Autor Tema: Kako se gospodari sa šumama u vašim lovištima?  (Posjeta: 29598 vremena)

Offline gperic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 722
Odg: Kako se gospodari sa šumama u vašim lovištima?
« Odgovori #120 u: 18. 06. 2013. 14:12:45 »
O stručnosti nekih osoba se može raspravljati kroz akcije zvane index
Kolega , Vi nešto znate ili sumnjate da neki učesnici u raspravi po ovoj temi , nisu po zvanju za ono što se predstavljaju ? Ili da struka nema kompentenciju ?
d4
Koliko znam akcija index nije bila na šumarskom faksu, očigledno pravnici i ekonomisti na čijem je faksu boravio uskok bolje zna problematiku gospodarenja šumama nego šumari ili struka usko vezana uz ovu djelatnost.
Ali to je tako u lijepoj našoj i sasvim normalno da se dimnjačari mješaju u posao kirurga.
ex šumar

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Kako se gospodari sa šumama u vašim lovištima?
« Odgovori #121 u: 18. 06. 2013. 14:16:58 »
Evo i tebi Štef  zagi

 fala   d4
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Kako se gospodari sa šumama u vašim lovištima?
« Odgovori #122 u: 29. 06. 2013. 11:08:15 »
Šumari, kako stati na kraj "Mlečanima" iz mojeg lovišta koji vrše TOTALNU sječu (pri čemu su među prvima stradale divlje trešnje) i pri tome nepovratno uništavaju šumske puteve, bez imalo obzira ili želje da "malo poprave" iza sebe. Na dijelu puteva "kolotrazi" su duboki koliko i klirens velikih šumskih traktora, tako da vožnja običnim traktorom ili terenskim vozilom doslovno nije moguća.  teaa zagi
Citiram samog sebe jer je tema otišla izvan onog što mene zanima i o čemu nemam pojma. Moj se je upit odnosio na šume u mojem lovištu, koje sijeku fizičke osobe, a vlasništvo su uglavnom srba koji se ne smiju ili ne žele pojaviti u Hrvatskoj i to po principu "konzularnih predstavnika" među lokalnim stanovništvom koji preko punomoći ili drugih mogućnosti sijeku i prodaju šume privatnih vlasnika (kupiš jednu legalno, a posiječeš još koju dodatno jer znaš čija je i znaš da se taj vratiti neće ili je mrtav). Putevi u tim šumama ucrtani su u karte i služe javnom intersu (svim vlasnicima šuma), a koriste ih pojedinci i posve unište. Trenutno se ruše hrastovi i to vjerojatno "tehničko drvo" jer kako inače objasniti pravilo da odvuku ravni debeli trupac, a vrh srušen preko puta tako i ostave dok nekome ne dopizdi pa ga sam ukloni da bi mogao proći do svoje šume.
Sječam se šuma u mojem rodnom kraju i znam da su se putevi čuvali i srušeno stablo uklanjalo do zadnje upotrebljive grančice. Ovdje očito nešto ne štima, a krajobraz u mojem lovištu sve više podsjeća na šume u Tunguziji nakon zagonetne katastrofe. zagi

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Kako se gospodari sa šumama u vašim lovištima?
« Odgovori #123 u: 29. 06. 2013. 13:20:14 »
Očito su na sceni neki pametniji "Mlečani"...
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Kako se gospodari sa šumama u vašim lovištima?
« Odgovori #124 u: 29. 06. 2013. 13:44:46 »
Kod mene gdje ne može auto još uvijek sve u redu i godinama isto. Raste,polako se širi i super. Do starog sele gdje je prije par godina prošao put šuma je sve rijeđa ili je nema! Pila svatko svoje ili državno jbg.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Kako se gospodari sa šumama u vašim lovištima?
« Odgovori #125 u: 08. 12. 2013. 19:37:22 »
Danas za vrijeme lova uočio čudno drvo, iz jednoga korijena rastu i bukva i hrast zajedno.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline tzajcek

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: Kako se gospodari sa šumama u vašim lovištima?
« Odgovori #126 u: 08. 12. 2013. 19:57:25 »
sjeme bukve zavrsilo pod korjienom hrasta teaa