Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (6/15) > >>

SSG:
I kaj je napravljeno po pitanju Dona.Jer Mirko kaj rješioč d7

gardista:
pre par godina nas sadasnji upravnik je setako mladu kerusu van sela, i pustio je da se istrci, malo vezbali aport....
kaze primeti 3 lika sa pitovima koji su takodje pustili kerove da trce i oni se zalecu ka njemu sa nekih 100 metara, covek posto nije naoruzan, a kerusa mlada, reaguje na jedini moguci nacin i hvata je i dize u narucje posto vidi da ce je pitovi napasti... pitovi pritrcavaju i jedan skace na njega, hvata kerusu za ledja(posto su ona ostala izlozena kako je podigao ko bebu) i odvaljuje parce mesa s ledja i pravi ogromniu ranu na njenim ledjima... tek tad ovi likovi reaguju, dodju , ne sa zurbom(boze moj, nek vezba pit)i vezuju kerove. covek odlepio, kerusa ranjena, a oni jos hoce da ga biju posto se on tu buni oko neke lovacke dzukele...
policija, naravno nista,nisu to pitovi, to su stafordi ili sta vec(inace razlika ocigledna svima osim nadleznima)... ovaj covek kera pa kod veterinara i kraj, savovi kopce i duuug oporavak... samo on vise ne seta kerove tamo... a oni likovi i dalje treniraju pitove na seoskim dzukcima...
posle par nedelja bili u lovu, jedan od njih prolazi dosta dalje ali pit na 100 m od mene a 200 od njega, karabin je spreman, ja u sumi maskiran u zasedi,i kontam, sta da je umesto kera onaj u narucju drzao deteč
punoo puuno snage mi je trebalo da ne dignem karabin i najpodlije moguce mu ubijem pita i samo se prosetam kroz sumu na drugi kraj ko da nista nije bilo...
malko sam otisao offtopic ali ipak i ovo je jedna stvar koja se tice svih nas..

draganco:
Mislim da je veliki greh odstreliti(ubiti)necijeg lovnog psa.Svejedno gde se to desilo.Licno sam dosta odstrelio Lutalica,ali nikada rasnog psa-bio to nemacki ovcar ili neka vrsta pticara ili gonica. Ipak je bolje upozoriti ili obavestiti vlasnika psa, gde mu se pas krece i sta radi, negoli odmah na obarac.Ali ima nas svakojakih m3.

nazime:
Zna se na koje mjesto se stavlja čip. Uz malo volje lako ga se napipa. Onda rade žileti i čip je vani. Kaj niste nikad vidli psa sa ožiljcima na uhu gdje je broj, prije nego se počelo čipirati pseč

Zoran:

--- Citat: nazime - 10. 11. 2007. 18:45:16 ---Zna se na koje mjesto se stavlja čip. Uz malo volje lako ga se napipa. Onda rade žileti i čip je vani. Kaj niste nikad vidli psa sa ožiljcima na uhu gdje je broj, prije nego se počelo čipirati pseč


--- Kraj citata ---

a sta je sa cipom i sa ljeve i sa desne strane a ti neznas da ima dvač budes psa onda zakloč

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju