Autor Tema: Najpromašaj  (Posjeta: 71067 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #105 u: 09. 02. 2008. 21:31:40 »
Dobio sam informaciju da je vepar iz moje priče pao i da je puno poena. Ali je o tome tišina i neće nitko ništa reći. 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #106 u: 13. 02. 2008. 10:29:54 »
Pozdrav lovci!
Evo i ja skupio hrabrosti za reći moj doživljaj(vezan za moju slikicu). Malo duze, ali procitajte.

Rujan 2007. Sjedim na zasjedi i promatram borovu šumu, tragovi jelenske divljači ispred. Sjedim tako ja 2 sata kad počne šuškat u njoj. Ja sav napet očekujem jelena (prvog u životu), srce lupa, ruka stišće 308w. Na nekih 80m izađe prvo košuta, sad će jelen mislim u sebi, kad ono još 2 teleta i 3 košute. Čekam jelena još 10 min s puškom u ruci, ali ne izlazi. Ah dobro, bar cu slikati košute. Uzmem mob, uhvatim optiku i sliknem.(tako je nastala moja slikica). Nakon 45 min poslije košuta odjedno lom grana 20m od mene. Sad sam siguran, dolazi zaljubljeni jelen. Uzimam pušku.  d6Stavljam na oslonac i tih poput noći čekam. Iznenada izlazi još jedna košuta,... a za njom kralj šume z20. Prekrasan osmerac, rogovi pravilni da ..., ma prekrasan. Stoji on ne 20m od mene, ja biram gdje cu puknuti,gledam ga, gledam ga i on tako stoji 30 sek i promatra okolinu, a JA NE MOGU.  z11Jednostavno mi prst zablokirao. Želim stisnuti, ali mozak ne slusa i on stoji. Stajao on tako jos minutu, otisao do kosuta, skocio na njih, obavio svoje te skupa s njima otisao dalje.
Ja u soku pomalo doma. Oci pune suza ko u djeteta, jos ni dan danas ne znam sto je bilo, ali doci ce drugi, zar ne?
Bar imam sliku koja me svaki put na forumu sjeti na tugu i bol. :-\

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #107 u: 13. 02. 2008. 16:30:24 »
Biće jelena još dok je glava živa, ali da si ga puknio odmah prospustio bi nešta vidjeti. Zato svaka ti čast i vjeruj mi biti ćeš nagrađen od majke prirode, u nekom od idućih puta. Bar ja to tako gledam.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #108 u: 13. 02. 2008. 17:18:04 »
Biće jelena još dok je glava živa, ali da si ga puknio odmah prospustio bi nešta vidjeti. Zato svaka ti čast i vjeruj mi biti ćeš nagrađen od majke prirode, u nekom od idućih puta. Bar ja to tako gledam.
Kolega i ja tako mislim d4
Bit ce jos prilika jer lovacki staz ako je srece traje dugo.

Offline norvasc

  • K 100
  • **
  • Postova: 145
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #109 u: 13. 02. 2008. 17:39:55 »
Nije to promašaj , to je pun pogodak. U tebi je proradio dio lovca koji nije htio upropastiti taj prekrasan trenutak odstrijelom, a taj je jelen očito uspio prenjeti svoje gene koji garantiraju da će možda jednog dana njegov sin tebi nadoknaditi užitak odstrijela.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #110 u: 13. 02. 2008. 21:37:57 »
Slazem se da je to pun pogodak i pravi dozivljaj! A posto je samo Osmerac-bio bi pravi promasaj odstreliti ga (mlado grlo)zato tebi svaka cast d4.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #111 u: 14. 02. 2008. 10:26:38 »
Hvala na riječima potpore, sad mi je lakše jer stvarno, mozda dodje njegov ovogodisnji sin za 7-8 godina.  z20 Ali ove godine uzimam godisnji od 16.08.za  d7 z20, pusa ženi i vidimo se za mjesec dana :D :D :D

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #112 u: 14. 02. 2008. 10:32:06 »
Sniper kapa dolje za ovogošnji postupak. Koji puta treba imati više hrabrosti za ne stisnuti!!! Neka si ga pustio, pogotovo ako je bio prespektivan!

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #113 u: 16. 02. 2008. 10:24:09 »
Tebi je prst zablokirao,a ja cijeli.....

Bio sam na čeki rujan 2006.godine.Došli na čeku u 5.30,a u 6.50 izašle 4 košute na nekih 100 metara. Kad sam to vidio srce je lagano zaigralo,nakon minutu-dvije došle još 3 košute i tele.Srce se tada krenulo puno drugačijim tempom,nešto nevjerovatno,znao sam da će sada i kralj šume van za njima. Nakon par minuta izašao je i jelen 6-terac.Nije bio trofejno jak,ali meni je bio najveći na svijetu.A ja sam bio gotov,tresao sam se kao šiba.Stariji lovac koji je bio samnom imao je dozvolu za odstrijel,ali nije pucao. Kasnije sam ga pitao zašto nije pucao?? odgovor je bio: "Mali pa cijela čeka se tresla zbog tebe!!!"  ;D ;D ;D Poslije je ta priča krenula među ekipom i uvijek se toga sjetimo u trenutcima šale.  Eto sad znaš da nisi jedini koji zablokira ili se trese  ;D ;D ;D

