Autor Tema: LOVACKA KUHINJA...  (Posjeta: 151784 vremena)

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1335 u: 11. 11. 2017. 15:05:48 »
Bravo svaka čast!!!!
Ako može mala sugestija za hobu...može ovo sve šta je išlo dosad ali umjesto kumpira cherry rajčica na pola, kapari i grah/fažol iz konzerve. Može i slanutak kuhani. Meni extra kombinacija!! Tako može i ostat u frižideru koji dan ako slučajno ima više a sa kumpirom baš i ne... Svakako dobar tek!!! zagi zagi

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1336 u: 11. 11. 2017. 15:41:57 »
Svaka sugestija je dobrodošla, ali ovako ju najviše volimo Gabro. Sve ti stoji osim onog graha...nekako nebi konzerve u ovakvim jelima nemoj se ljutiti. Klopa je skpro gotova...salata se hladi, a u saftonž sam dodao jednu ribanu domaću jabuku. Jelu će dati voćnu notu i malo kiseline, a kada se malo raskuha i gustoću. Toliko za danas a sad klopa sa obitelji pa juriš na Martinje...ekipa je već nervozna hao zagi

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1337 u: 11. 11. 2017. 16:40:36 »
To sve odlično izgleda nema se šta reči!!  1liga 1liga
Ne mora bit fažol iz konzerve, može se skuhat sa strane pa dodat. isto tako i slanutak....ma volim i ja ovako i onako, ma u stvari ima malo toga šta ne volim (trenutno se ne mogu sitit ničega)  ;D ;D
Dobar tek i uzdravlje za Martinje  zagi zagi zagi

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1338 u: 11. 11. 2017. 17:04:43 »
Da malo neobična kombinacija taj slanutak, fažol i hoba..  ččč Sigurno je i tako fino ne sumnjam. Kad budeš pravio nabaci sliku Gabro  d4
Anubis do idućeg puta   ;)
Večeras pazi da ne izgubiš vozačku  ;D  zagi zagi
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1339 u: 11. 11. 2017. 17:49:35 »
Ili fažol ili slanutak ne skupa. Sa fažolom iz konzerve sam radio i stvarno extra (hoba, fažol, luk, kapula, petrsimul, cherry rajčica, kapari, ulje, kvasina...), dosad nabolja kombinacija, za slanutak čuo da je isto odlično.
Zadnja 3 dana se davim ovim rakovima, poplivali okolo broda pa vatamo špurtilom. Ovi na slici su manji ima ih i duplo večih. Ne zaostaje za jastogom.... Također me Filipinci naučili radit neki njihov Kini Lao, nešto ka carpaccio isto zanimljivo, uvatio par barakuda pa kombiniram sa rakovima....A šta češ snađi se druže kad ne možeš na Martinje... zagi zagi

Offline RUSKI

  • K 100
  • **
  • Postova: 397
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1340 u: 13. 11. 2017. 20:10:46 »
Gabro ti raci izgledaju kada su se uplisnili.Al to tebi nije problem.A Martinje će bit i tebi kad dođeš doma al je datum bitan. zagi

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1341 u: 13. 11. 2017. 21:07:06 »
Znaš prijatelju da nisam sitničav oko datuma kad je vino u pitanju  zagi zagi zagi
Raci su de lux viruj mi!!!

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1342 u: 13. 11. 2017. 21:21:46 »
Evo jedva sam naišao od Martinja, uhhhh ni za pričat. Nego Gabro ovi oklopnjaci izgledaju primamljivo, reci jel idu na buzaru ili??

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1343 u: 13. 11. 2017. 22:08:34 »
Ja sam samo skuva u vodi i malo maslinova ulja na očiščeno meso. Sljedeči put ču ubacit par komada u brujet. Inače ovih rakova ima i kod nas, zovu ga Baba, Kuka, Zezavac... i po mnogima jedan od najukusnijih.
Evo jedna anketica koji bi rak bio najukusniji. Meni su dobri svi  ;D ;D


Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1344 u: 24. 11. 2017. 14:43:51 »
Dobri svi, baba je poznata kao odličan. ali kod nas se pojavili nekakvi plavi, ima ih dosta i brzi su nemilo. Došli od nekud iz vanka brodom najprije i nakotili se. Ušće Neretve i primorje puno. Vataju ljudi i jedu, kažu prva liga.

