Autor Tema: Aro adventure  (Posjeta: 9997 vremena)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Aro adventure
« u: 22. 12. 2008. 23:46:46 »
Nekad sam imao ovakvog starca i mislim da je taj model proslavio aru kao terensko vozilo.
stvarno nigdje me nije ostavio i išao je gdje je izgledalo nemoguće, ali zato je bio pooootrošač bez premca.
ima li tko još uvijek ovakvog aru ili ga je netko imao?
iskustva???

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #1 u: 22. 12. 2008. 23:49:24 »
sprijeda i straga









Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Aro adventure
« Odgovori #2 u: 23. 12. 2008. 22:32:24 »
bez usporedbe sa planetarno poznatom Ladom Nivom jednostavno je nemoguce procijeniti koliko je taj djip dobar - ili los  z30

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Aro adventure
« Odgovori #3 u: 24. 12. 2008. 08:18:35 »
imam ja takvog samo sa platnnim krovom

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #4 u: 24. 12. 2008. 13:49:35 »
imam ja takvog samo sa platnnim krovom


i????
daj ljudima malo dočaraj kako taj terenac "ne valja" happi

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Aro adventure
« Odgovori #5 u: 24. 12. 2008. 13:52:38 »
Na koji se aro misli na rumunski ili brazilski ?! Ne verujete mi pogledajte ovde http://www.nolimits4x4.com/history.html  ;) ;D ;D ;D


« Zadnja izmjena: 24. 12. 2008. 14:00:56 od Max011 »

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #6 u: 24. 12. 2008. 19:17:48 »
ma isti su, a ovaj na tvojoj slici je "malo" noviji model happi

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #7 u: 24. 12. 2008. 23:34:57 »
Imam Aro 10.1 iz 1998 god. 1400 ccm,  motor benzinski. Nisam imao prilike voziti Ladu Nivu (iako bih volio) pa je teško dati usporedbu ali mislim da je prednost ovog vozila što ima šasiju. Inače je to terenac koji je zapravo nedovršen - aljkavo i nestručno izrađen. Od klemica od struje zadnjih svjetala, il prednjih, ili žmigavaca... Kod motora nemam problema ali zato jer sam dacijin motor izvadio i stavio od renaulta 18. Razlog je to što je dacijin motor potrebno svako malo preštelavati po pitanju ventila i frgazera. Sa francuskim motorom nemam problema iako je stavljen rabljeni. Kočnice su priča za sebe, na malim brzinama (3-4 km/h) blokiraju kotači i ostaju zakočeni ali samo za vrijeme kiše. Promijenjeno je dosta toga na kočnicama ali još nisam uspio otkriti razlog.
Sjedala se ne mogu pomaknuti unazad da bi čovjek viši od 185 cm imao konfor, sigurnosni pojasevi su isto tako mali. Da bi se zadnji sic preklopio prema naprijed u potpunosti potrebno je prednje pomaknuti skroz naprijed što je nelogično i neudobno. Ima tvorničku grešku da mu curi ulje iz mjenjača i to zato što su mu namontirali semering između mjenjača i reduktora kontra od logičnog pa se ulje iz mjenjača nakon nekog vremena slijeva u reduktor i curi van. Ako se povade orginal rumunjski kotrljajući ležajevi i stave neki kvalitetniji sve postaje sigurnije, trajnije i bolje.
Dobra strana ovog vozila je da ima velik prostor. Nikada neće ostaviti u grabi ako se polako i pažljivo vozite po terenu. Motor je preslab za oštriju terensku vožnju, nema blokade diferencijala, nema servo volan, nemam ni vitla ali za nuždu je i dizalica na sajlu dobra... Sada sam stavio plin (4000 kn jer je motor sa frgazerom) pa je gradska vožnja podnošljiva inače 13 lit benzina je pod normalno.  Ako nekog nešto interesira neka pita jer se ne mogu svega sjetiti...
« Zadnja izmjena: 24. 12. 2008. 23:46:31 od zdebat »

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Aro adventure
« Odgovori #8 u: 25. 12. 2008. 00:03:55 »
Imam Aro 10.1 iz 1998 god. 1400 ccm,  motor benzinski. Nisam imao prilike voziti Ladu Nivu (iako bih volio) pa je teško dati usporedbu ali mislim da je prednost ovog vozila što ima šasiju. Inače je to terenac koji je zapravo nedovršen - aljkavo i nestručno izrađen. Od klemica od struje zadnjih svjetala, il prednjih, ili žmigavaca... Kod motora nemam problema ali zato jer sam dacijin motor izvadio i stavio od renaulta 18. Razlog je to što je dacijin motor potrebno svako malo preštelavati po pitanju ventila i frgazera. Sa francuskim motorom nemam problema iako je stavljen rabljeni. Kočnice su priča za sebe, na malim brzinama (3-4 km/h) blokiraju kotači i ostaju zakočeni ali samo za vrijeme kiše. Promijenjeno je dosta toga na kočnicama ali još nisam uspio otkriti razlog.
Sjedala se ne mogu pomaknuti unazad da bi čovjek viši od 185 cm imao konfor, sigurnosni pojasevi su isto tako mali. Da bi se zadnji sic preklopio prema naprijed u potpunosti potrebno je prednje pomaknuti skroz naprijed što je nelogično i neudobno. Ima tvorničku grešku da mu curi ulje iz mjenjača i to zato što su mu namontirali semering između mjenjača i reduktora kontra od logičnog pa se ulje iz mjenjača nakon nekog vremena slijeva u reduktor i curi van. Ako se povade orginal rumunjski kotrljajući ležajevi i stave neki kvalitetniji sve postaje sigurnije, trajnije i bolje.
Dobra strana ovog vozila je da ima velik prostor. Nikada neće ostaviti u grabi ako se polako i pažljivo vozite po terenu. Motor je preslab za oštriju terensku vožnju, nema blokade diferencijala, nema servo volan, nemam ni vitla ali za nuždu je i dizalica na sajlu dobra... Sada sam stavio plin (4000 kn jer je motor sa frgazerom) pa je gradska vožnja podnošljiva inače 13 lit benzina je pod normalno.  Ako nekog nešto interesira neka pita jer se ne mogu svega sjetiti...
 
