Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (4/15) > >>

medo:

--- Citat: Vanja - 10. 08. 2007. 19:42:19 ---Mi smo imali svakakvih situacija sa psima u lovištu. Od lutalica, pa do goniča koji su potjerali divljač u naša lovišta.Pucali smo na pse koji su radili velike štete u lovištu, ali smo prije toga poduzimali mjere da do toga ne doče.Ako je pas lutalica onda nam nije preostalo ništa drugo.Dosta puta se dogačalo da smo sa vlasnicima tražili njihove pse po lovištu ili kad smo pronašli pse kontaktirali vlasnike.To je neki lovački kodeks i prevladavanje zdravog razuma.  Moje mišljenje je da svatko tko bez debelog razloga ubije psa nije čovjek nego kreten.  z2 

--- Kraj citata ---
d4

dean:

--- Citat: medo - 10. 08. 2007. 21:19:23 ---
--- Citat: Vanja - 10. 08. 2007. 19:42:19 ---Mi smo imali svakakvih situacija sa psima u lovištu. Od lutalica, pa do goniča koji su potjerali divljač u naša lovišta.Pucali smo na pse koji su radili velike štete u lovištu, ali smo prije toga poduzimali mjere da do toga ne doče.Ako je pas lutalica onda nam nije preostalo ništa drugo.Dosta puta se dogačalo da smo sa vlasnicima tražili njihove pse po lovištu ili kad smo pronašli pse kontaktirali vlasnike.To je neki lovački kodeks i prevladavanje zdravog razuma.  Moje mišljenje je da svatko tko bez debelog razloga ubije psa nije čovjek nego kreten.  z2 

--- Kraj citata ---
d4

--- Kraj citata ---
Potpisujem! Zato nam trebaju svi psi biti čipirani i za lov se koristiti samo čistokrvni pri sa položenim ispitima (eksterijer i rad).

Bobi:
Danas secem gradom i vidim plakat, a na njemu slika psa dok je jos bio ziv i nakon sto je ubijen u lovistu s opisom sto se dogodilo i koje drustvo je pucalo na psa i u kojem terenu i to u samom centru grada...
Mozete mislit kako ce se to odraziti u ovoj mojoj maloj sredini u kojoj zivim...

Ionako na lovce gledaju kao na "ubojice", a ovo samo raspiruje "vatru"... :'(

dean:
Jučerašnji dogačaj!
Idem prošetat lovištem te nosim dvogled i fotoaparat, (lovim ja i tim napravama) izlazim iz auta, uredno pozdravljam društvo starijih ljudi koji sjede pred kučom, te ih pitam da li smijem ostavit auto tamo gdje sam ga sparkirao. Auto je ostavljen pored puta, ali sam se htio uvjerit da nije na nečijoj zemlji i da ljudi vide da sam pristojan i civiliziran te da poštujem njih, njihovo možebitno vlasništvo i kulturu.
Onda slijedi druga grupa ljudi čiji pas je pušten i laje na mene (neču ulazit u to jel cijepljen i čipiran) i koji vele citiram "Nemojte pesa strelit zato kaj nema ogrlicu"!
Kaj bi se desilo da je taj pas mene ugrizao, jel bi se utvrdio vlasnikč Ili da sam naletio na njega i imao štetu na autuč
Pas je vlasništvo i podliježe materijalnoj, financijskoj, kaznenoj i svakoj drugoj odgovornosti. čip mi se čini kao dobar način označavanja pasa, još kad bi se provodio zakon ili kažnjavali oni koji ga se ne drže, možda jednog dana!

dean:

--- Citat: Bobi - 16. 08. 2007. 14:11:28 ---Danas secem gradom i vidim plakat, a na njemu slika psa dok je jos bio ziv i nakon sto je ubijen u lovistu s opisom sto se dogodilo i koje drustvo je pucalo na psa i u kojem terenu i to u samom centru grada...
Mozete mislit kako ce se to odraziti u ovoj mojoj maloj sredini u kojoj zivim...

Ionako na lovce gledaju kao na "ubojice", a ovo samo raspiruje "vatru"... :'(

--- Kraj citata ---
Sad malo zločestih komentara. Jel ti vlasnici znaju di im je bio pas, jel imao čip, jel cijepljen, jel bio pod kontrolom ili šumom jurio srne. Ne opravdavam pucanje na pse, ali mnogi se ne brinu za svoje pse dok im se nekaj ne desi, onda se dignu na zadnje noge, a da je pas napravio glupost, jel bi odgovarali financijski ili kaznenoč Daje nam za razmišljati, kaj neč

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju