Autor Tema: Najpromašaj  (Posjeta: 71074 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #75 u: 19. 11. 2007. 23:10:50 »
Desava se to majstore ;), zivot je previse stresan i ponekad zaboravimo sto sta! Popravices se drugom prilikom.Svi gresimo.Moj primer - u zimu 2000g odem ti ja na Jelena Lopatara(Lanjac)Karabin sam upucao sa PPU 11,7gr.A Vid ti mene, ja kontam ma ponecu Juzno Africki PMP od 14,5gr.Lakse cu Jelena oboriti.Odem na ceku,popodne izlazi dugo zeljeni ocekivani Trofej.Hvatam ga nisan i tras,umesto standarne visoke plecke dobivam ga prenisko,iznad same noge.Zivotinja reaguje kao da je u vatri,ali ne pada pitam ja vodica da opalim jos jednom-ovaj netreba dobro i cak Jelen ode u sumu. Sta reci posle je bilo zezanja i jurnjave po sumi i pucao sam ga gde je najsiri.E to mi je za nauku, klasican pocetnik i neiskustvo.Normalno da teze zrno ce pasti malo vise :).
mozda nema veze sa temom ali morm reci da ja vodice vise takve stvari i nepitam pa ljutili se oni koliko hoce, kod mene je drugi metak vec na putu prije nego sto on shvati sto se desilo
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #76 u: 20. 11. 2007. 09:46:48 »
I ja sam nedavno imao slicno iskustvo s vodicem i samilosni mi je bio dozvoljen nakon 5min ččč
Pucao sam s ceke u sumrak na DS.Bile su na oko 120m u punom trku.Izabrao sam najmanje i pogodio ga po sredini slomivsi mu kraljesnicu.Jedva se vidje lo pa sam pod lampom uputio drugi hitac u glavu.Nije mi jasno zasto neki vodici oklijevaju sa tim. >:(

Offline Mali Matek

  • K 500
  • ***
  • Postova: 636
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #77 u: 26. 11. 2007. 20:31:53 »
Subota 24.11.2007. lov na fazana i zec u L.D."Fazan" Stari Gradac

Pred kraju prvog pogona mentor mi kaže da prelomim i ispraznim pušku, ali da ju držim u ruci ako se što digne da ću stiči napuniti, a po potrebi i zapucati, tako je i bilo. Več pred samo lovačkom kučom prolazimo izmeču oranja i polja duhana, kad iz polja iskoči zec i trči po oranju, iz redenika vadim jedan metak jer sam ja 100% siguran da ću pogoditi, iako prvi puta u životu pucam na zeca, stavljam pušku u rame, pratim zeca, uzimam pretjecanje i opalim, pun pogodak preko zeca u jednu brazdu na oranju i tako ja 100% siguran u vlastiti prvi metak samo pratim zeca bez mogučnosti korekcije i opaljenja drugog hica. Na ovog zeca pucali su i drugi kolege lovci jednako uspješno kao i ja.  z11


Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #78 u: 27. 11. 2007. 11:03:20 »
evo mene ponovo....
sad u nedelju lovili zeceve, i jednog sam skinuo na nekom divljem kupusistu, sagnem se da uvezem mu noge za transportni polozaj, puska na ramenu, i tako pakujem ja zeca, a na drugom kraju karike se dize zec i trci granicom dometa popreko po karici i svima prazni puske, kad je stigao ispred mene, skrene i pravo ka meni, vremena ihaaaa(posto sam malo zaostao od ostalih baveci se odstreljenim zecom), gledam ga ja i polako skidam pusku, kao na strelisttu dizem u rame i gledam preko šine...
tog momenta mangupi okolo pocnu da se deru u stilu : eto ti jos jedan iza ledja...
kratak pogled nazad i izgubim dragoceni momenat pucanja u pravom trenutku i na pravoj daljini, zec sve blize, sad bi vec pogodak u meso bio poguban i ne bas lep prizor, a ne mogu da ga propustim da mi prodje iza posto mi je kanal iza ledja na nekih 15ak metara i kad tu udje odeeee. elem u sekundi odlucim da pucam nize i da ga strafujem, po nogama, svakako pada u soku, uciljam, i malo spustim cevi i tras....ispod zeca valjda na 2 cm oblak prasine, sad smo vec ispod 15 metara jedan od drugog, i opet razmisljam sad je gotovo sta je tu je, pusticu ga da prodje pa na samoj ivici kanala, prodje zec, i kad dodje do same ivice kanala u trenutku kad sam ja stisnuo obarac zec skace u vis da bi preskocio travu na pocetku kanala, moj šus mu lepo istrasira put ispod njega i zeka uz ovacije okolnih kolega sretno klisnu u kanal, a ja osta na tapetu ceo dan....
 d6 d6

