Autor Tema: Nikon vs Leupold  (Posjeta: 9035 vremena)

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #15 u: 27. 05. 2017. 16:45:46 »
Kako se krenija ne treba tebi pomoč.... zagi zagi

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3164
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #16 u: 27. 05. 2017. 17:24:38 »
Hvala vam kolege šta ste mi pomogli da potrošim dodatnih 10000 kn :-D hahaha

Vrag odnija prisu, di zuris? Nije diskusija jos gotova!

Sad jos moramo raspraviti back-up, rezervnu optiku za tog Z6, na primjer u vidu jedne sirokokutne optike.... bez rezervne opcije to sve skupa ne vrijedi nista!

 zagi

Salim se. Na manjem povecanju 2.5 X posluzit ce i kao sirokokutna bez problema!
Gente Balcanico!

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #17 u: 27. 05. 2017. 17:57:36 »
slazem se, roger, ili barem neka crvena tocka... :)
nemas se kaj mislit kolega, ako novac nije problem, nista 'za pocetak'...odmah si uzmi pravu stvar i miran si zagi

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #18 u: 27. 05. 2017. 18:37:34 »
Ma ništa to skidanje stavljanje!! Kompletno druga puška i optika ili crvena točka mu treba za tu namjenu, novi kalibar ma sve živo....  >:D >:D >:D  ;D ;D
Šalim se, sa tim paketom si dobro pokriven kasnije češ sam vidit šta ti treba i ne treba.... a sve treba  rol rol

Offline milohnic1983

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #19 u: 27. 05. 2017. 19:11:59 »
Ma ništa to skidanje stavljanje!! Kompletno druga puška i optika ili crvena točka mu treba za tu namjenu, novi kalibar ma sve živo....  >:D >:D >:D  ;D ;D
Šalim se, sa tim paketom si dobro pokriven kasnije češ sam vidit šta ti treba i ne treba.... a sve treba  rol rol
A baš to! sve treba :-D  Ali svaku godinu nešto inače je bezveze ako odmah sve nabaviš ;-)
Bolje je sjedit na drvu i razmišljat o Bogu nego sjedit u crkvi i razmišljat o lovu

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #20 u: 27. 05. 2017. 19:28:30 »
Ako vi smatrate pod lose optike za pocetak Meoptu Artemis, Leupold VX3, Leupold VXR, Nikon Monarch 7, Vortex Viper, i itd oprostite onda kolege, zar je imati Swara Z8 ili Zeiss V8 sve montiraj i on ce sam da obara divljac. Mislim svaka cast ali necu dalje komentarisati nista.
Moja puska,moj pas i ja

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #21 u: 27. 05. 2017. 19:40:53 »
ma nitko to nije rekao kolega, al ak si covjek moze priustit, ako novac nije problem, a ocito nije, zasto ne...
i ja bi da mogu.
svi mi lovimo s onim sta imamo, s onim sta nam dopusta financijsko stanje. da mozemo izdvojit vise, lovili bi s necim boljim, da novac nije u pitanju, lovili bi s necim najboljim...
to je normalno zagi

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #22 u: 27. 05. 2017. 19:59:30 »
Ova tena prelazi u sprdacinu.Oprostite.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline milohnic1983

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #23 u: 27. 05. 2017. 20:13:55 »
Kolega ma nije sprdačina, malo se šalimo , ja sam samo pitao za savjet između dvije optike jer sam mislio da je swarovski malo precjenjen ali valjda nije kad ga puno ljudi preporučuje šta na ovom forumu šta globalno na netu. Mislim da je svaka optika dovoljno dobra koliko i čovjek koji ju koristi tako da znam da necu bit nista bolji zbog skuplje optike ali ako cu bit sretan meni je to dovoljno. I ne pokušavamo umanjiti kvalitetu niti jedne optike gore navedene jer sam i sam bio spreman uzeti jednu od njih a ništa još nije ni iskljuceno , čista razmjena mišljenja i malo zezanja . ispričavam se ako smo ikoga uvrijedili jer to nije bila namjera
Bolje je sjedit na drvu i razmišljat o Bogu nego sjedit u crkvi i razmišljat o lovu

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #24 u: 27. 05. 2017. 21:11:35 »
Malo smo se šalili ali smo i kolegi prenjeli svoja mišljenja, ja mislim da je on shvatio poantu. Nitko nikad nije rekao da su spomenute optike više srednje klase loše - dapače. Jedan prosječni lovac teško če primjetit nekakavu razliku naspram premimum klase i teško če to kraja iscrpiti mogučnosti tih optika. I sam možda stavim na neku pušku u budučnosti neku od tih optika, ne vidim u tome ništa loše. Ali isto tako ne može svatko mirit svojim metrom, nije svakome kuna ista, ako čovjek može sebi priuštit najskuplje svaka čast, samo naprijed. I taj psihološki moment ima svoje, kad znaš da si uzeo najbolje šta si mogao, taj smješak šta kolega spominje kad otvoriš ormar i uzmeš pušku i 100% si siguran da če oprema odradit sve šta treba a jedina greška može doć sa tvoje strane. Nitko mu ne kaže da to apsolutno mora imat i da mora svoju dicu zakinut za mlijeko i kruh da bi to kupio ali ako se čovjek može počastit neka se počasti jedan je život .... Isto tako i škoda i BMW imaju svoje kupce a oboje su dobri auti i ne fali ništa ni jednom ni drugom... Samo koja oprema bila da bila kad se kompletira triba šta više u lov, da je i najbolja na svitu za qrac je kad stoji u ormaru... Ne bije boj svijetlo oružje nego srce u junaka... zagi zagi zagi

Offline toplichanec

  • K 100
  • **
  • Postova: 117
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #25 u: 27. 05. 2017. 21:36:07 »
Ma znam ja sve to i večina je točna.
Na Blaser ti ide Zeiss, a na Mannlichera ti ide Swar.
Npr. na mercedesa ne možeš staviti sava esximo, već mora ići Continental ili Michellin.
Jedno ti veže drugo.

