Autor Tema: Deon MARCH optike (Japan)  (Posjeta: 83091 vremena)

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #120 u: 25. 05. 2020. 13:33:26 »
 teaa
Ja nisam strijelac i ne treba mi ovakva optika. Lovim sa optikom Zeiss Victory Varipointom M 3-12x56T* Ta optika je i skuplja od Deon Marcha a kvarila mi se nekoliko puta. Da ne pričam o Zeissovom servisu kakav je tamo javašluk i nered jer je to druga tema. Deon March Scope sam vidio više puta u modelu March-F Tactical 3-24x42 FFP. Perfekcija!
 zagi
« Zadnja izmjena: 25. 05. 2020. 13:48:42 od perop »

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #121 u: 25. 05. 2020. 14:25:28 »
Marko2 Marko koji u to optički ciljnici u svijetu bolji od npr. modela koji ima 20 stručnih kontrola prije nego se pusti u prodaju - Pogledaj optičke parametre optičkog coljnika Deon March I5-42x56mm High Master Wide Angle  i usporedi ga s drugima u svom rangu????

Neču navijačku priču u moju butigu i što su rekli američki forumaši koji nikada nisu ni vidjeli ovu optiku i zavisna konkurencija koja škrguće zubima. Želim vidjeti stručne parametre i streljačke rekorde drugih optika.

ovaj march FFP 5-42x65 izgleda vrlo dobro, ali je još uvjek march i vidjet čemo kako ga če prihvatiti PRS društvo.

zašto nisam video march optiku? jer je mehanika loša. i ne sakupljam loših stvari samo zbog toga da vidim da su loše.

ko kupuje march?

taktikal FFP? tamo su cari tangent theta, hendsoldt, s&b... marcha nigde jer je mehanika loša
f-class? nightforce, kahles koji ima perfekt mehaniku, vorteks jer je dobar i nije skup, a onda march...
BR? nightforce, leupold, a onda možda march, i IOR, i sightron, weaver...
lov?

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #122 u: 25. 05. 2020. 14:28:52 »
Deon March Scope sam vidio više puta u modelu March-F Tactical 3-24x42 FFP. Perfekcija!

https://precisionrifleblog.com/2014/09/19/tactical-scopes-field-test-results-summary/

ovde testirali su march 3-24x42 FFP. najlošija optika na testu ukupno.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #123 u: 25. 05. 2020. 14:50:39 »
  teaa
Marko2 Marko - Precision rifle blog su američka navijačka naklapanja i naprđivanja.
Zapitaj se tko od tih ljudi  koji pišu pu USA Forumima i sponzoriranim streljačkim portalima može i želi platiti više od 3000$ ili puno više za optiku. Koristi li oni optiku na najbolji mogući način kako bi hvalili konkurenciju a sebi odmogli u prodaji. Ameri uglavnom kao i europljani samo propagiraju optiku koja se radi i ima podružnice u USA.

"U rukama Mandušića Vuka!"

https://marchscopes.com/interview/comment-by-ling-xu-usa-champion-of-dmr-and-gas-gun-2-day-match-2019-shooting-with-3-24x42-march-scope/
 hao hao mehanika loša u Deon Marcha a nikada se nijedna optika nije pokvarila!  hao hao
Marko2Marko  Vi ne kupujete Deon March jer vam je preskup. Pogledajte koji svjetski asovi ga kupuju i pucaju Deon March optikom.
 zagi
« Zadnja izmjena: 25. 05. 2020. 15:08:45 od perop »

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #124 u: 25. 05. 2020. 15:40:25 »
Kad pucaš u topten na svijetu sigurno ne plaćaš ni optiku ni pušku ni municiju.
Imam upalu volje.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #125 u: 25. 05. 2020. 15:48:28 »
 teaa
Nisam tamo pa ne znam kako to ide. Goran australac se kreće u tom krugu i poznaje neke ljude iz tog svijeta pa može više o tome reći.
 zagi
« Zadnja izmjena: 25. 05. 2020. 15:50:51 od perop »

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #126 u: 25. 05. 2020. 18:42:43 »
Marko2 Marko - Precision rifle blog su američka navijačka naklapanja i naprđivanja.