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #79 u: 28. 11. 2007. 12:06:37 »
Siv zimski dan, prosinac, hladno, drugim riječima idealan dan za lov šljuka.
Pobjegnem s posla sat ranije, da uhvatim dva dragocjena sata prije mraka, stižem kuči i puštam Bobija iz boksa, pokupim samo 6 patrona i put šume.
U mečuvremenu počima propadati snjeg i s prvim pahuljama "BIIP, BIIP" ferma, pritrčim, kraljica polječe, prvi tir, drugi tir predalko, promašaj.
Punim pušku kada se biper ponovo oglasi, ponovo ne trpi fermu, podiže se, tir kroz gustiš promašaj, na šus se podiže i druga pucam iz okreta i ponovo promašaj.
Sada imam još samo dvije patrone a šljuka očito ko blata, trčim doma po još municije i krečem ponovo.
Podižem još 3 komada prije mraka i da ne duljim, sve uspijevam promašiti.
Putem do kuče, u glavi stotinu misli, puška, patrone, urok, dioptrija, pucam u kamen da se uvjerim da u patronama ima sačme (dogačalo se da vam kolege podvale dvije punjene crnim bobicama umjesto sačme).

Tu noč sam jako loše spavao.     
Imam upalu volje.

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #80 u: 28. 11. 2007. 13:15:59 »
Mislim da ovo nitko nije uspio nadmašit. Ako je neka me ispravi. Ja nisam pucao našao sam na youtube. ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watchčv=fu9bmEKysos
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #81 u: 28. 11. 2007. 13:42:48 »
Mislim da ovo nitko nije uspio nadmašit. Ako je neka me ispravi. Ja nisam pucao našao sam na youtube. ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watchčv=fu9bmEKysos

Dogodi se svakome ali tri putač
Sigurno je puhao jak bočni vjetar.  :-[
Imam upalu volje.

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #82 u: 28. 11. 2007. 14:42:17 »
Možda mu je Vinko Lozič bio pomagač koji je odigrao presudnu ulogu za ove promašaje. z10
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline Kec

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #83 u: 05. 12. 2007. 16:52:31 »
ja ću sam reč da sam promašio puuuuuno puta al mi se o tome ne priča

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #84 u: 05. 12. 2007. 21:57:15 »
Moj rodjak je sa ceke promasio srnjaka 5 puta i sa sestim je pogodio srnu u nogu :o
Sredio je on i upucao karabin,optika jebeni Pro Lux i otisao na ceku.
On kaze da je upucao na 3x ali na ceki je stavio na 6x povecanje. Ima preradjeni M48. Pucao je u srnjaka ,a srnjak samo zbunjeno gledao i nakon svakog susa pomakao se za 2 metra. Uspio je stviti i 6. metak ali srna je bila u blizini po strani i nju je ranio,nazalost.
Kaze da mu je na 100 m nosila oko 70 cm dole u lijevo d1
 Pa sad vjeruj optici Pro lux koja se prodaje imam osijecaj samo u RH :'(

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #85 u: 05. 12. 2007. 23:09:13 »
navodno su neki zadovoljni s pro-luxom. samo nisam jos cuo tko to točno!
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #86 u: 06. 12. 2007. 07:51:59 »
moji 2 kolege imaju proluxove na 30-06 oba, i odstrelili su dosta sa njima, večinom pogotci u glavu ili vrat. No rok trajanja im je nekih 2-3 godine u prosjeku. U svakom slučaju, je ne vjerujem u tu marku ni pod razno bez obzira

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #87 u: 06. 12. 2007. 07:54:28 »
prolux je obično smeče.poznam nekoliko lovaca kaj su ga kupili pa požalili a i sada žale,iako su se odavno rješili
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #88 u: 07. 12. 2007. 10:00:07 »
Tragedija je da se takva roba reklamira putem lovackog vjesnika kojeg mi svi financiramo. Uvijek se netko upeca na ''povoljnu'' cijenu, a poslije je kasno za kajanje. Iako moram priznat da sam ja na Swarovskom dozivio da staklo na kojem je gravirana koncanica ispadne iz nosaca  u tubusu za vrijeme normalnog pucanja.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #89 u: 07. 12. 2007. 10:23:45 »
Tragedija je da se takva roba reklamira putem lovackog vjesnika kojeg mi svi financiramo. Uvijek se netko upeca na ''povoljnu'' cijenu, a poslije je kasno za kajanje. Iako moram priznat da sam ja na Swarovskom dozivio da staklo na kojem je gravirana koncanica ispadne iz nosaca  u tubusu za vrijeme normalnog pucanja.
Lapis plus je platio reklamu LV i LV to mora objaviti ali me smeta sto nitko od tih "vrsnih"strucnjaka u LV ne kaze lovcima sto je dobro ,a sto nije .Ocito je da nisu neovisni pisci.

Ne postoji tvornica gdje se greska ne dogodi ali zato postoji tvornicka garancija i ne bi trebalo biti problema ;)