Autor Tema: novi goniči  (Posjeta: 15922 vremena)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: novi goniči
« Odgovori #30 u: 08. 02. 2010. 00:00:58 »

 Ovaj pas mi je nepoznat a mislim da spada u grupu novih goniča, pa bih molio mišljenje ,,ostalih forumaša...
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: novi goniči
« Odgovori #31 u: 08. 02. 2010. 15:42:08 »
lip pas jeli oštar na svinje i može li proba

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: novi goniči
« Odgovori #32 u: 08. 02. 2010. 21:29:13 »

 Ovaj pas mi je nepoznat a mislim da spada u grupu novih goniča, pa bih molio mišljenje ,,ostalih forumaša...
Ma nije to gonic, vec novi terijer.....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: novi goniči
« Odgovori #33 u: 08. 02. 2010. 21:44:47 »


ja znam samo da je pas...... a ovo drugo ne znam,,,,,,,,,,,il je možda terijer koji je gledao horor filmove!!!!,,,, hao hao hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: novi goniči
« Odgovori #34 u: 08. 02. 2010. 22:02:24 »


ja znam samo da je pas...... a ovo drugo ne znam,,,,,,,,,,,il je možda terijer koji je gledao horor filmove!!!!,,,, hao hao hao hao

 ;D ;D ;D

Kad vec spomenu filmove, ja mislim da su tu terijer i istarka gledali filmove za tate i mame i malo po malo, opa cupa, napravise maloga Biću ;D

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: novi goniči
« Odgovori #35 u: 08. 02. 2010. 23:16:40 »


Vidiš kako smo mi "U TEMI"--novi goniči!!!! hao hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: novi goniči
« Odgovori #36 u: 09. 02. 2010. 07:51:23 »
Evo jedan prilog vracanju na temu.

Engleski zecar.

Ne mogu naci puno podataka o ovoj pasmini a i ono sta san nasa me je vise zbunilo nego naucilo. Naime cini se da ova pasmina iako postoji stotinama godina jos nije sluzbeno priznata. Najrasirenija u Irskoj.  Wikpedia kaze "jedna od rijetkih uistinu srednje velikih pasmina gonica" a narav i kratki opis je da je ovo "beagle na steroidima" ;D
Ako neko zna vise svaka informacija je dobrodosla.


Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: novi goniči
« Odgovori #37 u: 10. 02. 2010. 16:29:11 »
Englezi imaju bigla, zečara i lisičara (foxhound) i puno križanaca među njima. Izložbeni pas je jedno a za lov upotrebi se sve ostalo. Čak nemaju svi pedigre, bitno je, da su psi dobri lovci. Ovi psi love u grupi na ravnom terenu, zato mislim, da nisu za naše područje.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: novi goniči
« Odgovori #38 u: 10. 02. 2010. 23:03:20 »
Pozdrav svima! Ja bih postavio pitanje kolegama koji tvrde da neke pasmine nisu za naše terene, da mi objasne koja je to tolika razlika između šume u Engleskoj, Finskoj, Hrvatskoj, Bosni... Ako je pasmina dobra, to mu ništa ne znači. Pa istu divljač gone. Njemački lovni terijer ulazi i radi isto u svakoj jami. Bilo to u Njemačkoj, Francuskoj ili bilo gdje drugo. Ili na Balkanu možda jazavci leže na stablima, pa se ne može jadnik da popne. Koje pizdarije neki pričaju... Što znači jednoj Argentinskoj dogi, borila se ona u Americi sa pumom ili u Bosni sa svinjom?! To je ekstra lovački pas, stvoren za fight sa zvijerima. Odgovorite mi kako to da su se posavski goniči iz Slavonije odlični pokazali u Dalmaciji? Ili istarski goniči iz Istre u C. Gori? Kako je to moguće, kad znamo da su ti tereni totalna suprotnost?