Marko2Marko  Vi ne kupujete Deon March jer vam je preskup.

ne slađem se sa prs da je američko navijaštvo. zmagao je s&b, i best bang je kahles. to su evropske tvornice.
američke tvornice su samo leupold i možda us optics. drugo je sve japan; i amerikanci to znaju.
a svi bi imali tangent thetu, koja je kanadska.

i da, ja ne kupujem marcha jer mi je preskup za lošu mehaniku i povprečna stakla.
pogledam testove i vidim da je kahles k1050 best buy za f-klasu i njega nabavim. ne možem imati marcha koji ima lošija stakla i ne drži namerilnu tačku i možda je malo skupliji nego kahles. ja si toga ne mogu priuštiti.

Offline Ivan75

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #127 u: 26. 05. 2020. 00:02:22 »
Sve te recenzije su super, ali best buy je zaista nešto individualno i stavka koju redovno ignoriram.

I ja sam jedno vrijeme bio naložen na k1050. Puno prije mase pozitivnih recenzija, čak su mi se neki i smijali da gledam lovačku optiku za natjecanje. Nema veze.

Onda sam dobio priliku pogledati kroz jednoga i primjetio da mi mali exit pupil nikako ne leži, a končanica mu je kalibrirana na 40x. Objektiv je 56mm.

Na kraju kupio Sightron. Zašto? Objektiv je 60mm i uredno ga koristim na 30x, končanica kalibrirana na 24x, što je dovoljno uvećanje za mjerenje i klikove, a exit pupil još uvijek nije malen i ugodno gledam kroz njega.

Nije kristalno čist kao k1050, malo me paralaks na dalje zna zaposliti, ali imam vremena, ciljam njime stacionarnu metu.

Meni Sightron ispao best buy, i nakon par mjeseci korištenja, skroz zadovoljan. Još i prošao jeftinije, super.

Nije uopće bilo do optika, nego do mene i moga neslaganja sa malim exit pupil. Kojega BTW ima i Sightron na max zoomu.

To što piše u recenzijama i na forumima je tuđi best buy.
Najbolje je promisliti, pogledati i naći vlastiti best buy.

BTW Na koji se kvalitet recenzije pozivaju kada ocijene nešto kao nekvalitetno i sa lošom mehanikom. Većinom samo napišu, bez reference što bi bio neki prosijek u kvaliteti. Čast izuzecima.
Ako je na testu 5 vrhunskih optika jedna prošla loše, ne znači da je nekvalitetna. I dalje je to vrhunska optika, samo na tome testu malo manje vrhunska od 4 ostale, ali ipak vrhunska.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #128 u: 26. 05. 2020. 05:29:26 »
Po mome iskustvu, kvalitetno staklo treba samo za optiku kojom se lovi, ili koja se koristi u sumrak, radi kvalitete propusnosti svjetla.
Za natjecanja, to ne treba, jer se natjece u po bijela dana.

Za natjecanje dobro dodje cim vece povecanje, i u tom smislu meni je March simpatican, ne znam postoji li optika sa vecim povecanjem. Ali March je tu pri vrhu, po toj kvaliteti.

Kvaliteta klikanja, preciznost.
Nekoliko autora medju kojima, Dave Petzal (na svom blogu) i Brian Lytz u knjizi "Modern advancement in long range shooting" tvrdi da je pristuan i da nije rijedak postotak optika kojima klikovi ne odgovaraju specifikaciji.
Odnosno kad izracunas klikove, jos uvijek ne dovodi koncanicu gdje treba, i postoji mehanicka greska.
Medjutim takva greska je obicno konstanta, pa se napravi tablica za korekciju klikova za sve udaljenosti i problem rijesen. (na primjer, umjesto 34 klika za 300 m, preklika se 38, i stvar riejsena)

Obizrom da ja gadjam na metu rekreativno a ne profesionalo, onda mi najskuplje ne treba, time odmah March ne dolazi u obzir. Takodjer mislim da kod nas na prodrucju republika bivse Juge - ne postoji niko ko se natjece profesionalno.