A želje su drugo, a mogućnosti .....
Ako ima mogućnosti, nemaš beda,  između vrhunskog jednog i vrhnusnkog drugog nema velike razlike. Kvaliteta bezprijekorna.
Npr. mobiteli, imam Samsunga S7 koji je prije godinu dana bio best buy, inače je koštao ko 6000 - 6500kn, (prodao corsu diesel za te novce) i stvarno je dobar. Sad je izašao S8, a pošto radim u takvoj firmi, mislim da na jesen ide i S8, naravno povoljnije, neki bonusi i tako to. Kako sam techo frik, iskoristio sam jako puno svoj mobitel, a to je ništa prema mogućnostima što ima. Dok drugi nisu niti blizu tome, ali imaju mogućnosti. Svaka čast.
Tak ti je i s optikama, ako imaš kupuj najbolje, nečeš se razočarati, a nečeš niti sve iskoristiti.
Ako nemaš kupuj nešto srednjeg razreda, nečeš imati osmjeh kad vadiš iz ormara, ali češ imati osmjeh kad položiš dlaku na travu. Eto.

Svi smo malo zabrazdili oko tehnikalijama, a bit lova je ipak nešto drugo - onaj iskonski adrenalin pečinskog čovjeka  -  neprocjenjivo, a za sve ostalo je MasterCard.
Vinum bonum pax in domum.

Offline milohnic1983

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #26 u: 27. 05. 2017. 22:20:49 »
Slažem se kolega , neko je ovdje napisao da priroda vuče čovjeka korjenima i stvarno se osjećam dobro kad sam u šumi , taman samo u šetnji ili planinarenju a šta se tiče lovačkog alata pročitao sam jako puno tog da mogu sam zaključit šta je dobro i o čemu se mašta ali sve šta radim volim dobro istražiti i pitati za savjet . Zato sam i pitao za nikona i leupolda jer sam pogledao dosta recenzija i u specifikacijama mislim da ništa nisu lošiji od swar z6 osim šta je swar nekakav prestiž i slovi kao jedna od najboljih a koliko vidim ovdje svi teže perfekcionizmu šta se tiče lova :-)
O ukusima se ne raspravlja jer netko voli BMW netko audi a netko Mercedes ali svi maštaju o ferrariju .
Bolje je sjedit na drvu i razmišljat o Bogu nego sjedit u crkvi i razmišljat o lovu

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3164
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #27 u: 28. 05. 2017. 05:39:57 »
Vuce sa Motajice,
Ja sam svaku pusku, pa i svaku optiku, birao mozda i po godinu dana.
odluka nikad nije jednostavna. I niko nije rekao da su sve te optike lose (meopta, leupold, nikon, kako navodis). Postavlja se samo pitanje kolika nam kvaliteta treba i za sto, i koliko mozemo investirati.

ja sam sebi poslagao ovako kombinacije, gdje mislim da nigdje nisam zakinut u kvaliteti i primjeni:

puska za ceku i pirs - Zeiss 3-12x56, da izvucem maksimum iz sumraka
puska za pogon, meopta, sirokokutna (imam, dakle,  i ja meoptu i uoce ne tvrdim da je losa)
MK 22 LR, optika Diana za zracnu pusku

E, sad mogao sam staviti i swara i bendera na sve 3, ali cemu, kad govorimo o razlicitim namjenama?
Koliko god me srce nekad vuce u neku investiciju, nastojim uprkos tome biti racionalan, da ne bacam pare.
Gente Balcanico!

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #28 u: 28. 05. 2017. 07:35:05 »
Ima jedna poslovica koja kaže: "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: Nikon vs Leupold
« Odgovori #29 u: 28. 05. 2017. 09:56:41 »
Ima jedna poslovica koja kaže: "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"
Ima i ona druga nisam toliko glup da rasipam novce koje sam mukom stekao po bijelom svijetu zarad nekih zvucnih imena koja nista bolje nece doprinjeti da budem veci i jaci lovac u odnosu na neku upola pa i manje vrijednu stvar koja ima debelu garanciju i koja je jako provjerena. Naravno svako kupuje ono sta misli da je dobro i moze a meni licno nesmeta neka kupi ko god sta zeli i ja bih licno volio da svi imamo mogucnosti da uzimamo sta nam se svidja. Ali ja u nekim stvarima imam granice pa makar i mogao kupiti V8 ili Z8 nezelim ga imati i cao. Volim klasiku i nejurim da odstrelim pod svaku cijenu, ima dana srescemo se opet i itd. A za svoje potrebe lova ganjam jednog Swarovskog Habicht 1,5-6x42 i to je to meni nista bolje ni jace netreba.
Moja puska,moj pas i ja