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: novi goniči
« Odgovori #39 u: 11. 02. 2010. 08:06:11 »
Sejfo ako je onaj bijeli tvoj,de mi jedno štene za unučad, od tetkine snaše susjedovog brata što je kumova na vjenčanju, sinu od od bratove žene odvjetniku koji ih je razvodio , a taj nema veze sa ovima gore ,pa eto kad je tako sve fino rodbinski uvezano oćeš se sjetiti kad bude štenadi svog zemljaka,Pozdrav.

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: novi goniči
« Odgovori #40 u: 11. 02. 2010. 09:15:30 »
pozdrav svima da se uključim ove nove pasmine mogu se uključiti u naše terene ali koje su to vrste vrime je pokazalo balkan je specifičan kako terenom tako i ljudima .argentinski pasi u nas nikako pogledajmo njihov teren a divljač puma pa svinja imamo li njih nemamo svinja u argentinskim nizinama živi u rupama i njihov lov je specifičan da ne nabrajam a pumr kod mene ih nema neznam u bosni love li .a engleske i druge pasmine koje love u čoporima nisu za naše terene.s zašto su se razvile ove pasmine stotinama godina se uzgajaju i usavršavaju po mome nađi plati kupi pravu robu i guštaj a ne nabavi sa strane pa se misli šta će biti .a može se i topla voda izmisliti

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: novi goniči
« Odgovori #41 u: 11. 02. 2010. 10:27:30 »
Tako je Radane,ja sam već negdje spomenuo, zašto tražimo kruha nad pogačom,ali neka se ne nađu povrijeđeni ljudi koji imaju ,ili žele imati strane pasmine, ja uvažavam svaki stav .Ja osobno dugo držim stranu pasminu i dragi su mi to psi, ali što više vreme prolazi dobijam želju za našim goničima, a koje sam inabavio prije godinu dana,znači mislim na autohtone na prvom mjestu a onda ex yu pasmine,možda neko želi imati što drugi nemaju,ali Radane to ti onda nema veze s ovim što ja i ti govorimo.Pozdrav.

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: novi goniči
« Odgovori #42 u: 11. 02. 2010. 11:06:13 »
često se događa da uvoz strani pasmina (a ne mislim na pasmine terijera tičari i još neki srodni ili jako sličnih pasmina  naših pasa)a imajući na umu da nismo prebogati da platimo dobrog pasa dobijamo osrednjeg i poslije nemamo ženku ili mužijaka i parenje sa sličnim pasima dobijamo mišance loše kvalitete. kod mene drži se više strani pasmina i puno pokušaja dobiju se porazni rezultati ali hvala i laži uveličavanje lošeg i dobra prodaja čine čuda da ono šta nevalja bude odlično.u našim uvjetima lova psi moraju imati vrhunski nos i sve ostale odlike,u nas ne mogu loviti psi koji prate divljač vidom,na našim prostorim ne lovi se čoporom pasa u nas su se razvijale jedinke kojima puno nih zavidi a nemaju ih,i sad dali nam je potrebno da se odričemo svog dobrog da bi nabavljali osrednje

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: novi goniči
« Odgovori #43 u: 11. 02. 2010. 11:14:08 »
LJepo si to rekao,ja nisam mogo pogoditi te riječi,Živ bio.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: novi goniči
« Odgovori #44 u: 17. 02. 2010. 19:53:27 »
Argentinska doga u bosni bi preživila 2-3lova najviše dok nebi najišla na iskusnog samca u gustišu i to bi joj bio kraj.Netko je spomenuo da se ne razlikuju šume ovdje i u engleskoj šume su slične ali način lova nije englezi i francuzi uglavnom love sa velikim čoporima pasa bez puške ili sa manjim čoporima i sa puškom.Mislim da našim autohtonim psima treba priključiti brakove i terijere i tada se po meni dobije idealna kombinacija za svinju.Nisam protiv stranih pasmina onih koje love slično našim goničima npr. francuski goniči  mada pitanje je kakvi bi se oni pokazali sami bez čopora (samo jedan pas).Deda M dvoumiš se između goniča i krvosljednika moj ti je savjet uzmi brak jazavčara pa imaš i goniča i krvosljednika a i brak je strana pasmina. z10