Autor Tema: Deon MARCH optike (Japan)  (Posjeta: 83069 vremena)

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #135 u: 26. 05. 2020. 09:55:37 »

"Oni koji su se smijali i podrugivali ovoj optici prestali su a oni koji se još uvijek smiju i podruguju neće još dugo!"

 zagi

Perop, kako rekoh, meni je optika sa takvim povecanjem, simpaticna. zagi
Gente Balcanico!

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #136 u: 26. 05. 2020. 10:25:09 »
 teaa
Roger  d1
ne odnosi se ovo na Vas ali se sjećam pisanja o ovoj optici i njezinog ismijavanja od nekih forumša kroz period od 10 godina. Od tada je Deon March postala respektabilna optička tvrtka u svjetskim razmjerima. Za mene je ovo najbolja optika na svijetu ukupno gledajući optike u I i II fokalnom planu ali prihvaćam mišljenja da ima ljudi da im se optički ciljnici Deon March ne sviđaju, preskupi su im ili vole više neke druge optike.
"De gustibus non est disputandum!"
 zagi


Offline Ivan75

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #137 u: 26. 05. 2020. 11:12:18 »
Perop,

Nisu uvijek novci u pitanju. Roger je dao par dobrih komentara.

1. U RH, long range je amaterska, a ne profesionalna aktivnost.
2. Ima i na forumu ljudi koji koriste optike ništa jeftinije od Marcha, nije im novac u pitanju.

Kupi se ono što je potrebno. Kada bih kupovao iz srca, bio bi to S&B 5-45x56 sa tremor končanicom, FFP verzija.
Ali bih zaplakao svaki put kada bih ga vidio. Ne od sreće, jer ga imam. Nego od tuge za svim silnim novcima koje sam dao za njega.
Ja takvu optiku nemam gdje, ni za što koristiti.

Prilikom kupovine, bio mi je i March u razmatranju. Nakon što sam shvatio da mi je exit pupil problem. March i 80x je skroz otpao. Puno para za zoom kojega neću koristiti.
Znači, ima tu i osobnih preferenci, nije uvijek do optike.

Što se tiče mehanike, true clicka, držanja nule... Da se to riješiti, pisao sam nešto malo o tome na jednoj drugoj temi.

Alo, natjerao sam Gamo od 600 Kn da drži nulu na magnum springerici i pogađa gdje ja hoću. Optiku od par tisuća eura na 6 kg pušci u .308 Win ili 6.5 CM doručkujem. :-)

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #138 u: 26. 05. 2020. 11:24:03 »
držanja nule... Da se to riješiti, pisao sam nešto malo o tome na jednoj drugoj temi.

Alo, natjerao sam Gamo od 600 Kn da drži nulu...

sve ok ali kako si provjerio da stvarno drži nulo?
ljudi za ovo prevjerovati upotrebljavaju 2 optike montirane skupa, jedna možda fiksne povečave i mehanika čak i zaljepljena sa ljepilom a puška tačnosti 0,1moa...




Offline Ivan75

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #139 u: 26. 05. 2020. 11:33:00 »
Marko, poanta je u centru na meti. Sve dok pogađa točno u centar mete na različitim udaljenostima, za mene je OK. Cilj postignut.

Može se staviti i 15 optika, ako je van centra mete, ne valja niti jedna.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #140 u: 26. 05. 2020. 12:02:35 »
 teaa
Ivane i Marko vidim da ste mlađi ljudi a na takvima ostaje svijet pa i lov i streljaštvo. Uopće nije upitno da se i drugim optikama kao npr., Sightron i dr., može takmičiti ili loviti i da se mogu postizati dobri rezultati sa puno manje novaca nego što bi se izdvojilo za optički ciljnik Deon March Scope. U mom slučaju se uglavnom sve svodi na novac i na žalost postoje vrhunske stvari koje ne mogu sebi priuštiti. Tako je i sa Deon March optikom. Mogao bi je kupiti ali zašto? Ne takmičim se u strelajčkim disciplinama a prosječan hrvatski lovac daj Bože da puca kutiju karabinskih metaka u lovu godišnje (takvi su rijetki). Za takve potrebe mi je moj Zeiss i više nego dovoljan. E sad je drugo pitanje tko je najbolji u svijetu optičkih velikana (Swarovski, Zeiss, S&B, Deon March itd.), mi o tome ovdje raspravljamo a tu su mišljenja podjeljena. Kao što sam i rekao: "O ukusima se ne raspravlja!" Može se raspravljati ali se uglavnom teško složiti jer su mišljenja različita.
 zagi