Inače čovijek nije pucao zato što je kad su izašli van došla neka magla pa nije bila situacija za siguran pogodak.....
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #114 u: 16. 02. 2008. 11:12:03 »
Znam Lovca kome je izasao Jelen na ceku a on nije imao metak u cevi.Dosao je na ceku pred svitanje za vreme mraka i preterao zatvarac preko metka.Normalno Jelenko stajao i cekao kuglu ali se zaculo samo skljoc.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #115 u: 16. 02. 2008. 11:28:27 »
Vidio sam ja snimku na Youtubeu kad jelen izađe i lik puca tri puta,a jelen samo stoji. ;D ;D Nakon trečega metka okrene se i ode,ja umro od smijeha ;D ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #116 u: 16. 02. 2008. 11:35:41 »
To ti je Top 20 hit pjesama na svim radio postajama u HR!! ;D  ;D

šala,to ti je oznaka koliko je puta neka tema pročitana...mislim da je to to.. ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #117 u: 04. 03. 2008. 17:13:06 »
pozdrav svima! ;)
Sinoć sam napisao ovo što pišem ponovo al sam negdje izgubio!Maloprije prođe žena kraj mene i pita šta kucam? Pišem o  mojim  promašajima u lovu ona se smije i kaže mi imaš ti još promašaja u životu, jel misliš na ženidbu pitam ja ko fol,znaš ti dobro na šta ja mislim kaže ona i ode.
Da majstor ne maši evo primjera,kako se i pravi promašaji iz lova nadoknađuju na "žrtvama" iz života.
Kad bi pisao o svojim biserima kao strelcu trebala bi mi cijela stranica.Al ja imam imiđž pravog strijelca kod mojih komšija,(PS kad mi ko od Vas forumaša navrati ni riječi o dole navedenom.
Priča nr 1.
Nedjelja popodne kod mene se vani pije kafa i zafrkancije.Kad dođe sin kaže tata telefon pitam ko je kaže ne znam. Ja uletim u kuću kad me kolega zove iz lova na patke da idem kod njega da skupa lovimo.Pitam ga ima li šta kaže sad zasad jedan patak.Kažem mu dolazim samo da otresem komšije.
Iziđem vani složim facu kao tužan. Pitaju me šta je?Ma zvao me kolega on dežurni pita jesam li išao u lov na patke, kad oni što ne ideš ma rekoh neću,hoćeš hoćeš razumijemo mi tebe i istaju da idu, kažem im tenkju idem da odstrijelim 2-3 pa se vidimo, žena viče ja ti ih ne čistila, ma samo ću jednu i eto me nazad,oni se smiju,pitam ih hoću li patka il patku kažu patka neka ženki živih biće ih više.I tako ja ode po "patka" (potok od moje kuće 1km). Čim sam zamakao za brdo zovem kolegu kreni prema meni i ponesi patka. Kad smo se sreli ja patka u ruke opalim 1 metak u zrak i kući. Normalno odmah komšije da vide normalno i pušku samo 1 metak druga cijev čista. Tad sam im zaledio osmijeh prvi put.
Priča nr 2.(namber)
Bio ja gost u skupnom lovu ulovljeno 7 kom. DS. Ja se uslikam sa najvećom (normalno) uradim slike i jednom komšiji koji nemože da čuva tajnu sliku pokažem u povjerenju i kažem mu da ćuti, nemoj sine da me selo nosa po ustima (mi muslimani). Kaže mi ne sikiraj se, ok. još ga pitam hoće li mesa a znam da neće. Normalno nije htio a nedo bog da je zatražio.Nakon 2 dana me komšije pitaju u "povjerenju" jedan po jedan čim si ga??? Karabinom....
Priča nr. 3.
Dogodio se dan da ih nema kod kuće niti jednog, ja odem od kuće oko 250 m u njive i sa 10.m opalim u stožinu (na nju se stavlja sijeno) i vratim se kući nakon dan dva kod mene se pije kafa ja odem u kuću i iznesem karabin rekoh moram ga čistiti iznio i 1 metak (igman) pa da opalim da lakše očistim (bez optike).
Gledam gdje da pogodim oni mi izmišljaju metu dok netko kao iz za....ncije ne reče de onu stožinu e.. baš ću nju. Ležem  nanišanim i opalim. Ustajem i kažem da mislim da sam pogodio,kao vidio sam zemlju
 iza. Odleti moj sin da vidi.Kad je došao tamo poče da viče da sam pogodio. Naravno mi tamo kad baš "pogodak". Od tada ja ne mašim "za moje komšije".
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #118 u: 04. 03. 2008. 17:23:47 »
sejfo bas si legenda. d4

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #119 u: 04. 03. 2008. 17:27:43 »
Imaš dara Sejfo!Ti b' treb'o pisat' scenarije za za neke komične serije.