Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (5/15) > >>

dean:
Nitko ne komentira predzadnji post, a onda se stariji lovci čude kako ih se ne poštuje kao nekad. A zašto i bi kad ih se samo vidi kako hodaju s puškom, a ne idu na osmatranje sa dvogledima, ne slikaju divljač i prirodu. Ne nose hranu i sol divljači več samo pucaju i iz lovišta iznose, a ne unose niti vrijeme, niti hranu, niti dio sebe u lovište. Viča ih se pijane i kako će ih netko poštivat kad to ne zaslužuju, niti se zvati lovcima niti nositi lovačko odijelo. Percepcija lovca u javnosti je jako važna. Ajmo mi mladi to probat promijenit!

Huntercro:
Sizifov posao. Probaj nešto reči na skuštini saveza, pa češ onda vidjeti šta bi htio mijenjati. Odgovor - sve.

medo:
Ma to je zajebano ali ne i nemoguce. Zadnjih godina sve vise ljudi nosi lovacka odijela radna umjesto sarenih. To je mali pocetak ali treba biti uporan makar stvarno izgleda kao Sizifov posao.

Bobi:
Evo jos jednog slucaja kod mene u lovistu,

pas pusten s lanca i gonio srne, jedan nas lovac pokusao ga je otjerat jer zna ciji je no pas krenuo na njega i ovaj nakon pucnja u zrak na sto se pas oglusuje, puca u psa. Ljudi ciji je pas zvali policiju i policija sve sto je mogal ustvrditi je da je s strane lovca sve ok. Pas je bio pusten, bio je dalje od 300m od kuca,goni divljac po lovistu, napao lovca a zna se sto kaze zakon. I na kraju konacno da se trgne i nase drustvo i sada dizu tuzbu protiv te osobe koja je pustila psa...

dean:

--- Citat: medo - 19. 08. 2007. 20:57:08 ---Ma to je zajebano ali ne i nemoguce. Zadnjih godina sve vise ljudi nosi lovacka odijela radna umjesto sarenih. To je mali pocetak ali treba biti uporan makar stvarno izgleda kao Sizifov posao.

--- Kraj citata ---

Svako malo pomaže, od odjela, do toga da smo čisti, trijezni, do toga da ne ideš svaki put sa puškom u lovište, več sa fotoaparatom i dvogledom, da ljudi vide da ne iznosimo samo divljač nego fotografije i uspomene.
Možda sam naivan ali ja ću taj image njegovati

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju