Autor Tema: 4x4 zašto se tu lome koplja  (Posjeta: 29910 vremena)

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #30 u: 18. 01. 2013. 11:30:33 »
Wrangler je pravi klasični terenac. Kruta osovina sprijeda i straga,šasija,reduktor,a o dodatnoj opremi mu nema premca. Možeš ga pretvorit u pravog monstruma...možeš svakog,ali za njega je ponuda zaista impresivna.

Jednaka ponuda opreme je i za Defender, suzuki samurai i toyote 40, 70 i 80
Nešto slabija za Patrol, Discovery i Jimny.
Od "mekih" terenaca najbolja ponuda opreme je za vitaru i pajero.
Možda sam koji zaboravio........ali uglavnom to je to, što se tiče nadgradnje.

Najmočniji terenac iz Jeepovog legla je Wrangler rubicon. Uz G iz serije 461 ili G500 je i rubicon jedan od najozbiljnijih kandidata za najmočniji serijski terenac. Sa ovima možeš na bilo koju trku a da ništa ne mjenjaš ili dorađuješ. Samo staviš terenske gume i gas.
I ovdje je bitno koji model wranglera, kao kod G. Nisu svi sposobni kao što se od njih očekuje. Ali su svi dobri terenci, brez sumnje.
Kizzo, u monstruma se može pretvorit sve. Ali je pitanje dali taj monstrum radi.
U monstuma a da radi mogu se pretvarati smo klasični terenci. Zato imaju i visoku cijenu. Zbog izdržljivosti, mogučnosti prerade u bilo šta, klasični terenac je skup bez obzira na godine i kilometražu. Za one za koje ponude nema i cijena je niska.

Offline tihi

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #31 u: 18. 01. 2013. 14:15:43 »
 za Gabro
razlike nema osim u šminki plastike i motorima
2.7 TD interkuler -  125 ks- može plavi
3.0 TDI -163 ks - isključivo eurodizel

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #32 u: 18. 01. 2013. 14:20:11 »
2.7 TD interkuler -  125 ks- može plavi

Bojim se da još mnogo njih MOŽE na plavi a morat će i oni koji ne smiju.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #33 u: 18. 01. 2013. 15:06:04 »
Hvala Tihi!!
Znaci svi 2.7 TD motori su isti od 2001 do 2004 nema razlike od modela do modela osim kozmeticke? Ne bih uzimao 3.0.
Kolika je potrosnja otprilike, po gradu ono suljanje prva druga treca i sa nesto terena? Ja mislim da bi oni trebali bit negdi u pojasu od 11-13.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #34 u: 18. 01. 2013. 16:12:57 »
Ajde malo smanjite ove lovačke viceve , još će ispast da sa slikovima idete kroz duboku kaljužu  rol .
gogo nisu to vicevi... ozbiljno ti kažem... čak mi i grijanje radi u pajeru pa ove što dođu u defenderima ponekad pustim da se malo ogriju dok se defiči popravljaju po šumi ili lenijima...

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #35 u: 18. 01. 2013. 17:33:08 »
bože sačuvaj...
ovdje se brka lov sa offroad...

tihi ovua kombinacija s ladom ti nije loša ideja... superti
« Zadnja izmjena: 18. 01. 2013. 17:36:39 od jura23 »

Offline tihi

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #36 u: 18. 01. 2013. 19:30:51 »
za Gabro
potrošnja 10  lit. vanjska vožnja do 100 km / h
               12 lit. grad - šuma
za plavi češče mjenjaj filter goriva i nemoj ga sipati kad je jako hladno ( ispod - 5 )

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #37 u: 18. 01. 2013. 20:13:55 »
Tihi legendo  d4 !!
Bas me ovih par podataka zanimalo od nekoga ko je bas imao to vozilo. Hvala najljepsa !!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #38 u: 20. 01. 2013. 13:37:35 »
Oprostite mi na neinformiranosti, ja s ovom temom zaista nisam doma, ali što je, odnosno koji auto famozni ML ? 

