Autor Tema: Najpromašaj  (Posjeta: 71092 vremena)

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #120 u: 04. 03. 2008. 17:50:31 »
e sejfo zajebo si i najveceg lazova u cijeloj krajini sa tom stozinom.bas si dosjetljiv.
pozdrav

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #121 u: 04. 03. 2008. 21:32:13 »
Ako niste znali u BiH se svake godine odrzava Svetsko prvenstvo u Lazijadi? Mozda je Sejfo njihov Sampion? Ma dobar je svaka mu cast.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #122 u: 04. 03. 2008. 21:54:39 »
 pozdrav! ;)
Pozdravljam sve šefove na forumu ( ono ADMIN-ja na početku mislio ime nekog forumaša) što me ne sijeku. E ako hoćete da ja ozbiljno pišem i da mislite da sam pravi lovac, ja to lako samo prepisujem iz lovačkih novina i pitam šta mislite a vi onda: dobro je ono kao JA ( SEJFO)rekao a ja prepisao. Ma moj je život humor, imam ja milion bisera iz života, čućete.I ako kad šta zeznem (pogrešno se izrazim)nije bilo namjerno, ja životinje volim, dok sam bio u stanu nisam imao samo kravu ostalo sve. Tako da ja svoje pisanje nebi zvao lažima već na dobro ukomponovanom štivu sa dozom humora.Kako da budem ozbiljan kad sinoć čitam: ovim tempom Bosna će u EU za  50. pedeset godina.Kažu Albanija dobro napreduje- je..m ti Albaniju gdje sam ja za 50. godina.A i Vi Hrvati što se smijete ćete u EU kad svi Slovenci pomru.  Inače u slobodno vrijeme čitam Bukovskog,ronaldinja  i veselu svesku. Znači IL DA PIŠEM IL DA BRIŠEM z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #123 u: 05. 03. 2008. 15:02:05 »
Samo piši kompa d4

Offline cok

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #124 u: 06. 03. 2008. 13:36:55 »
Najpromasaj... Gledao sam opkladu kada je covjek nisanio pivsku bocu koja je na zemlji lezala popreko iz AK 47 na  daljini od 2 m, nije uzeo u obzir visinu nisana, nisanio je u sredinu boce i promasio i naravno izgubio opkladu, poslje su ga danima svi zezali... ;D ;D ;D

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #125 u: 02. 05. 2008. 22:35:05 »
 Evo da i ja sa vama podijelim svoj najpromašaj, iako naravno nije jedini  ::)
Zima 2007. kraj siječnja , lov na DS u Lici... Cijele zime nisam imao sreće s DS i uvijek su nekako bile blizu, ali nikako neće pred pušku... Taj dan u pogonu vidim na livadi u trku vepra kako praši pred psima, udaljen od mene nekih 150m, popratim ga nanišanim i fulam... tješim se daleko je bilo, a i utrku je bio, pa nije strašno  d1 ...ostrijelio ga nakon minute kolega, došao mu na 10m!!!!
 mislim se "kako to da neće meni tako blizu doć, cijele zime  neke teške situacije i sra.." Sljedeći pogon lovnik me smješta na štand,stojim na putu ispred mene živica iza nje livada, umirio se i čekam  d6... psi se nečuju, nigdje ni šuma, niti vrabac da bi proletija z6. Odjednom iza živice ide vepar ko fićo z20, niti ga ćut nije, kao da se šulja... udaljen mi je na nepunih 20 koraka, biram malo čistine u živici i tu ga čekam...nailazi na nišan.. potegnem okidač, d7 tišina nestane u sekundi,a pucanj se odbije o Velebit. vepar skoči iu punom trku odlazi od mene preko livade i nestaje u šumarku. Siguran sam da sam ga pogodio, odlazim na trag ali u snigu ni K od krvi, pratio sam trag više od 100m ali ništa  :shok:, mislio sam da ću izgorit ko šibica od ljutnje i razočaranja  :tommy:. Kasnije sam vidio da su nišani pomaknuti za dobar milimetar u stranu i sjetio se kada sam pao u pogonu  to jutro, a karabin udario u kamen... Sve mi je bilo jasno ko dan  z11
 Nadam se da vam nije bilo pre dugo...  z10

Plivaj, plivaj nećeš daleko...

