Autor Tema: Aro adventure  (Posjeta: 9999 vremena)

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Aro adventure
« Odgovori #15 u: 25. 12. 2008. 22:20:33 »
neznam koliko je automobil težak ali obzirom da se radi o terencu ispod 1700-1800 ccm motor nebih smio biti

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #16 u: 25. 12. 2008. 22:24:36 »
neznam koliko je automobil težak ali obzirom da se radi o terencu ispod 1700-1800 ccm motor nebih smio biti

ma da.mnogi miješaju novog i starog a razlika je bitna!
isto kao što mješaju samuraja i vitaru.

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #17 u: 25. 12. 2008. 22:41:43 »
u ovom je bio neki benzinac 60+kw i nebi vjerovao, kad mi je riknuo akumulator palio sam ga na KURBLU!!!-to je bila fora.... happi

Imam i ja kurblu, dobio je sa autom. Nisam to probao, kako to ide?

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #18 u: 25. 12. 2008. 23:00:23 »
u ovom je bio neki benzinac 60+kw i nebi vjerovao, kad mi je riknuo akumulator palio sam ga na KURBLU!!!-to je bila fora.... happi

Imam i ja kurblu, dobio je sa autom. Nisam to probao, kako to ide?

lako!!
kurblu staviš tamo gdje ide-ona rupa u pr. veznom limu i sjedište ima u remenici radilice.motor se okreće u smjeru kazaljke na satu, a drugačije ti ni nemože kurbla okretati motor zbog prihvata, zato jer sa kurblom-naravno glumiš alnaser ili stručno  "elektropokretač".
upališ "kontakt" , naravno izbacič iz brzine, dobra je pomoć i ako ti netko stisne kvačilo(spojku) jer nemoraš okretati i sojničku osovinu od mjenjača i lagano okrećeš motor dok ne dođe na naj tvrđe.
e onda ga stisneš "muški" i to je to!! pic

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #19 u: 25. 12. 2008. 23:17:17 »
u ovom je bio neki benzinac 60+kw i nebi vjerovao, kad mi je riknuo akumulator palio sam ga na KURBLU!!!-to je bila fora.... happi

Imam i ja kurblu, dobio je sa autom. Nisam to probao, kako to ide?

lako!!
kurblu staviš tamo gdje ide-ona rupa u pr. veznom limu i sjedište ima u remenici radilice.motor se okreće u smjeru kazaljke na satu, a drugačije ti ni nemože kurbla okretati motor zbog prihvata, zato jer sa kurblom-naravno glumiš alnaser ili stručno  "elektropokretač".
upališ "kontakt" , naravno izbacič iz brzine, dobra je pomoć i ako ti netko stisne kvačilo(spojku) jer nemoraš okretati i sojničku osovinu od mjenjača i lagano okrećeš motor dok ne dođe na naj tvrđe.
e onda ga stisneš "muški" i to je to!! pic

Bravo! Da znaš da ću probat! A kad upali dali ti zavrti kurblu ili ona ispadne van, ili kako?

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #20 u: 25. 12. 2008. 23:24:12 »
u ovom je bio neki benzinac 60+kw i nebi vjerovao, kad mi je riknuo akumulator palio sam ga na KURBLU!!!-to je bila fora.... happi

Imam i ja kurblu, dobio je sa autom. Nisam to probao, kako to ide?

lako!!
kurblu staviš tamo gdje ide-ona rupa u pr. veznom limu i sjedište ima u remenici radilice.motor se okreće u smjeru kazaljke na satu, a drugačije ti ni nemože kurbla okretati motor zbog prihvata, zato jer sa kurblom-naravno glumiš alnaser ili stručno  "elektropokretač".
upališ "kontakt" , naravno izbacič iz brzine, dobra je pomoć i ako ti netko stisne kvačilo(spojku) jer nemoraš okretati i sojničku osovinu od mjenjača i lagano okrećeš motor dok ne dođe na naj tvrđe.
e onda ga stisneš "muški" i to je to!! pic

Bravo! Da znaš da ću probat! A kad upali dali ti zavrti kurblu ili ona ispadne van, ili kako?

to "uzubljenje" za kurblu ti je napravljeno isto kao ležište "bendiksa" na alnaseru.dok ti vrtiš motor-uzubljeno je, kada on upali i počne on vrtiti tebe taj prihvat je tako napravljen da izbaci kurblu (koso uzubljene,čista logika)
ali to ti se sve dogodi u trenu kada upali ali ipak iz sigurnosnih razloga samo kurblu povuci prema sebi ;D d4

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #21 u: 25. 12. 2008. 23:27:50 »
u ovom je bio neki benzinac 60+kw i nebi vjerovao, kad mi je riknuo akumulator palio sam ga na KURBLU!!!-to je bila fora.... happi

Imam i ja kurblu, dobio je sa autom. Nisam to probao, kako to ide?