 
posteno !

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #9 u: 25. 12. 2008. 18:02:03 »
zdebat, baš si ga kvalitetno opisao d4
stvarno ima prevše mana!
ja sam odavno imao ovaj stari model, kao što sam stavio slike, sa Renultovim motorom i mjenjačem i stvarno je na mene ostavio odličan dojam.
mislim da takvog "starca" nađem povoljo a da nije razvaljen vjerovatno bi ga opet uzeo.

znači zakljućili smo da novi nevaljaju. :pferd:
imali još tko takvog "starca" da nam opiše svoje dojmove....?

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #10 u: 25. 12. 2008. 20:47:11 »
zdebat, baš si ga kvalitetno opisao d4
stvarno ima prevše mana!
ja sam odavno imao ovaj stari model, kao što sam stavio slike, sa Renultovim motorom i mjenjačem i stvarno je na mene ostavio odličan dojam.
mislim da takvog "starca" nađem povoljo a da nije razvaljen vjerovatno bi ga opet uzeo.

znači zakljućili smo da novi nevaljaju. :pferd:
imali još tko takvog "starca" da nam opiše svoje dojmove....?


Svaki Aro je priča za sebe. Ovi novi su po mom mišljenju malo prebrzo rađeni, kao da se nekom konstruktoru jako žurilo. Ali ako si čovjek da truda može ga sasvim solidno srediti. Jednom sam se potužio kolegi koji je imao lendrovera kako imam stalno nešto za dotjerat na što mi je on mrtav hladan rekao: "I ja. To je terenac, svi oni zahtjevaju dodatnu brigu. Nije to cestovni auto."  Gledao sam video snimke i ostao zadivljen. Osim toga, taj auto rabljeni je smiješno jeftin. Dijelovi se mogu kompletirat od drugih auta, ne moraju biti baš Aro. Tako sam ja radio i nije pretjerano skupo. U Češkoj vole taj auto i imaju dosta djelova za njega. Ako netko ima neku vezu, nek mi se javi na pm.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #11 u: 25. 12. 2008. 21:54:04 »
zdebat, baš si ga kvalitetno opisao d4
stvarno ima prevše mana!
ja sam odavno imao ovaj stari model, kao što sam stavio slike, sa Renultovim motorom i mjenjačem i stvarno je na mene ostavio odličan dojam.
mislim da takvog "starca" nađem povoljo a da nije razvaljen vjerovatno bi ga opet uzeo.

znači zakljućili smo da novi nevaljaju. :pferd:
imali još tko takvog "starca" da nam opiše svoje dojmove....?


Svaki Aro je priča za sebe. Ovi novi su po mom mišljenju malo prebrzo rađeni, kao da se nekom konstruktoru jako žurilo. Ali ako si čovjek da truda može ga sasvim solidno srediti. Jednom sam se potužio kolegi koji je imao lendrovera kako imam stalno nešto za dotjerat na što mi je on mrtav hladan rekao: "I ja. To je terenac, svi oni zahtjevaju dodatnu brigu. Nije to cestovni auto."  Gledao sam video snimke i ostao zadivljen. Osim toga, taj auto rabljeni je smiješno jeftin. Dijelovi se mogu kompletirat od drugih auta, ne moraju biti baš Aro. Tako sam ja radio i nije pretjerano skupo. U Češkoj vole taj auto i imaju dosta djelova za njega. Ako netko ima neku vezu, nek mi se javi na pm.



koliko je tebe koštao i koliko je bio star?

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Aro adventure
« Odgovori #12 u: 25. 12. 2008. 21:55:03 »
zdebat.
Ovaj motor o Renaulta 18 što si spominjao, reci mi koliko kubika je on bio. Dali je bio iste kubikaže ili si stavio jači?

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Aro adventure
« Odgovori #13 u: 25. 12. 2008. 22:02:24 »
zdebat.
Ovaj motor o Renaulta 18 što si spominjao, reci mi koliko kubika je on bio. Dali je bio iste kubikaže ili si stavio jači?


1400 ccm 46 kw je dacijin orginal, a od r18 1400 ccm i par konja jači. Paše uz manje preinake nosača motora.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Aro adventure
« Odgovori #14 u: 25. 12. 2008. 22:11:48 »
u ovom je bio neki benzinac 60+kw i nebi vjerovao, kad mi je riknuo akumulator palio sam ga na KURBLU!!!-to je bila fora.... happi