Autor Tema: Psi bez nadzora-stalna opasnost za divljač u lovištima tijekom cijele godine  (Posjeta: 50408 vremena)

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Takvih problema sa psima lutalicama ima skoro svako lovište, Zakon je dozvolio odstrjel u zadanim okvirima ali nitko ne želi ostati bez oružja sve ono vrijeme dok se postupak ne okonča ukoliko vas vlasnik psa tuži. Takav postupak dokazivanja zna i poprilično potrajati a lovcu je najteže vikendom sjediti doma i (gledati ženi u g....u).
Takvi problemi sa psima lutalicama rješavaju se "potiho" d7.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
 tako je eva eva...kod mene je 50-ak članova društva... pa nek onda odaberu koga će tužit  zagi
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Ne znam kako vas, ali mene zapravo ne ljuti nego rastužuje ideja donošenja ovakve zakonske odredbe (ili je možda riječ o njenom smišljenom, pogrešnom tumačenju), koja definitivno ide ka depopularizaciji lovstva i povečava pritisak na lovce. Kako pomiriti zakonsku odredbu i istovremeno zaštititi divljač koju ti psi uništavaju, a koja također ima pravo na život koji joj se oduzima na veoma mučan način samo zahvaljujući nemaru, a često i zloći pojedinaca koji pse dovode u situaciju da postaju lutalice.
Podsjećam da nas lovce čak i financijski stimuliraju da uništavamo npr. lisice zbog zaštite zdravlja stanovništva, a istovremeno nam ne dozvoljavaju da odstrijelimo pse i mačke lutalice koje se također nekontrolirano kreću otvorenom prirodom i uz to još rade posve nepotrebnu štetu. Netko se očito jako brine za "jadne male peseke i mace", a za "srnice" i "zečiće" samo kad ih lovci odstrijele u redovnim, istim Zakonom reguliranim lovnim aktivnostima. paci

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
danas u obilasku lovista odlucim otici do terena sa puno jazbina da vidim malo kakvo je stanje..bogme sam imao sta i vidjeti.tamo zateknem dva psa ,nekavi mjesanci i to ne bas mali,uspjeli su se zavuci u vece jazavceve jame,izvukli van zenku jazavca i zadavili je,a male porazbacali okolo..jedan je platio glavom al drugi je uspio zbrisati mad mad
slike na zalost nemam,a mozda i bolje,nije lijep prizor..

Offline velimir

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
Dejane d4  2p

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Više manje svugdje je isti problem, no imali smo jednog principjelnog lovnog inspektora (inače stručnjaka za vino) koji je sazvao sastanak sa policijom i lovoovlaštenicima i dao naredbu o odstrelu pasa lutalica, uz napomenu: Kad odstrelite psa sa tetovažom ili markicom sa brojem zovite me. Po broju ću pronaći vlasnika i kazniti ga. I to je igralo, čim su nekolicina masno platila ostali su vezali pse doma. E sad u obilasku lovišta moj lovočuvar naiđe gdje psi gone srne. Dva odstreli trečega rani i ovaj pobjegne. Po dolasku do auta kod auta čeka policija. Dobar dan, dobar dan,značku, iskaznicu, jeste vi pucali na pse. Jesam dva sam odstrelio trečeg ranio. Očete nam pokazat. I sad pješke 3 km u lovište. Vide policajci pse i zovu šefa. Šefe psi su odstreljeni 3 km od prvih kuća u lovištu, šta da radimo. Pravi prijavu protiv vlasnika pasa. Znači ranjeni pas je došao kući i vlasnik je odmah zvao policiju, al mu se odbilo u glavu.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Nemam što dodati osim... d4
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Dejane svaka čast  zagi

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
laufer 223,svaka cast i inspektoru i policijskim sluzbenicima i sefu..da je bar uvijek tako,vrlo brzo bi rijesili taj problem,koji je u ovo proljetno doba nepodnosljiv(kada dojde vrijeme cijepljenja ljudi jednostavno pustaju pse iz dvorista i svake godine ista prica)..al nazalost ima i policajaca koji ne poznaju zakone il ih ne zele poznavati pa u sekundi mozes imati veliki problem,zato cesto lovci,kao i ja ne dizu pusku i odustaju od odstrela,jednostavno iz straha.ovaj jucer je,samo da se zna, odstrijeljen jedno dobrih 4km od naselja

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Više manje svugdje je isti problem, no imali smo jednog principjelnog lovnog inspektora (inače stručnjaka za vino) koji je sazvao sastanak sa policijom i lovoovlaštenicima i dao naredbu o odstrelu pasa lutalica, uz napomenu: Kad odstrelite psa sa tetovažom ili markicom sa brojem zovite me. Po broju ću pronaći vlasnika i kazniti ga. I to je igralo, čim su nekolicina masno platila ostali su vezali pse doma. E sad u obilasku lovišta moj lovočuvar naiđe gdje psi gone srne. Dva odstreli trečega rani i ovaj pobjegne. Po dolasku do auta kod auta čeka policija. Dobar dan, dobar dan,značku, iskaznicu, jeste vi pucali na pse. Jesam dva sam odstrelio trečeg ranio. Očete nam pokazat. I sad pješke 3 km u lovište. Vide policajci pse i zovu šefa. Šefe psi su odstreljeni 3 km od prvih kuća u lovištu, šta da radimo. Pravi prijavu protiv vlasnika pasa. Znači ranjeni pas je došao kući i vlasnik je odmah zvao policiju, al mu se odbilo u glavu.

U kojoj je to državi bilo, sigurno ne u HR. welcome

Offline carlo

  • K 100
  • **
  • Postova: 288
Ovo ne bi trebala biti vijest već stalna praksa.Nažalost u našim uvjetima više liči znanstvenoj fanastiki.
Tristo metara od kuće ( ili čak od kuće vlasnika?? ) i  d7 nakon toga  fre fre te još po džepu vlasnika psa
 ili smo ostali bez dobrog djela lanadi.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Pozdrav

Mislite li da bude izmjena ovog zakona po ulasku u EU, ili mislite da sve ostaje po starom??
Navodno se ukida 300 metarski pojas, jer smo sada EU gospoda i moramo voliti peseke i mice. ;D

Naime čuo sam neka šaputanja o izmjeni ovog zakona. Navodno se bude radilo na sljedeči način;

Pas se bude prijavljivo od strane lovaca ili trećih osoba, nadležnoj službi(komunalac ili lokalni šnteraj),koja izlazi na teren i hvata odbjegle pse. Provjerava se čip i uz novčanu kaznu vrača vlasniku, ili ako nema čipa, uspavljuje.
Znam da djeluje nebulozno, ali kod nas je sve moguće.
ŽENE I RAKIJA

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
 Jel sad nešto drugačije ?
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Joooj, ja ih uspavljujem sa 223 Rem. jakoooo djelotvoran anestetik i ne žale se-

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Jel sad nešto drugačije ?

Paaa, je!  Ako je do tebe 300M, tvoj je! Ako nije, MOJ JE!!
ŽENE I RAKIJA