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #39 u: 20. 01. 2013. 14:55:36 »
ne lome se samo koplja na ovoj temi  pesi


Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #40 u: 20. 01. 2013. 15:17:50 »
se to i najboljima

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #41 u: 20. 01. 2013. 15:43:04 »
pravi terenac  superti
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #42 u: 20. 01. 2013. 17:27:06 »
Zašto se lome koplja? Zbog neznanja!
Svaki cigo svoga konja fali, ali da bi uistinu znali šta naš konj može treba znati šta može i nudi konkurencija.
Ljudi voze jedan jedini auto godinama pa čak ni toga jedinoga ne poznaju. Terenaca ima stotine, po dvadeset i više modela samo u jednoj marki. Ni vrhunski poznavaoci ne poznaju sve. Kako da zna prosječan čovjek?
Evo ovdje kolega fali ML kao terenca. ML nije terenac nego crosover, kao BMW X, dacia duster, i slično. Na terenu nemaju šta tražit, ali če smazat svakog terenca, dok mogu iči, znači cesta i makadam, najviše plitak kolovoz. A to što može je malo, ako govorimo o terenu. Čim se ispreči malo deblji balvan, gotovo je. O jarugama da ne govorimo.
Najpre treba znati šta je to teren? Za nekog lokvica i makadam za nekog metar i pol vode i kamenje metar visoko.
Ako ko hoče znati šta je terenac i koji u najbolji može jako jednostavno saznati. Neka pogleda startnu listu neke teže offroad trke. Ne one treče seoske lige nego onih najgorih i najtežih. Kao što je croatia trophy recimo. Priča završena. Izbor če se smanjit na najviše 5-10 terenaca. I opet nemamo najboljeg. Pošto se ljudi nikad nečemo dogovorit i složit.
Na takvim trkama nema BMW, ML, dacia duster, nema ni nive, nema ni Jeep GC mada je duplo više terenca od ML i BMW X.

ovi prdonje to rade iz dokolice ,  ajde ti sad njima objasni

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #43 u: 22. 01. 2013. 09:42:18 »
Kolega Profesore, iz vašeg bi se posta dalo zaključiti kako su Suzuki Samurai i Suzuki Jimny dva različita vozila. Zar nije u pitanju nastavak proizvodnje istog auta, malo modernizirane karoserije, naravno ?

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #44 u: 22. 01. 2013. 11:30:19 »
Ljepo si i opsirno napisao svoja iskustva , samo jednog `pravog`nisi probao.  Ja sa ML idem i na more i u lov , na zavojitoj cesti bolji od limuzine
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000827/_awork/prilozi-automoto.htm
Ono da na terenu strpa nivu a pogotovo discovery u džep nije ni vredno komentara.

Lp!

Vidi se, da sam glup čovjek i stvarno ovo sve ne kopčam... Svi o ekstremima... Kad ima ekstremnih uslova, ja sam nekoliko dana kod kuče, da uslovi mine i za taj period ne pogine ni jedna divljač, jer hranu se sprema, izpred takvih perioda... Onda je sve opet prevozno i zame, moju lantru i moja muda...


Blago tebi. Ja brez 4x4 več peti dan ne bi mogao na posao, u trgovinu, djeca u školu.........
Ako čovjek živi u gradu i radi u toploj kancelariji a u prirodu ide samo na izlet, naravno, da ga ne interesuje 4x4.
Nekima život zavisi od dobrog terenca. Kako da u uslovima kao što su ovih dana doktor dođe do nekog sela bogu iza nogu. Počeka nekoliko dana kod kuće pa kad uslovi minu ode pogledati čovjeka koji je prije pet dana doživjeo srčani napad.
Ali u kontekstu teme odgovor je super d4 Traženje najboljeg auta, najljepše žene i najpametnijeg čovjeka je gubljenje vremena.

Prva serije ML nisu imali serijski ugradjen ESP , danas ima svaki i to je prvi postulat stabilnosti za takve aute.
Kad napravis bar 100 000 s jednim pa toliko s drugim onda se usudis reci koji je stabilniji ( ovdje mislim na limuzinu merc  zadnji pogon) . 
Kad ga usporedjujem sa Nivom onda nemislim samo na prohodnost nego na opci dojam u voznji. Istina s Nivom prolazis gotovo sve ali samo na ho-ruk, za laganu voznju po terenu ili ti je prebrza ili ti zacukiva pa ti krepa motor.