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1345 u: 24. 11. 2017. 16:12:36 »
Veliki škamp, bez razmišljanja, ispred jastoga i hlapa. To je moj odgovor na anketu.
Mimo ankete, važno je podsjetit na ulogu žbirca u brujetu.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1346 u: 24. 11. 2017. 18:27:16 »
Trevija san toga plavoga u Splitu na peškariji i kupija par komada.Ja mislim da se zove Plavi Atlanski rak. Onako komad raka, veliki ka grancigula, nije loš, uzeja starijem sinu on to volit tuč mlaton i ćećukat. Ništa posebno, veliki žbirac mi je puno bolji.
Dobro kažete šjor Ivo brujet od žbirca delicija de lux!! I kao dodatak u brujet od ribe a i brujet samo od njih i kumpira, malo koja beštija iz mora pusti lipši šug. Veliki škamp iako je ritko uopče vidit danas ne srami se jastoga, dapače.

Možemo mi pričat o svemu tome ali ta vrimena kad je normalan čovik moga kupit velikoga škampa i oboritu ribu su gotova. Prvo šta ribe na peškariji više nema a i kad je ima cijena je da ti padne mrak na oči!!! Lipo te srce boli dat!! Hobotnica ovo lito 150 kuna na peškariji!! Ma nebi mu da makar je ne poija više nikad!!! Za skuvat teču brujeta za 5 ljudi od ne loše ribe triba ti 1000 kuna najmanje!! Ispečeš janje za to i kupiš 15 litara vina!!

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3154
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1347 u: 25. 11. 2017. 04:33:01 »
Hobotnica ovo lito 150 kuna na peškariji!!

U mladjim danima sam znao mjeriti tezinu mesa, i hobotnica je lako moguce najskuplje meso na trzistu.
Ovako ide:
Od hobotnice 4 kg ociscene, nakon kuhanja sam znao izvagati 1 kg mesa. (25%)
S tim da ovisi o sezoni kad je ulovljena i da li je muska ili zenska. Ako je zenska ulovljena na jajima u ranim ljetnim mjesecima, ta je sva vodenasta.

Od jastoga, ispadne 50% nakon kuhanja i ciscenja iz ljusture.
Od hlapa ispadne 25-30% nakon kuhanja i ciscenja iz ljusture.

lovim svoju ribu i rijetko kupujem na peskariji, ali cijene koje vidim za divlju plemenitu ribu su zaista visoke.
Ispada da je best-buy danas orada i brancin iz uzgoja.
Gente Balcanico!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1348 u: 25. 11. 2017. 06:31:23 »
Da cijena hobotnice je stvarno postala bezobrazna!! Jebiga zakon ponude i potražnje....

Uzgoj je danas jedini izbor za puno ljudi. Ili to ili plava riba koja je malo pristupačnija cijenom. Kad je ružno vrime a baš mi s jede friška riba svratit ču direkt na uzgajalište i uzet žive lubine, to je jedina friška riba kad je grubo vrime a lipo pečeni na gradele nisu uopče loši.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: LOVACKA KUHINJA...
« Odgovori #1349 u: 25. 11. 2017. 19:55:20 »
Gabro ja te lubine pečem redovito. Uzmem friske ujtru kad idem s posla. Ma pusti pricu, masniji su od divljih i lipo se ispeku. Domaćega ulja i udri. I nisu skupi, ja ih uzmem za oko 40 kuna. Pa srdele su 20. Kod mene se nađe dobre ribe često, ribarsko je misto pa uvik netko nešto lovi. Lignje love svi, ovih par sto bacaju mrize isto kako kad. Pajdo neki dan 300 kila komarce ulovio. Male, velike, svakakve. Biće negdi kavez puka. Bude i dobrih cipala, ljudi nemaju pojma koliko je to dobra riba. Na ušću Neretve se love dobro i bude pravih macana. Meni je nekad draži od lubina. Vidi ove mrcine, a bude i većih.