Autor Tema: Ubijen lovački pas  (Posjeta: 17385 vremena)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #15 u: 10. 08. 2007. 21:19:23 »
Mi smo imali svakakvih situacija sa psima u lovištu. Od lutalica, pa do goniča koji su potjerali divljač u naša lovišta.Pucali smo na pse koji su radili velike štete u lovištu, ali smo prije toga poduzimali mjere da do toga ne doče.Ako je pas lutalica onda nam nije preostalo ništa drugo.Dosta puta se dogačalo da smo sa vlasnicima tražili njihove pse po lovištu ili kad smo pronašli pse kontaktirali vlasnike.To je neki lovački kodeks i prevladavanje zdravog razuma.  Moje mišljenje je da svatko tko bez debelog razloga ubije psa nije čovjek nego kreten.  z2 
d4

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #16 u: 13. 08. 2007. 09:02:45 »
Mi smo imali svakakvih situacija sa psima u lovištu. Od lutalica, pa do goniča koji su potjerali divljač u naša lovišta.Pucali smo na pse koji su radili velike štete u lovištu, ali smo prije toga poduzimali mjere da do toga ne doče.Ako je pas lutalica onda nam nije preostalo ništa drugo.Dosta puta se dogačalo da smo sa vlasnicima tražili njihove pse po lovištu ili kad smo pronašli pse kontaktirali vlasnike.To je neki lovački kodeks i prevladavanje zdravog razuma.  Moje mišljenje je da svatko tko bez debelog razloga ubije psa nije čovjek nego kreten.  z2 
d4
Potpisujem! Zato nam trebaju svi psi biti čipirani i za lov se koristiti samo čistokrvni pri sa položenim ispitima (eksterijer i rad).

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #17 u: 16. 08. 2007. 14:11:28 »
Danas secem gradom i vidim plakat, a na njemu slika psa dok je jos bio ziv i nakon sto je ubijen u lovistu s opisom sto se dogodilo i koje drustvo je pucalo na psa i u kojem terenu i to u samom centru grada...
Mozete mislit kako ce se to odraziti u ovoj mojoj maloj sredini u kojoj zivim...

Ionako na lovce gledaju kao na "ubojice", a ovo samo raspiruje "vatru"... :'(

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #18 u: 16. 08. 2007. 14:47:15 »
Jučerašnji dogačaj!
Idem prošetat lovištem te nosim dvogled i fotoaparat, (lovim ja i tim napravama) izlazim iz auta, uredno pozdravljam društvo starijih ljudi koji sjede pred kučom, te ih pitam da li smijem ostavit auto tamo gdje sam ga sparkirao. Auto je ostavljen pored puta, ali sam se htio uvjerit da nije na nečijoj zemlji i da ljudi vide da sam pristojan i civiliziran te da poštujem njih, njihovo možebitno vlasništvo i kulturu.
Onda slijedi druga grupa ljudi čiji pas je pušten i laje na mene (neču ulazit u to jel cijepljen i čipiran) i koji vele citiram "Nemojte pesa strelit zato kaj nema ogrlicu"!
Kaj bi se desilo da je taj pas mene ugrizao, jel bi se utvrdio vlasnikč Ili da sam naletio na njega i imao štetu na autuč
Pas je vlasništvo i podliježe materijalnoj, financijskoj, kaznenoj i svakoj drugoj odgovornosti. čip mi se čini kao dobar način označavanja pasa, još kad bi se provodio zakon ili kažnjavali oni koji ga se ne drže, možda jednog dana!
« Zadnja izmjena: 16. 08. 2007. 14:51:04 od dean »

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #19 u: 16. 08. 2007. 14:55:29 »
Danas secem gradom i vidim plakat, a na njemu slika psa dok je jos bio ziv i nakon sto je ubijen u lovistu s opisom sto se dogodilo i koje drustvo je pucalo na psa i u kojem terenu i to u samom centru grada...
Mozete mislit kako ce se to odraziti u ovoj mojoj maloj sredini u kojoj zivim...

Ionako na lovce gledaju kao na "ubojice", a ovo samo raspiruje "vatru"... :'(
Sad malo zločestih komentara. Jel ti vlasnici znaju di im je bio pas, jel imao čip, jel cijepljen, jel bio pod kontrolom ili šumom jurio srne. Ne opravdavam pucanje na pse, ali mnogi se ne brinu za svoje pse dok im se nekaj ne desi, onda se dignu na zadnje noge, a da je pas napravio glupost, jel bi odgovarali financijski ili kaznenoč Daje nam za razmišljati, kaj neč

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #20 u: 17. 08. 2007. 15:07:51 »
Nitko ne komentira predzadnji post, a onda se stariji lovci čude kako ih se ne poštuje kao nekad. A zašto i bi kad ih se samo vidi kako hodaju s puškom, a ne idu na osmatranje sa dvogledima, ne slikaju divljač i prirodu. Ne nose hranu i sol divljači več samo pucaju i iz lovišta iznose, a ne unose niti vrijeme, niti hranu, niti dio sebe u lovište. Viča ih se pijane i kako će ih netko poštivat kad to ne zaslužuju, niti se zvati lovcima niti nositi lovačko odijelo. Percepcija lovca u javnosti je jako važna. Ajmo mi mladi to probat promijenit!
« Zadnja izmjena: 17. 08. 2007. 15:10:26 od dean »

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #21 u: 18. 08. 2007. 13:25:27 »
Sizifov posao. Probaj nešto reči na skuštini saveza, pa češ onda vidjeti šta bi htio mijenjati. Odgovor - sve.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #22 u: 19. 08. 2007. 20:57:08 »
Ma to je zajebano ali ne i nemoguce. Zadnjih godina sve vise ljudi nosi lovacka odijela radna umjesto sarenih. To je mali pocetak ali treba biti uporan makar stvarno izgleda kao Sizifov posao.

