Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (15/30) > >>

Tava:
Koji pas ne reagira na divljač? Obučen, pripremljen za lov. E moj Valdop, pas je kao i lovac. Ne može i ne smije u lov ako nije prošao obuku. Nije dovoljno da trči i laje za divljim svinjama. Takvi psi se mogu naći u svakom dvorištu. Pas koji ne reagira na divljač dok leži ispod čeke je vrhunski istrenirani pas. To se u kinologiji (lovnoj) još zove i odloživost i ocjenjuje se na utakmicama pasa, a bitno je reći da nije uopće rijetko. To je samo posljedica kvalitetnog rada sa psom, a lovcu donosi užitak. Posebno je odloživost bitna kod pasa krvosljednika jer omogućuje lovcu da psa povede sa sobom do čeke, a ne ostavlja ga u autu što po ljetnim vručinama puno znači i lovcu i psu.

Pozdrav

grom:
Naravno da se može loviti bez psa, moj susjed alergičar fanatik je ulovio jednog "Tamića" jarebica, a psa nikada nije imao. Ja goniče više ne nabavljam odavno i vjerojatno neću jer sam  se uvijek previše vezivao za njih, a kad ostanu u šumi, vepar ih pokida, zmija ujede, vuk pojede pa ti plači. Cijelo društvo nakon lova doma, a ja tražim i čekam pse.

jura23:
 ....a ne ostavlja ga u autu što po ljetnim vručinama puno znači i lovcu i psu.....

I KOMARCIMA... hao hao hao



(tava),šala naravno

valdop:

--- Citat: Tava - 02. 04. 2009. 07:52:07 ---Koji pas ne reagira na divljač? Obučen, pripremljen za lov. E moj Valdop, pas je kao i lovac. Ne može i ne smije u lov ako nije prošao obuku. Nije dovoljno da trči i laje za divljim svinjama. Takvi psi se mogu naći u svakom dvorištu. Pas koji ne reagira na divljač dok leži ispod čeke je vrhunski istrenirani pas. To se u kinologiji (lovnoj) još zove i odloživost i ocjenjuje se na utakmicama pasa, a bitno je reći da nije uopće rijetko. To je samo posljedica kvalitetnog rada sa psom, a lovcu donosi užitak. Posebno je odloživost bitna kod pasa krvosljednika jer omogućuje lovcu da psa povede sa sobom do čeke, a ne ostavlja ga u autu što po ljetnim vručinama puno znači i lovcu i psu.

Pozdrav

--- Kraj citata ---

kolega, odvedi me o mom trošku na čeku gdje redovito dolaze svinje i povedi psa koji će ležati ispod čeke da ne reagira na njih, govorimo o lovu sa psima ne o potrazi za ranjenom i nasrtreljenom divljači, dakle govorimo o goničima ne o krvosljednicima; ili ću ja tebe odvesti na svoju čeku a ti uzmi psa da leži ispod čeke kad dođe krdo svinja. jedini uvjet je da je pas zdrav i da nije svezan pa da mu se onemogući kretanje. tridesetak godina se bavim lovom i svašta sam doživio i vidio ali takvog psa nisam imao prilike vidjeti pa bih volio da mi demonstriraš takav lov sa psom. dobra ti kob, pozz

vedran kasic:

--- Citat: valdop - 01. 04. 2009. 22:12:23 ---stari moj probaj ti odstreliti tetrijeba a nek pas bude u blizini. inače lovim visoku i crnu divljač 90% pa mislim da je svako daljnje prepucavanje nepotrebno. fazane lovim dvaput godišnje na otvorenim prostorima isto kao  patke i prepelice.

--- Kraj citata ---

ako se ne varam lov na tetrijeba je strogo zabranjen. a jebiga. ti si sad počeo izmišljati situacije (lov s čeke, pa goniči, a ne krvosljednik). najbolje ti je da ostaneš doma, pa ti onda pas sigurno neće trebati

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju