imas, imal bus i najbolji auto. Samim time, sretno, i naravno, nadam se da si ga zalijal zagi
x=o