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #23 u: 20. 08. 2007. 09:09:25 »
Evo jos jednog slucaja kod mene u lovistu,

pas pusten s lanca i gonio srne, jedan nas lovac pokusao ga je otjerat jer zna ciji je no pas krenuo na njega i ovaj nakon pucnja u zrak na sto se pas oglusuje, puca u psa. Ljudi ciji je pas zvali policiju i policija sve sto je mogal ustvrditi je da je s strane lovca sve ok. Pas je bio pusten, bio je dalje od 300m od kuca,goni divljac po lovistu, napao lovca a zna se sto kaze zakon. I na kraju konacno da se trgne i nase drustvo i sada dizu tuzbu protiv te osobe koja je pustila psa...


Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #24 u: 20. 08. 2007. 09:11:59 »
Ma to je zajebano ali ne i nemoguce. Zadnjih godina sve vise ljudi nosi lovacka odijela radna umjesto sarenih. To je mali pocetak ali treba biti uporan makar stvarno izgleda kao Sizifov posao.

Svako malo pomaže, od odjela, do toga da smo čisti, trijezni, do toga da ne ideš svaki put sa puškom u lovište, več sa fotoaparatom i dvogledom, da ljudi vide da ne iznosimo samo divljač nego fotografije i uspomene.
Možda sam naivan ali ja ću taj image njegovati

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #25 u: 29. 08. 2007. 10:17:20 »
I kaj je napravljeno po pitanju Dona.Jer Mirko kaj rješioč d7
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #26 u: 09. 10. 2007. 22:47:32 »
pre par godina nas sadasnji upravnik je setako mladu kerusu van sela, i pustio je da se istrci, malo vezbali aport....
kaze primeti 3 lika sa pitovima koji su takodje pustili kerove da trce i oni se zalecu ka njemu sa nekih 100 metara, covek posto nije naoruzan, a kerusa mlada, reaguje na jedini moguci nacin i hvata je i dize u narucje posto vidi da ce je pitovi napasti... pitovi pritrcavaju i jedan skace na njega, hvata kerusu za ledja(posto su ona ostala izlozena kako je podigao ko bebu) i odvaljuje parce mesa s ledja i pravi ogromniu ranu na njenim ledjima... tek tad ovi likovi reaguju, dodju , ne sa zurbom(boze moj, nek vezba pit)i vezuju kerove. covek odlepio, kerusa ranjena, a oni jos hoce da ga biju posto se on tu buni oko neke lovacke dzukele...
policija, naravno nista,nisu to pitovi, to su stafordi ili sta vec(inace razlika ocigledna svima osim nadleznima)... ovaj covek kera pa kod veterinara i kraj, savovi kopce i duuug oporavak... samo on vise ne seta kerove tamo... a oni likovi i dalje treniraju pitove na seoskim dzukcima...
posle par nedelja bili u lovu, jedan od njih prolazi dosta dalje ali pit na 100 m od mene a 200 od njega, karabin je spreman, ja u sumi maskiran u zasedi,i kontam, sta da je umesto kera onaj u narucju drzao deteč
punoo puuno snage mi je trebalo da ne dignem karabin i najpodlije moguce mu ubijem pita i samo se prosetam kroz sumu na drugi kraj ko da nista nije bilo...
malko sam otisao offtopic ali ipak i ovo je jedna stvar koja se tice svih nas..

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #27 u: 10. 11. 2007. 15:41:29 »
Mislim da je veliki greh odstreliti(ubiti)necijeg lovnog psa.Svejedno gde se to desilo.Licno sam dosta odstrelio Lutalica,ali nikada rasnog psa-bio to nemacki ovcar ili neka vrsta pticara ili gonica. Ipak je bolje upozoriti ili obavestiti vlasnika psa, gde mu se pas krece i sta radi, negoli odmah na obarac.Ali ima nas svakojakih m3.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #28 u: 10. 11. 2007. 18:45:16 »
Zna se na koje mjesto se stavlja čip. Uz malo volje lako ga se napipa. Onda rade žileti i čip je vani. Kaj niste nikad vidli psa sa ožiljcima na uhu gdje je broj, prije nego se počelo čipirati pseč

Zoran

  • Gost
Odg: Ubijen lovački pas
« Odgovori #29 u: 10. 11. 2007. 18:49:08 »
Zna se na koje mjesto se stavlja čip. Uz malo volje lako ga se napipa. Onda rade žileti i čip je vani. Kaj niste nikad vidli psa sa ožiljcima na uhu gdje je broj, prije nego se počelo čipirati pseč


a sta je sa cipom i sa ljeve i sa desne strane a ti neznas da ima dvač budes psa onda zakloč