Mislim da je kroz prizmu kvalitete i cijene, gdje  za natjecanje  mi je tek sekundarno vazna kvaliteta stakla i propusnot u sumrak, a primarno vazno mi je povecanje, dakle kroz taj nacin razmisljanja mislim da su Sightron i Vortex best buy, za rekreativna natjecanja kod nas.  Nisu kod nas ni zahtjevne udaljenosti, natjece se na 300 ili 600 metara, a to je zapravo "medium range" za ovu vrstu sporta.

Za lov je druga prica. I za lov bih birao optiku na drugaciji nacin.

E, jos da dodam, March optiku, na hrpi natjecanja gdje sam bio, vidio nisam nikad da je neko koristi. Cemu je tome razloga, ne znam, ali besparica nije - jer su neki ljudi imali izrazito skupe optike, na slicnom nivou cijene.

Gente Balcanico!

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #129 u: 26. 05. 2020. 08:19:35 »

ne slađem se sa prs da je američko navijaštvo. zmagao je s&b, i best bang je kahles. to su evropske tvornice.
američke tvornice su samo leupold i možda us optics. drugo je sve japan; i amerikanci to znaju.
a svi bi imali tangent thetu, koja je kanadska.

i da, ja ne kupujem marcha jer mi je preskup za lošu mehaniku i povprečna stakla.
pogledam testove i vidim da je kahles k1050 best buy za f-klasu i njega nabavim. ne možem imati marcha koji ima lošija stakla i ne drži namerilnu tačku i možda je malo skupliji nego kahles. ja si toga ne mogu priuštiti.



E, jos da dodam, March optiku, na hrpi natjecanja gdje sam bio, vidio nisam nikad da je neko koristi. Cemu je tome razloga, ne znam, ali besparica nije - jer su neki ljudi imali izrazito skupe optike, na slicnom nivou cijene.


  teaa
Recite mi Marko2Marko gdje ste čuli ili čitali ili koji je to optički stručnjak potvrdio da optički ciljnici Deon March Scope imaju:
- lošu mehaniku,
- prosječna stakla i
- ne drže "namerilnu tačku"??  hao hao

Što se tiče Thangent Thete, Premier Reticle, Zero Compromise itd., tvrtki sa zvučnim imenima koji često mijenjaju vlasničku strukturu što je iza njih ostalo od izuma i patenata u svijetu optike osim suradnje s Schmidt&Benderom, Schott-om itd., i tvrdnje forumaša i njihovog EPP-a kako su oni baš najbolji na svijetu.

 teaa
Roger ovdje 95% lovaca i strilelaca nikada nije čulo za Deon March Scope. Od onih drugih 4.9 % koji su čuli ili vidjeli ovu optiku nije ih interesirala i o njoj nisu nikada ništa pročitali. Onaj 0. 1% koji je ostao ili nema novaca ili se ne takmiči pa im je ova optika preskupo ulaganje. Što se tiče optičkih ciljnika Deon March o njima smo na ovim stranicama počeli raspravljati daleke 2010 godine 26/03 i rekao bih za njih slijedeće:

"Oni koji su se smijali i podrugivali ovoj optici prestali su a oni koji se još uvijek smiju i podruguju neće još dugo!"

 zagi
« Zadnja izmjena: 26. 05. 2020. 08:36:12 od perop »

Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #130 u: 26. 05. 2020. 08:56:18 »
pa napisao sam, alex wheeler na accurate shooter forum, je napravio test f-class optik; više primjeraka. najbolja stakla nightforce 15-55 (vjerovatno zbog 3,7× zooma) ali mehanika pušiona, perfektno drži namerilnu tačku k1050 i stakla dobra. stari march nije bio loš u mehanici (10-60x52) ali nije bio perfekt i stakla loša, ali novi 1060HM i 8-80 bila sta loša kod mehanike. a u taktikal, kde mora biti mehanika 100% perfekt, marcha nema. 0 bodova.

march je prilično popularan u hrvatskoj i sloveniji na f-class.

