Autor Tema: Nikon vs Leupold  (Posjeta: 9022 vremena)

Offline milohnic1983

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Nikon vs Leupold
« u: 26. 05. 2017. 21:43:07 »
Razgovarao sam sa nekoliko lovaca u zadnje vrijeme i svi me uvjeravaju da mi za početak ne trebaju optike kao zeiss v8 ili swar z6 ili z8 i da mogu dobiti vrhunski proizvod za duplo manje para . E sad ja sam malo istraživao i nekako su mi ova dva zapela za oko - nikon monarch 7 3-12x56 sf il , leupold vx-3L 3.5-10x56 . Kakva su vaša iskustva i koje su preporuke. ja znam da nikon radi dobra stakla za objektive na fotoaparatima kao i zeiss i leica ali o leupoldu neznam baš puno osim da ga dosta ljudi hvali. 
Bolje je sjedit na drvu i razmišljat o Bogu nego sjedit u crkvi i razmišljat o lovu

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #1 u: 26. 05. 2017. 22:01:59 »
Nisu lose ni jedna ni druga ja imam Leupold VXR jako dobra optika medjutim imam prvo pitanje na sta planiras optiku stavljati i kako lovis sa ceke ili ides i u pogon i itd jer sve to pitam radi izbora uvecanja optike a nemoj kupovati kakvi V8 ili Z8 za mnogo manje novca mozes loviti jako dobro i kvalitetno i sa Nikonom, Vortexom, Leupoldom, Meoptom koji su mnogo manje novaca.
Moja puska,moj pas i ja

Offline milohnic1983

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #2 u: 26. 05. 2017. 22:14:57 »
Nisu lose ni jedna ni druga ja imam Leupold VXR jako dobra optika medjutim imam prvo pitanje na sta planiras optiku stavljati i kako lovis sa ceke ili ides i u pogon i itd jer sve to pitam radi izbora uvecanja optike a nemoj kupovati kakvi V8 ili Z8 za mnogo manje novca mozes loviti jako dobro i kvalitetno i sa Nikonom, Vortexom, Leupoldom, Meoptom koji su mnogo manje novaca.
Stavio bi na karabin steyr sm 12 i mislim loviti na čeku i šuljanjem ako budem uspješan kao i malo streljane a za pogon planiram nabaviti crvenu točku ili širokokutnu .
Bolje je sjedit na drvu i razmišljat o Bogu nego sjedit u crkvi i razmišljat o lovu

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #3 u: 26. 05. 2017. 22:54:13 »
Ako imaš novaca, ako si u mogučnosti, vrati se opet na najvišu klasu u svojim razmišljanjima. Ne moraju to biti njihovi top modeli i najnoviji ali vrh je vrh. Kasnije češ opet završit na tome, nema za početak... ako možeš uzmi odma najbolje šta možeš šta se tiče stakla. Istina zadovoljit če te i ove srednje klase, nečeš primjetit razliku ali mi lovci smo razmaženi volimo imat te "najbolje" stvari za u lov. Uostalom ako češ gledat top proizvode od Vortexa, kao Razor gen II, to nije ništa jeftinije nego recimo Khales. Ne znam za Nikona ali ima i Leupold skuplji razred...

Offline milohnic1983

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #4 u: 26. 05. 2017. 23:21:21 »
znači kažeš da se vratim na swar i zeiss kao sta sam mislio u startu ? mozda najbolji izbor je swar z6
Bolje je sjedit na drvu i razmišljat o Bogu nego sjedit u crkvi i razmišljat o lovu

Online roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3163
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #5 u: 27. 05. 2017. 06:04:58 »
Razgovarao sam sa nekoliko lovaca u zadnje vrijeme i svi me uvjeravaju da mi za početak ne trebaju optike kao zeiss v8 ili swar z6 ili z8 i da mogu dobiti vrhunski proizvod za duplo manje para .

Malo skrecem s teme, ali uvijek me zanimalo sta to "iskusni" podrazumijevaju kod opisa opreme "za pocetak ti je to dosta..."
meni je taj izraz "za pocetak" uvijek zvucao malo potcijenjivacki. "za pocetak ne treba ni puska, pa neces valjda jos i loviti nesto?!"

osobno znam veliki broj lovaca, sa velikim iskustvom, i daleko od svojih prvih pocetaka pa cijeli lovni vijek koriste leupolde, nikone, tasco...
Ne brini sto se tog tice. Upotrebljive su - vrlo.

medjutim ako imas novaca, uvijek uzmi visu klasu optike. Daje ti vecu propusnost svjetla, kvalitetnu mehaniku, vjerojatno i bolje garancijske uvjete. ne znaci da neki swar ili bender nece nikako imati reklamaciju u garancijskom roku, ali visoke su sanse da nece, a lece visoke klase su vrhunske svjetlosne propusnosti i davat ce bolju sliku u sumrak.