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #141 u: 26. 05. 2020. 12:23:39 »
Pa dobro naravno da je lov drugi par rukava, no ipak mislim da koliko god bila skupa optika za streljaštvo na dosta teškoj pušci i  sa obzirom da se pažljivo donese do vatrene linije barem je neka garancija da će potrajat . U lovu je to jako diskutabilno i meni je do sad svaka optika bila dobro izranjavana a i uništena . Težak teren pa je samo u pitanju kad će se dogodit kakvo iskliznuće ili pad puške i eto čuda .
Posljednji put mi je dosta nesretno ispala i kucnula dobro o kamen vrhom poklopca tureta, e sad da je tu bio neki cajs ili u tom cjenovnom rangu isto bi mu se dogodilo i pojeo bi se od jada.   A ove niskobudžetne ko ih šiša . N a kombinirki iman Cajs jenu koja je sva isčvokana i ne vjerujem da bi se dala rastavit koliko su stučeni rubovi i navoji . Ali ta optika i njena tvornička montaža su po pitanju upucanosti uvjek točni . E sad ako ta optika nije kvalitet ne znam što je , naravno da ne mislim uspoređivat sa vrhunskim optikama ali treba se podsjetit da su profi lovci po Africi i drugdje velika većina koristili optike fiksnog uvećanja 4×. Pa sad to ipak nešto govori .
A ove diskusije i polemike o vrhunskim optikama su ko i uspoređivanje dali Rols Rojce ili Bentli ili što ja znam što.

Offline Ivan75

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #142 u: 26. 05. 2020. 13:21:30 »
Poanta je da nije cijena ta koja je uvijek odbije ljude od Marcha. Gledam što ljudi koriste. Bacio oko i na zadnjem Gromu. Bilo je tu jako skupe opreme, a i jeftine, šaroliko. Svatko prema financijskim  mogućnostima i vlastitoj logici o isplativosti.

Jednostavno, nije točno da ljudi ne kupuju March radi cijene. Jer ono što su montirali, košta jednako.
Koji su razlozi, nisam pitao, ali cijena mislim da nije bila razlog.

BTW Meni su sve te optike o kojima se raspravlja super, i svaka bi me dobro služila.
Kao da raspravljamo o Ferrari ili Lamborghini. Meni dobra oba.

A kada netko parkira McLarena. Nije odustao od Ferraria radi cijene sigurno.

Tkđ. Netko tko vozi Ladu Nivu po blatu i poljima, ne znači da je odustao od Ferraria radi cijene. Mislim da je blato i polje presudilo.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #143 u: 26. 05. 2020. 13:52:20 »
Poanta je da nije cijena ta koja je uvijek odbije ljude od Marcha. Gledam što ljudi koriste. Bacio oko i na zadnjem Gromu. Bilo je tu jako skupe opreme, a i jeftine, šaroliko. Svatko prema financijskim  mogućnostima i vlastitoj logici o isplativosti.

Jednostavno, nije točno da ljudi ne kupuju March radi cijene. Jer ono što su montirali, košta jednako.
Koji su razlozi, nisam pitao, ali cijena mislim da nije bila razlog.

BTW Meni su sve te optike o kojima se raspravlja super, i svaka bi me dobro služila.
Kao da raspravljamo o Ferrari ili Lamborghini. Meni dobra oba.

A kada netko parkira McLarena. Nije odustao od Ferraria radi cijene sigurno.

Tkđ. Netko tko vozi Ladu Nivu po blatu i poljima, ne znači da je odustao od Ferraria radi cijene. Mislim da je blato i polje presudilo.

 teaa
Ivane 75 možete li Vi meni objasniti što to po Vama osobno odbija ljude od kupovine optičkih ciljnika Deon March ako nije novac tj. cijena optičkog ciljnika? Je li možda kvaliteta ili nešto treće?
 zagi
« Zadnja izmjena: 26. 05. 2020. 14:01:02 od perop »

Offline Ivan75

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #144 u: 26. 05. 2020. 14:25:33 »
Perop, najbolje bi bilo pitati njih same.

Ja sam obrazložio zašto sam kupio jeftiniji Sightron. Nije imalo veze ni sa cijenom, ni sa kvalitetom.

Činjenica je da je ima kritika na March zadnjih godina. Kunkurencija je pošla naprijed i sasvim je upotrebljiva.
Ja osobno nisam radio sa March, pa se suzdržavam od komentara o kvaliteti. Iskustvo me naučilo da pogledam sam, pa onda zaključim.