ali nije sve tako crno; ja bi imajo kompaktnog marcha 2.5-25x42 na varmint 17 hornet puški... vrlo rado.
« Zadnja izmjena: 26. 05. 2020. 09:03:21 od Marko2Marko »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #131 u: 26. 05. 2020. 09:12:31 »
pa napisao sam, alex wheeler na accurate shooter forum, je napravio test f-class optik; više primjeraka. najbolja stakla nightforce 15-55 (vjerovatno zbog 3,7× zooma) ali mehanika pušiona, perfektno drži namerilnu tačku k1050 i stakla dobra. stari march nije bio loš u mehanici (10-60x52) ali nije bio perfekt i stakla loša, ali novi 1060HM i 8-80 bila sta loša kod mehanike. a u taktikal, kde mora biti mehanika 100% perfekt, marcha nema. 0 bodova.

march je prilično popularan u hrvatskoj i sloveniji na f-class.

ali nije sve tako crno; ja bi imajo kompaktnog marcha 2.5-25x42 na varmint 17 hornet puški... vrlo rado.
teaa
Wheeler Accuracy reklamira i piše tko zna za koga, to su neobjektivna pisanja. To je isto kao da o Deon March Scopeu piše Jim Kelbly ili Stuart Elliot koji s njima pucaju ili su pucali i koji ih zastupaju i predstavljaju.
 zagi


Offline Marko2Marko

  • K 100
  • **
  • Postova: 418
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #133 u: 26. 05. 2020. 09:30:28 »
Što se tiče Thangent Thete, Premier Reticle, Zero Compromise itd., tvrtki sa zvučnim imenima koji često mijenjaju vlasničku strukturu...

mislim da ovo nije tačno. TT postoji več nekoliko godina i ne vjerujem da mjenja vlastnike, premierja več dugo nije, ZCO je nova firma, koji proizvodi se proizvode u austriji i šalje američki firmi za prodaju. imho

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #134 u: 26. 05. 2020. 09:52:01 »
Što se tiče Thangent Thete, Premier Reticle, Zero Compromise itd., tvrtki sa zvučnim imenima koji često mijenjaju vlasničku strukturu...

mislim da ovo nije tačno. TT postoji več nekoliko godina i ne vjerujem da mjenja vlastnike, premierja več dugo nije, ZCO je nova firma, koji proizvodi se proizvode u austriji i šalje američki firmi za prodaju. imho


 teaa
Malo propadnu pa malo rade a vlasništvo ne bi odgonetnula ni pijana ciganka Valjda neće krenuti putem bankrotirane Premier Reticle iako su uzeli njihov tim ljudi! Imaju solidnu optiku ali vrlo uzak segment optičkih ciljnika. Sve se to zasniva na Schottovom staklu i dobrim vezama s Schmidt&Benderom hao

Armament Technology Inc.
January 31, 2019 · Public
We have noticed some confusion surrounding the relationship between Premier and Tangent Theta. So we wanted to post a little history for everyone.
Armament Technology Incorporated took over North American Distribution of the Premier Heritage and Light Tactical lines of rifle scopes in 2009.
In 2011, Premier Reticles Limited (Premier) ceased operations and entered bankruptcy proceedings some time later.
Understanding that there would be a gap in the market for a very high-end North American-made line of rifle scopes, a team of industry professionals was assembled and Tangent Theta Incorporated (TTI) was founded in late 2011. TTI promptly initiated their design planning and had their product line in development by the Spring of 2012. Although the TTI products were designed to replace the Premier products in the market, the TTI designs are completely independent from the Premier designs, and there are virtually no common customized parts between the two lines.
ATI, in an effort to support it’s customers that had purchased Premier scopes, made the decision to honour Premier’s warranty against manufacturer’s defect for all Premiers that had been sold through ATI’s distribution channel. This honorarium is still in effect today through ATI, not TTI. Any Premiers that were sold direct from Premier to the customer or other distributors are not covered under this honorarium.
Neither TTI nor ATI ever purchased Premier Reticles Ltd as a company. Tangent Theta Incorporated purchased the major assets of Premier from the Bankruptcy Court of the State of Virginia in January 2013. This purchase was primarily manufacturing and factory equipment, but also included intellectual property.
TTI’s goal from the beginning has been to build a line of rifle telescopes that are beyond reproach. Having access to the Premier intellectual property has allowed the company to avoid pitfalls in design experienced by Premier. More importantly, has been the deep experience of the design team in optical production for military and aerospace customers that has enabled TTI to achieve the optical and mechanical performance that is considered to be unparalleled by many in the industry.
 zagi