lako!!
kurblu staviš tamo gdje ide-ona rupa u pr. veznom limu i sjedište ima u remenici radilice.motor se okreće u smjeru kazaljke na satu, a drugačije ti ni nemože kurbla okretati motor zbog prihvata, zato jer sa kurblom-naravno glumiš alnaser ili stručno  "elektropokretač".
upališ "kontakt" , naravno izbacič iz brzine, dobra je pomoć i ako ti netko stisne kvačilo(spojku) jer nemoraš okretati i sojničku osovinu od mjenjača i lagano okrećeš motor dok ne dođe na naj tvrđe.
e onda ga stisneš "muški" i to je to!! pic

Bravo! Da znaš da ću probat! A kad upali dali ti zavrti kurblu ili ona ispadne van, ili kako?

to "uzubljenje" za kurblu ti je napravljeno isto kao ležište "bendiksa" na alnaseru.dok ti vrtiš motor-uzubljeno je, kada on upali i počne on vrtiti tebe taj prihvat je tako napravljen da izbaci kurblu (koso uzubljene,čista logika)
ali to ti se sve dogodi u trenu kada upali ali ipak iz sigurnosnih razloga samo kurblu povuci prema sebi ;D d4


Super, hvala!  Evo i nešto slika različtih izvedbi ovog auta:

http://www.aro4x4.cz/fotogalerie.php


Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #22 u: 25. 12. 2008. 23:39:14 »
zdebat a kako tvoj nema 4x4?
izgleda da je stvarno nedovršen! happi
ja sam na svog starca stavio veće felge, ne sjećam se više od čega...
tako sam ga još povisio i stvarno me nigdje nije ostavio!
ne želim uspoređivati, kao ono:"moj je bolji" ali mnogi nisu vjerovali kuda to "kino" sve može dok nisu vidjeli ref rol hao

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #23 u: 25. 12. 2008. 23:56:54 »
zdebat a kako tvoj nema 4x4?
izgleda da je stvarno nedovršen! happi
ja sam na svog starca stavio veće felge, ne sjećam se više od čega...
tako sam ga još povisio i stvarno me nigdje nije ostavio!
ne želim uspoređivati, kao ono:"moj je bolji" ali mnogi nisu vjerovali kuda to "kino" sve može dok nisu vidjeli ref rol hao

Valjda sam zaboravio napisati? Ima i 4x2 i 4x4 i reduktor, cerada. Felge su 15 cola sa 6 vijaka. Kištra se može podići za nekih 5 - 7 cm. Pričao sam sa jednim čovjekom koji je sa svojim vozio off road. Izgleda super samo što je malo slab... Ja u svom imam malu pokretnu radionicu (sa tokarskim strojem 400 mm radne dužine - agregat sam prodao)

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Aro adventure
« Odgovori #24 u: 29. 12. 2008. 10:31:46 »
Evo i mene, imao sam gužvu pa nisam stigao ništa pisati, moj je 3100 kubika 84 godište, mislim da je 70ks mašina, prednja vuća mu malo radi malo neradi, auto mi služi za poslove po polju ima mjesta iza pošto ima klupe kao defender nema sjedala, ove godine ga nisam nešto pretjerano vozio pošto izvlaći akumulator a nisam imao vremena tražit gdje gubi struju, sve u svemu puno mana, platio sam ga 3000kn pa ajd onda i prolazi

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #25 u: 29. 12. 2008. 13:05:00 »
Evo i mene, imao sam gužvu pa nisam stigao ništa pisati, moj je 3100 kubika 84 godište, mislim da je 70ks mašina, prednja vuća mu malo radi malo neradi, auto mi služi za poslove po polju ima mjesta iza pošto ima klupe kao defender nema sjedala, ove godine ga nisam nešto pretjerano vozio pošto izvlaći akumulator a nisam imao vremena tražit gdje gubi struju, sve u svemu puno mana, platio sam ga 3000kn pa ajd onda i prolazi

Reci, kako to malo radi - malo ne radi? Jesi pogledao frajlauf na kotačima? Čuo sam da je to prvo što zna zezat. Ili ne vrti niti poluosovine?

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Aro adventure
« Odgovori #26 u: 29. 12. 2008. 16:59:20 »
nehvata na kotačima, poluosovine vrti ali je na kotaćima se iskidalo morat ću ga sad dotjerat malo kad skupim vremena

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #27 u: 29. 12. 2008. 19:35:24 »
nehvata na kotačima, poluosovine vrti ali je na kotaćima se iskidalo morat ću ga sad dotjerat malo kad skupim vremena

Mislim da je to frajlauf kopča krepala. Imam negdje presjek glavčine ako trebaš?

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Aro adventure
« Odgovori #28 u: 29. 12. 2008. 20:48:26 »
ajd mi pošalji na mail

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #29 u: 29. 12. 2008. 23:03:53 »
ajd mi pošalji na mail

javi je li prošlo...