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #126 u: 04. 05. 2008. 17:32:21 »
Lujo dogadja se ;)
Druga sezona mozda donese vise dobre kobi z14

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #127 u: 04. 05. 2008. 19:19:58 »
Dao Bog... z10
Plivaj, plivaj nećeš daleko...

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #128 u: 20. 05. 2008. 13:39:03 »
Nisam mislio da će doći i taj dan, al evo da vam se i ja pohvalim sa svjojim NAJPROMAŠAJEM. Daklem, sjedim ja na čeki, kamera u đepu, čekam krmaču s malima koju sam htio ovjekovječit na filmu. Lijepi dan, sunčeko sja, komarci se igraju s mojom krvlju sočnom, slina od obada mi kapa po šeširu s vrbe i tak, sve normalno. Odjednom iz neočekivanog smjera iz grmlja gdje nikad ne izlaze inače, ide komad. Ja se hvatam za kameru, kad tamo, izlazi još jedan pa još jedan. Eh sad već se dvoumim kaj da uzmem, kameru ili dalekozor. Idem ja ipak dalekozor. Osmatram ja na nekih 100 m ta 3 praseta, vidim ja nisu krmače, fini prasci po 60-80 kg jel tak. I super. Odlažem ja sebi dalekozor, uzimam 8x68, naslanjam na ogradu i gledam dalje ja njih kako lagano putuju po travici i usput rovkaju malo. I jedan taman pogleda drito u mene, ravno je stajao prema meni, ne bočno, i samo je digao glavicu i naćulio uši. Ja križ na čelo, otkočim, potežem šteher, križ nepomično stoji na čelu, stisnem, buuuuuuum. Opali tata. Fijuuuuu, sva 3 komada ko da su vrapci, polete u zrak i brzinom svjetlosti preko livade tak da nisam stigao ni repetirat lool. I dođe mi da zaplačem hehe. Al za svaki slučaj, normalno, idem ja dolje tražit na mjesto šusa, i pretražim sve živo i još sva 3 traga prođem nekakvih 80-ak metara, krvi nigdje. Kad sam puknuo, svinja ni najmanje nije pokazala pogodak, a krvi nije bilo, daklem, čisti promašaj. I još ne mogu vjerovati. Ja koji jednostavno nemrem fulati looool, FULAO KO TUPAN. Tehnički detalji: 8x68S, Kahles 1,5-6x42, H-mantel 12.1, upucan na 100 u +4. A sad šećer na kraju da ispadne NOTORNA GLUPOST MENE KAO STRIJELCA I TOTALNOG PROMAŠAJA, zračna udaljenost mene i mjesta pogotka izmjerena daljinomjerom = 58 m.

Eto to je to.
Molim vas budite blagi s komentarima jer još sam uvijek u koroti.

P.S. još uvijek se nadam da je u Kahlesu problem hehehe, sutra idem na metu pa ćemo provjeriti...
« Zadnja izmjena: 20. 05. 2008. 13:44:32 od skyangel »

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #129 u: 20. 05. 2008. 13:52:48 »
Dobro je dok se još može pogriješiti znači da lov nije izgubio onu svoju draž,nadmudrivanje i to. Dogodine če ti imat preko 110 kg tako nemaš razloga za tugu
Ćaća viče mater plače!