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #145 u: 26. 05. 2020. 14:47:42 »
Ivane 75 možete li Vi meni objasniti što to po Vama osobno odbija ljude od kupovine optičkih ciljnika Deon March ako nije novac tj. cijena optičkog ciljnika? Je li možda kvaliteta ili nešto treće?

ja sam u zadnjima postovima objašnjavao zašto se ljudi klone marcha, pa makar bio 1000€ jeftniji...

Offline Ivan75

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #146 u: 26. 05. 2020. 15:04:39 »
Marko, jesi li radio sa njima. Pusti recenzije.

Ja sam čitao da imaju problema sa diopterom i da je jako pipav. Čitao sam isto i za Sightronov paralks. Istina, ovaj moj primjerak zaista ima pipav paralks na daleko.
Ali ciljam stacionarnu metu. Jednom namjestim i gotovo, vremena imam. Nije vepar u trku, nego je stacionarna meta.

Ako Marchov diopter namjestim kao i Sighotronov paralks. Ne vidim veliki problem. Malo razočaranje, da, jer je ipak March puno skuplji, a problem banalan.

Prvo isprobati, vidjeti točno o čemu se radi, pa onda kritika ako je ima.

Zašto ljudi kupe ono što imaju, najbolje je pitati njih same. Ja sam obrazložio. March 8-80x56 mi je zaista bio na popisu.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #147 u: 26. 05. 2020. 15:23:18 »
Ivane 75 možete li Vi meni objasniti što to po Vama osobno odbija ljude od kupovine optičkih ciljnika Deon March ako nije novac tj. cijena optičkog ciljnika? Je li možda kvaliteta ili nešto treće?

ja sam u zadnjima postovima objašnjavao zašto se ljudi klone marcha, pa makar bio 1000€ jeftniji...

Marko sve to što ste Vi napisali su forumaška naklapanja, naprdivanja i recenzije plaćenika i sponzoriranih portala koji ne pišu objektivno i to sam Vam već napisao (a i VI ste to potvrdili). Koliko ljudi na području bivše države puca Thangent Thetom po Vama najboljom optikom????? Puno više ih puca Deon March Scope-om. Kod nas bi kod lovaca ili strijelaca koje poznajem na Blaser R8, R 93 ili Sauer 404 staviti Deon March Scope bilo svetogrđe. Osnovni razlog je kao što sam napisao da jako malo ljudi uopće zna za Deonovu optiku. Ako netko i zna za nju ne želi je kupiti jer Swarowski ili Zeiss ili S&B puno zvučnija imena. Kada dođeš na sjednicu LD-a ili SD-a i pohvališ se da si kupio novi Z8 ili V8 ili Schmidt&Bender pa to je oduševljenje. Zamisli da rečeš da si kupio Deon March ili Thangent Thetu i da si za optiku dao 3000 eura. Rekli bi ti da si budala ili da si prolupao. Ne može se Deon March nositi s propagandom Swarovskog ili Zeissa i starim austro germanofilskim štihom koji vlada na ovim područjima. U Hrvatskoj i okolici razvoj streljačkih disciplina na žalost kako je i rekao Roger, još uvijek je u povojima a neki vidljivi napredak se i ne vidi u skoroj budućnosti.
 zagi
« Zadnja izmjena: 26. 05. 2020. 15:39:07 od perop »

Offline Ivan75

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #148 u: 26. 05. 2020. 16:07:53 »
Napredak ide velikim koracima. Broj strijelaca i kvalitet opreme raste. I rezultati su sve bolji.

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #149 u: 26. 05. 2020. 16:23:23 »
Marko sve to što ste Vi napisali su forumaška naklapanja, naprdivanja i recenzije plaćenika i sponzoriranih portala koji ne pišu objektivno i to sam Vam već napisao ...
ja se ne upoznajem takvo dobro u optiku, da bi znao koje je bolje i koje nija, ali zato čitam recenzije, za koje sam uvjeren da su 100% istina i ne plačane recenzije. i kada ovako izaberem u mnogo pisanja i statistice, ovo postaje za mene fakt po kojem se usmjeravam. i to postane za mene smijer po kojem kupujem optiku.
vjerovatno isto valja za tebe i praktički sve na ovome forumu; ne istestiramu svaku optiku, niti neznamo kako je istestirati ko neki ljudi kojima je ovo životni hobi. zato vjerujemo što drugi napišu. i po tome kupujemo svoju optiku.

i ne uvlačiti jagrove u ovo priču, jer oni ništa ne znaju o optiki.

na koncu dana jedino znači kome vjerujemo i na šta budemo trošili svoj novac

 zagi