Puska vrijedi i puska moze, samo onoliko koliko joj optika omogucuje.
« Zadnja izmjena: 27. 05. 2017. 06:07:03 od roger »
Gente Balcanico!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #6 u: 27. 05. 2017. 07:40:40 »
Tako i ja mislim. To za početak mi je uvik bilo malo čudno. Sad pošto sam početnik bi trebao uzet lošiju optiku pa da bi mogao opet mijenjat za godinu dvi!? Ako se može, treba odmah uzet nešto s čime češ bit zadovoljan dugi niz godina a ne nešto šta češ prerast u godinu-dvi. Tu je i psihološki element jer uvijek češ razmišljat, trebao sam uzet onu najbolju, to ču za godinu dvi. Ovako znaš, uzeo si najbolje što si možeš priuštit i više ne razmišljaš o tome. Kod kalibara možda se i može kazat da za početak se može uzet nešto srednje što može pokrit sve situacije pa sa godinama iskustva sam vidiš da li ti treba nešto dodatno i šta ti treba. E sad Swar, Zeiss, S&B, Khales ili nešto 100 to zavisi gdje i kako češ koristit komplet... Ako ti treba svjetlosna propusnost i šta bolje staklo neko se kune u Swara neko u Zeissa, ja imam Khalesa pa mi je odličan, ako ti treba malo robusnija optika izdržljivija na padove i udarce opet ljudi govore da je Swar preosjetljiv da je S&B tu zakon, iako imam Vortexa i smatram da ne može ništa bit robusnije od njihovog Razor Gen II a tu je i garancija najjača na tržištu.... To su več teme za raspravljat  i sve ima svoje + i - ali sa tim najkvalitetnijim proizođačima ne možeš puno falit...

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #7 u: 27. 05. 2017. 09:56:02 »
Kahles ima novu politiku i nudi smanjenji izbor optika ali sa dosta nizim cenama.Izbacio je dosta modela iz proizvodnje
i sada nudi 3 komada pod imenom helia a to su 1-5x24 , 2-10x50 , 2,5-12x56 na jako dobru cenu a kvalitet neupitan.
Naravno ima i modela sa 1inc. Momentalno mislim da je to najbolja ponuda na trziste.Recimo u bugarskoj 2-12x50 je
1380eura i ako na tome povratim nivni pdv od 20% to je eksta cena.Za tu lovu taj kvalitet nema.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #8 u: 27. 05. 2017. 10:01:59 »
A postoje još i K modeli. Recimo K312 i, je optika 3-12x50 sa osvjetljenjem može sve što i lovačka optika u tom povečanju a na tubusu od 34 mm je, robusnije je napravljena, ima otvorene turete pa je moguča korekcija, te ima korekciju paralakse, može služit i za streljaštvo i za lov. Jedino je malo teža od lovačke optike....

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #9 u: 27. 05. 2017. 10:11:02 »
Gabro u pravo si ali nije to to.Lovacka je lovacka,tanja,laksa,bolja koncanica i jednostavna uporaba.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #10 u: 27. 05. 2017. 10:36:11 »
Ma sve je stvar navike šta se tiče končanice. Ja imam K312 i MilDot končanicu i nebi je nikad mijenjao. Zgodna je i za kompenzaciju pada zrna, ne treba dizat odoka nego točno znaš na kojoj je udaljenosti koliki razmak između točaka. Ali to je več neka druga priča sad.... definitivno lovački modeli su tanji, elegantniji, jednostavniji ali ima i ovih drugih pa kako kome paše.... Neko voli crne, neko plave, neko mamu, neko tatu.... zagi zagi

Offline milohnic1983

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #11 u: 27. 05. 2017. 16:14:40 »
Sve je na kraju stvar izbora ali zelim onaj osmjeh na licu svaki put kad je izvadim iz ormara a ne ono super mi je ali da sam bar uzeo ovo ili ono pa da bude kako sam zelio. Nista onda cu uzeti swar z6i gen2 2.5-15x56 , samo da ne padnem s njom ;-D , ima onaj vic : hoda lovac šumom sa svojom novom puškom i swarovski optikom od 20000 kn i zapne za kamen ,padne na optiku i čuje kvrc a on kaže "molim te bože da je ruka" :-D
Bolje je sjedit na drvu i razmišljat o Bogu nego sjedit u crkvi i razmišljat o lovu

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #12 u: 27. 05. 2017. 16:28:40 »
Sve je na kraju stvar izbora ali zelim onaj osmjeh na licu svaki put kad je izvadim iz ormara a ne ono super mi je ali da sam bar uzeo ovo ili ono pa da bude kako sam zelio. Nista onda cu uzeti swar z6i gen2 2.5-15x56 , samo da ne padnem s njom ;-D , ima onaj vic : hoda lovac šumom sa svojom novom puškom i swarovski optikom od 20000 kn i zapne za kamen ,padne na optiku i čuje kvrc a on kaže "molim te bože da je ruka" :-D

Dobar ti e nema sta  hao.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #13 u: 27. 05. 2017. 16:29:17 »
 hao hao hao
O tome osmjehu ti pričam a ako nisi 100% zadovoljan s izborom, toga nema. Za ove kvarove je Vortex zakon, prođeš autom priko optike, vratiš im je i dobiješ novu...

Offline milohnic1983

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #14 u: 27. 05. 2017. 16:38:21 »
Hvala vam kolege šta ste mi pomogli da potrošim dodatnih 10000 kn :-D hahaha
Bolje je sjedit na drvu i razmišljat o Bogu nego sjedit u crkvi i razmišljat o lovu