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #130 u: 20. 05. 2008. 15:14:39 »
Ma dobar si lujo ,ti smatraš da je to predug post ,očito da nisi čitao moje   ;)  :D    ,svatko griješi samo neki  o tome neće pisati ,neznam  samo zašto,nije problem povremeno kiksati ,problem je kada se to radi prečesto.Zanimljivo kod mene su se  svi kiksevi  dogodili na manjoj daljini i to  poslije veće  serije dobrih pogodaka na razne daljine , valjda  čovjek postane pretjerano samouvjeren a  velika samouvjerenost je čest  uzrok  pogreške.Bar je takvo moje mišljenje ,potrudim se ,budem pažljiv,kalikuliram  kada je zahtjevan hitac i rjetko pogrešim tada  a kiksam na nekim smješnim daljinama na kojima pomislim, ma ništa lakše................promašiti :D.
Znam neke kolege lovce ,redovno plaćaju članarinu ali  znam da puške unazad  10 godina  nije izišla  iz vitrine, samo ti lovci i te puške   ne greše ,da bi se grešili treba naravno    prošetati pušku iz vitrine i loviti.Međutim  puške su uredno podmazane,zaključane ,lijepe su u vitrini i izgledaju skroz kao nove,  :D   neznam samo zašto . ;)   Jedino oni nemaju promašaja i  greške  osim ako im  nije greška to što ne love a mogu.To je  moje mišljenje o tome ali  nevolim komentirati  ničiji izbor ,naročito nekoga tko je trostruko punoljetan. :-X.Dalja  rasprava odvela bi daleko  izvan teme naj promašaj. Pozdrav z10
« Zadnja izmjena: 20. 05. 2008. 19:27:07 od isa »

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #131 u: 20. 05. 2008. 16:10:38 »
Ok, moj red.
Pre mozda 4-5 nedelja  dobijem lisicu na dleko..bas daleko. Sat posle (pun sebe) silazim sa brda prema reci i na pola puta pocnem da vabim. Vidim je kako izlazi iz trske i kako se vraca nazad. Cini to 2-3 puta nestajuci u trsci po minut-dva, a ja ne pucam, cekam da se otvori.Nakon nekog vremana shvatim da sam provaljen ali znam da je ona jos uvek u trsci. Sidjem dole i bacim kamen u trsku i na 20-ak m desno cujem je kako ide udaljavajuci se od mene. Cekao sam da izadje  jer kraj trske nije daleko i ona mora na cisto. Kada je izasla pichila je po slobodnoj proceni izmedju 120i 150 km/h. Zakocih i spustih pusku i taman kada sam nameravao krenuti dalje na suprotnoj obali ugledah lisicu. Ne vise od 15m sedi i gleda u mene. Manirom islusnog "lisicara" u sekundi okrecem paralax u krajnje desno , dizem pusku, nisanim..napunila je ceo objektiv. Pucam i promasujem...mogao sam je kamenom.
(sve u redu, sve upucano i provereno)
Ima jos ali necu ;D..
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #132 u: 20. 05. 2008. 16:55:06 »
E sad sam se i ja ohrabrio, pa da da vam ispričam. Psi pokrenuli cijelo krdo DS, trče kroz gustiš a ja pretrčavam nekih 150 metara do mjesta odakle mogu gađati na čistini, na mojoj kombinirki nemam optiku i podižem pratim ekipu u trku, poklopim jednog oko 30-ak kila, na nekih 150 metara i visinskom razlikom od nekih 50 metara, na mjestu ostao kroz obadvije plećke pogodak, nastavljam dalje još nekih 300 metara i pun sebe čekam dolazak još jednog, on izlazi na 20-25 metara od mene glada me, a iskusni lovac  d1 podiže  d7 zviz, vjerovatno između ušiju, on ode a ja stojim i nemogu vjerovati svojim očima, zaboravio da imam još i kuglu, tražim trag krvi, nema ništa, i onda naravno okrivim loše streljivo, a koga bi drugo neću sebe  >:(, eto kako sam ja u pet minuta bio vrstan strijelac i početnik  z10         
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #133 u: 20. 05. 2008. 17:05:31 »
Lucky definitivno ima najbolji vid i sluh na forumu :shok: Skužio je svinje na 300 m kako idu kroz gustiš, uspije pretrčat 150 m, odstrijeli nazime, prijeđe još 300 m i fula drugo z30
Pa tko nebi fulao nakon tolikih napora!
Lucky bez ljutnje d4
A i Ry1 je imao posla s najbržom lisicom od svih životinja ;)

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #134 u: 20. 05. 2008. 18:50:43 »
Dobra dobra d4
Ćaća viče mater plače!